Co postarza kobiety po 40? Najczęściej powtarzane opinie

6
7064

Przychodzi taki moment, kiedy większość kobiet pragnie wyglądać młodziej. Szukamy wtedy sposobów na odmłodzenie swojego wyglądu. Próbujemy również unikać tego, co dodaje nam lat. Co postarza kobiety po 40? Jakie są fakty, a co mówią powszechne opinie na ten temat?

Co postarza po 40? Kolor włosów

Niektórzy twierdzą, że lat dodają krótkie włosy po 40. Inni są zdania, że najważniejsza jest nie długość, ale kolor. 

Co mówią fakty? Najkorzystniej nam zazwyczaj w naturalnym kolorze włosów. Dla jednych to będzie czerń, dla innych blond.

Okazuje się jednak, że kilka lat możemy sobie odjąć, rozjaśniając włosy. Nie bez przyczyny małe dzieci mają zazwyczaj jaśniutkie włosy. Najlepsze efekty przynosi dobrze przeprowadzona koloryzacja, która daje naturalny efekt. Kolor farby powinien być dopasowany do naszej karnacji i koloru oczu. Wystarczy rozjaśnić włosy o kilka tonów.

Czy zatem kruczoczarne włosy po 40 to nie najlepszy pomysł? Panuje opinia, że ciemne włosy dodają lat, podkreślają zmarszczki i wszelkie niedoskonałości. Z drugiej strony jednak jeśli czujesz się świetnie w ciemnych włosach, to jest sens z tego rezygnować? Dla zasady? Raczej nie, prawda?

co postarza kobiety po 40

Co postarza kobiety po 40?

Delikatna brązowa opalenizna dodaje uroku…Jednak łatwo przesadzić z liczbą godzin spędzanych na słońcu.

Zbyt mocny brąz na skórze jest nie tylko niezdrowy, ale również nie sprzyja urodzie wygląda nienaturalnie, a to dodaje lat. Bardzo eksponuje zmarszczki oraz sprawia, że skóra wygląda na zmęczoną…Szczególnie niekorzystnie wygląda „sztuczna” opalenizna z solarium.

Co postarza kobiety po 40? Nieumiejętny makijaż

Nic tak nie dodaje lat jak mocny makijaż. Bardzo intensywny podkład, spora ilość pudru, ostre, czarne kreski nie wyglądają dobrze niezależnie od wieku, a u dojrzałych kobiet podkreślają zmarszczki i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną.

Można odjąć sobie lat natomiast, dbając o optymalne nawilżenie skóry i wybierając kosmetyki, które będą delikatnie podkreślały urodę, bez efektu obciążenia skóry.

Co postarza po 40? Ubrania worki

Czego nie wypada robić po 40? 

Niektórzy, co bardziej skostniali w poglądach, uważają, że nie wypada dobrze wyglądać, ubierać się w sieciówkach, zakładać ubrań zarezerwowanych dla kobiet 10 lat młodszych. Oczywiście to bzdura!

Należy ubierać się tak, by świetnie się czuć i dobrze wyglądać. I akurat zasada ta ma niewiele wspólnego z określeniem „stosownie do wieku”. Nie wiek jest najważniejszy, ale indywidualne atuty każdej z nas.

Rzecz jasna trudno patrzeć z powagą na panią grubo po 40, która próbuje strojem udowodnić, że ma 20 lat…Odmładzanie się na siłę wygląda zazwyczaj groteskowo…Jednak takich karykaturalnych stylizacji jest niewiele.

Dojrzałe kobiety nie są skazane na stroje typu worki, które mają ukrywać absolutnie wszystkie atuty sylwetki.

Po 40 można wyglądać modnie i dobrze. Po 50-tce i 60-tce też…

Co postarza po 40? Brak radości życia

To, co napisałam powyżej to drobnostki w stosunku do tego, co naprawdę i w pełni wpływa na nasz wygląd. Głównym czynnikiem decydującym o tym, jak wyglądamy, jest nasze wnętrze.

Postarza nas:

 • brak energii życiowej,
 • poczucie niespełnienia,
 • nieszczęśliwy związek,
 • brak przyjaciół i prawdziwej pasji,
 • wykonywanie nudnej, niesatysfakcjonującej pracy,
 • zrzędzenie,
 • marudzenie, że na coś jestem za stara,
 • mówienie, że na coś jest już za późno,
 • brak snu, zła dieta,
 • niedbanie o siebie,
 • poczucie, że wszyscy są ważniejsi od Ciebie.

Wszystko to postarza kobietę po 40 dużo bardziej niż ortopedyczne sandały, podkolanówki z pończochy, moherowe berety i spódnice do łydki…

Pamiętaj, nie ma rzeczy, których nie wypada po 40. Nie ma takich ubrań, których nie powinnaś nosić po 40, bo w opinii innych Cię postarzają, czy narażają na śmieszność. Wszystko zależy od konkretnych wyborów: kroju, dopasowania do sylwetki. Wiek to tylko liczba. Nośmy to, co nam pasuje do stylu, typu urody i sylwetki!

6 KOMENTARZE

 1. Postarza brak czasu kiedy nie mamy chwil dla siebie ciągle obowiązki zależności i oglądanie się no to co jeszcze trzeba dziś ogarnąć . Więc kobiety rzucić wszystko świat się nie zawali i maseczką truskawkowa posłuchać dobrej muzyki no pod warunkiem że nie dostaniemy uczulenia ha ha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here