Co się dzieje, gdy kończysz 42 lata?

3

42 lata to już pewna czterdziestka. Nie da się ukryć. Jesteś kobietą po 40! I jeszcze nie kobietą przed 50 (na ten etap wkraczasz, gdy kończysz 45 lat, tak mówią). Co się zatem dzieje, gdy masz 42 lata? Przymruż oczy i czytaj :).

„Nigdy nie jest za późno, by coś zrobić, działać należy teraz” – Antoine de Saint-Exupery,

Przeżyłaś ponad 15 tysięcy dni

W dniu 42 urodzin możesz sobie powiedzieć, a będzie to na pewno bardzo znaczące (wiele zmieniająca informacja), że przeżyłaś już 15330 dni.

Jesteś nadal młoda

Kobiety w Polsce dożywają średnio 81,8 lat. To średnia. Ta liczba może być dużo lepsza, bo wyższa. Szybko licząc, masz przed sobą jeszcze co najmniej połowę życia. 🙂 Tego bardziej świadomego i niezależnego. Fajnie, co?

42 lata

Naukowcy podkreślają, że kobiety w Polsce mogą uważać się za „stare” (co za określenie, nie moje, zaznaczam), gdy ukończą 71 lat, a mężczyzny, gdy ukończą 63 lata (średnia długość życia mężczyzn w Polsce wynosi 73 lata).

Granica średniego wieku przesunęła się na 60 urodziny. Osoby mające 50 lat i mniej…nadal są młode. Chociaż przeprowadzono badania, w którym wypowiadali się sami respondenci i tu wyniki są trochę inni. Podkreślali oni, że wiek średni to ten między 35 a 60 urodzinami.  Tyle naukowcy i osoby badane 🙂

Nowa perspektywa

Większość osób z wiekiem mądrzeje. Co nie oznacza, że staje się nudna, smutna i przygnębiająco przewidywalna. Czasami zmiany idą w innym kierunku. Uczymy się, jak odpuszczać, luzować i cieszyć się życiem. Na własnych warunkach, z szacunkiem dla siebie, bez poczucia straty dobrych okazji.

Nowe możliwości

Po 40:

  • masz wiedzę, doświadczenie,
  • dystans, który ułatwia działanie,
  • zdolność abstrakcyjnego myślenia,
  • masz wykształcone zdolności poznawcze,
  • wysokie umiejętności rozwiązywania problemów.

Możesz naprawdę wiele. A 42 to dobra liczba, by zmienić to, czego nie lubisz!

Czas dla siebie staje się ważny

Z wiekiem więcej uwagi poświęcasz sobie. Spoglądasz na siebie i wybierasz to, co dla Ciebie dobre. Rodzi się zdrowy egoizm, który ułatwia Ci  po prostu dbanie o siebie. Liczą się nie tylko inni, ale również Ty, Twój relaks i dobre samopoczucie.

Możesz wiele. Więcej niż myślisz?

42 lata to może być nowy początek. Udowadniają to „wielkie” i te „mniejsze” historie.

  • Jerry Baldwin założył Starbucks w wieku 42 lat
  • John Wanock stworzył Adobe w wieku 42 lat
  • Soichiro Honda stworzył Hondę, gdy skończył 42 lata

Masz 42 lata? Daj znać, jeśli tak 🙂

3 KOMENTARZE

  1. Za prawie dwa miesiące kończę 42… I mega podoba mi się ile mam lat i jak wyglądam i jestem dumna z tego że mogę nazwać się dojrzała młoda kobietą 😊 to przepiękny okres w naszym życiu 🥰

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here