Czasami na swojej drodze spotykasz anioła. Jednak rzadko to dostrzegasz

2

Anioł nie człowiek. Tak mawiamy. I często ku swojemu zdumieniu dostrzegamy, że mimo beznadziejnej sytuacji, prawie zawsze znajduje się rozwiązanie. Przychodzi ono, gdy nadzieja gaśnie i zapada beznadziejna cisza. I wydawać by się mogło, że wszystko jest przegrane, że nie ma już szans…I wtedy nieoczekiwanie pojawia się rozwiązanie. Można je usłyszeć w delikatnym szumie skrzydeł. Nie dosłownie, metaforycznie. Nie jest ono logiczne, przeciwnie, zaskakujące i trudne do wytłumaczenia.

Bo niezwykli ludzie są wśród nas. Nie spotykamy ich codziennie. Jednak oni są, mają swoją misję do wykonania. Nie noszą ciężkich skrzydeł, ale wyróżnia ich wielkie serce. Kodeks moralny, uczciwość, zwyczajne bycie fair, zasady, które już dawno umarły – dla innych, ale nie dla nich.

Anioł nie człowiek

Czasami bowiem na naszej drodze nieoczekiwanie pojawiają się osoby, które wiele zmieniają.

  1. Dają nam nadzieję.
  2. Radzą w taki sposób, że znajdujemy drogę.
  3. Postawą wskazują nam wyjście.
  4. Pozwalają się wypłakać. Zaakceptować nasze zagubienie i nieidealne ja.
  5. Bezinteresownie pomagają czynem lub słowem.
  6. Są tak zaangażowani w to, co robią, że stają się perfekcjonistami w najlepszym wydaniu.
  7. Często pojawiają się w naszym życiu tylko na chwilę, ale tyle wystarczy, by w nim pozytywnie namieszać…

Czy zdarzyło Ci się w trudnej sytuacji znaleźć na swojej drodze kogoś, kto Ci nieoczekiwanie pomógł? Tak po prostu? Być może nawet się po nim tego nie spodziewałaś, bo nie wyglądał na kogoś, na kim można polegać. Tymczasem ta osoba nie zawiodła Cię. Zrobiła dla Ciebie więcej niż mogłabyś się po niej spodziewać.

Namieszała, w pozytywny sposób, i to było dziwne, nierealne doświadczenie. Chwila, którą trudno zapomnieć.

Wielu aniołów spotkasz tylko raz w życiu. Zrobią to, co do nich należy i nigdy już się nie pojawią. Czasami będziesz tak zaskoczona ich postawą, że nawet nie zdążysz podziękować.

Są też anioły, które zostaną z Tobą na dłużej. Takie, które na stałe Cię zmienią. A potem znikną lub zrobią się całkiem zwyczajni…

To będzie zastanawiać. Jak to możliwe? Jak to wszystko się tak dobrze skończyło? Dlaczego?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here