8 rzeczy, których nauczysz się od nieprzyjaciela

8

Czego można nauczyć się od nieprzyjaciela? Mnóstwa rzeczy! To trudne, ale pokazuje bezmiar życiowej mądrości, którą można posiąść wraz z wiekiem.

Wdzięczność i spokój w konfrontacji ze wszystkim, co nas spotyka. Także w kontekście przykrych doświadczeń i sytuacji, w których unaocznia się złośliwość nieprzyjaciół. Życzenie nam wszystkiego złego i podkładanie kłód pod nogi. Naturalną reakcją jest obrona, kontratak, dystans. Z czasem jednak, jeśli zdobędziemy się na spokojną analizę, dostrzeżemy, że trudne doświadczenia uczą najwięcej. A kontakt z nieprzyjacielem może być wyjątkowo pouczający i nie zawsze warto go unikać. Dlaczego?

nieprzyjaciele

Za co możesz podziękować wrogowi?

  1. Nieprzyjaciel pokaże Ci, jaka nie chcesz się stać za żadne skarby świata. Swoim przykładem uzmysłowi, którą drogą nie iść, czego nie robić. W całej okazałości i ostrości wyrazu namaluje przed Tobą przyszłość, od jakiej będziesz chciała się ustrzec. Dzięki temu zmotywuje Cię do działania.
  2. Kto Ci wskaże Twoje słabe punkty? Miejsca, które dotykane bolą i uzmysławiają o istnieniu obszarów, o których wolałabyś nie pamiętać? Nieprzyjaciel! Nikt nie nauczy Cię tyle o sobie, jak właśnie Twój wróg.
  3. Inne ważne lekcje? Nikt Cię tak nie nauczy opanowania, dystansu i luzu jak wróg. To on ćwicząc Twoją cierpliwość i depcząc Ci po piętach, zamieni Ciebie w oazę spokoju.
  4. Nieprzyjaciel to niezbędne „zło” w Twoim życiu, które często zmusza Cię do wysiłku, pokazuje Ci drogę. Często jest impulsem do zmian. Wrogowie pozwalają nam zmienić się na lepsze.
  5. To wróg uzmysłowi Ci prostą prawdę – jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbierze.
  6. On właśnie uzmysłowi Ci, że nic Cię nie zniszczy. Nawet jeśli się rozpadniesz na milion kawałków, to posklejasz się na nowo. Rysy pozostaną, ale to one sprawią, że staniesz się inna. Silniejsza, pewniejsza siebie i mądrzejsza.
  7. To wróg uzmysławia Ci, że warto żyć dla siebie. Skupiając się nadmiernie na innych, tracisz największy potencjał i coś, co jest bezcenne – czas.
  8. I na koniec najważniejsze. To, o czym często zapominamy. Podstawa to poznać swojego największego wroga. Jak to zrobić? Spójrz w lustro. Tak, to Ty. Jeśli pokonasz siebie, to nikt, absolutnie nikt, nie będzie w stanie zrobić Ci krzywdy.

„Nie wszystkie sztormy W Twoim życiu są po to, żeby Cię zniszczyć. Zadaniem wielu z nich jest tylko uprzątnięcie z drogi przed tobą brudu tego świata oraz nic niewartych ludzi.” Nela Nielsen

 

8 KOMENTARZE

  1. Ooo 6 punkt podoba mi się najbardziej: „On właśnie uzmysłowi Ci, że nic Cię nie zniszczy. Nawet jeśli się rozpadniesz na milion kawałków, to posklejasz się na nowo. Rysy pozostaną, ale to one sprawią, że staniesz się inna. Silniejsza, pewniejsza siebie i mądrzejsza.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here