Po czym poznać fałszywą osobę? 7 sygnałów, które ją bezbłędnie zdradzają

48
15881

Jednym ze sposobów na szczęśliwe i spokojne życie jest oczyszczenie otoczenia z fałszywych osób. Dzięki temu możemy się pozbyć negatywnego wpływu na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet pewność siebie. Zagrożeń jest sporo – psychopaci, socjopaci, toksycy, wieczni krytykanci, wampiry energetyczne, manipulatorzy i chyba najgorsza grupa – fałszywe osoby, czyli wszyscy ci, którzy sprawiają wrażenie przyjaznych, a tylko czekają aż powinie się nam noga. Po czym poznać fałszywą osobę?

Po czym poznać fałszywą osobę? Twoja intuicja

Wiele osób nie docenia roli intuicji. Tymczasem często pierwszy odbiór danej osoby oraz sygnał sos, jaki wysyła nasz mózg, mają solidne podstawy. Warto ich wysłuchać i nie działać wbrew sobie.

Intuicja ma tę przewagę nad racjonalną oceną sytuacji, że bierze pod uwagę przede wszystkim sygnały niewerbalne, mowę ciała, gesty, bezbłędnie namierza fałsz w głosie i niezdecydowanie w trakcie działania i wszelkie zakłócenia na linii słowa-sposób postępowania.

Nad słowami możemy panować, jesteśmy w stanie kontrolować swoje czyny, ale zawsze zdradza nas mowa ciała. To ona jednoznacznie pozwala nam stwierdzić, co myśli i czuje druga osoba – czy jest szczerze nami zainteresowana, czy nas lubi, czy ma przyjazne zamiary, a może próbuje coś ukryć?

Dlatego nawet osoba z pozoru miła, pozytywna, autentyczna i uczynna, kryjąca czarne wnętrze może zostać zdemaskowana dzięki intuicji. Szczególnie czuły radar mają osoby wrażliwe, które bez problemu wyczuwają nastrój i prawdziwe uczucia osób z otoczenia. To one jako pierwsze widzą, że coś jest nie tak.

po czym poznać, że to fałszywa osoba

Po czym poznasz fałszywą osobę? Sugestie otoczenia

Są osoby w otoczeniu, które zazwyczaj pragną naszego dobra. Można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że są naszymi sprzymierzeńcami. Jeśli co najmniej dwie z nich niezależnie od siebie ostrzegają nas przed mężczyzną czy kobietą, wskazując na jej fałszywe zachowanie i nieczyste zamiary, warto wziąć ich uwagi do serca.

Po czym poznać fałszywą osobę? Nie ma dla Ciebie czasu, chyba, że czegoś chce

Bardzo charakterystyczną cechą dla osoby fałszywej jest brak zainteresowania Twoją osobą w połączeniu z brakiem czasu. Sytuacja diametralnie się odmienia, gdy fałszywa osoba czegoś od Ciebie potrzebuje. Wtedy zazwyczaj jest miła, uprzejma, wrażliwa, często się odzywa, dzwoni, wpada na kawę. Tylko po to, by po kilku-kilkunastu dniach zdradzić powód zmiany zachowania. Nie przeszkadza jej czerpanie korzyści z Twojej dobroci, wykorzystywanie, przyjmowanie pomocy, bez proponowania podobnego wsparcia.

Tego typu schematy postępowania – „nie ma mnie, pojawiam się, kiedy coś chcę” – w przypadku fałszywej osoby często się powtarzają. Nie jest to jednostkowa sytuacja, ale norma.

Po czym poznasz fałszywą osobę? Obgadywanie…

Najwięcej o o drugim człowieku dowiedzieć się możemy, słuchając, co mówi nie o sobie, ale o innych osobach.

Jeśli w trakcie spotkań dana osoba narzeka na panią X czy pana Y, pokazuje, jak bardzo ich nie lubi, a później z panią X wyjeżdża na babski weekend do SPA, a pana Y z dziewczyną zaprasza na imprezę i głośno się z nimi śmieje, świetnie bawiąc przy tym, to coś jest nie w porządku.

Po czym poznasz fałszywą osobę? Po tym, że uważa się za pępek świata

Fałszywa osoba sprawia wrażenie strasznie ważnej, wyjątkowo doświadczonej, znającej się na wszystkim, dążącej do tego, by inni odbierali ją jako specjalistę w każdej dziedzinie. W jej mniemaniu inni się nie znają. Jej problemy są ważniejsze, a Twoje mało znaczące, zresztą i tak je wyolbrzymiasz, bo przecież wystarczy zrobić to i to i będzie po problemie.

Po czym poznasz fałszywą osobę? Ciągle się do kogoś porównuje

Fałszywa osoba ma problem, by rozmawiać o ideach, pewnych tendencjach, zdarzeniach w oderwaniu od konkretnych przypadków, konkretnych osób z otoczenia.

Większość rozmów z nią koncentruje się na omawianiu decyzji bliższych i dalszych znajomych. Nie szczędzi jednoznacznych opinii, lubi krytykować i tak prowadzić dyskusję, by zawsze wychodzić z niej obronną ręką, jako przykład cnót wszelakich.

Po czym poznasz fałszywą osobę? Po znikaniu

Fałszywa osoba jest niedostępna, gdy potrzebujesz pomocy. Gdy zachorujesz i nie ma kto zrobić Ci zakupów, gdy zepsuje się winda, a Ty masz do wniesienia kilka ciężkich paczek. Znika, gdy właśnie odniosłaś sukces i chciałabyś go świętować. Fałszywa osoba jest obok, gdy chce iść na imprezę, zabawić się, miło spędzić czas. Tylko wtedy, gdy warunki jej odpowiadają, gdy wymaga się od niej zaangażowania, wsparcia czy po prostu szczerego cieszenia się szczęściem – znika.

48 KOMENTARZE

 1. Oj , poznałam to zagadnienie na własnej skórze, jak mogłam coś dać od siebie czy załatwić , jest parę takich osób ja ich nazywam „ biorcami” a jak ja coś potrzebowałam to delikatnie mówiąc „znikały” przykre ale prawdziwe

 2. Taak…szczególnie wiele jest takich osób w takich środowiskach,gdzie wszystko powinno być idealne i godne naśladowania a jednak…..to fałsz i obłuda

 3. Przerobiłam już to.smutne jest to ,że gdy już ujrzysz prawdziwe oblicze danej osoby i chcesz zakończyć znajomość nie jest to wcale proste.taka osoba nie ma żadnych skrupułów i wstydu ,ciągle chce uczestniczyć w twoim życiu.choć może ja nie potrafię ,,porządnie wygąć

 4. Czasami też warto podzielić się z kimś swoimi przemyśleniami, bo wiadomo czasami nie patrzymy racjonalnie na relacje z innymi ludźmi, często ktoś z zewnątrz musi otworzyć nam oczy.

 5. Niestety fałszywych ludzi jet naprawdę sporo, ja zazwyczaj daje się na intuicje która nigdy mnie nie zawodzi. Zresztą ciężko mi zaufać nowym osobą, dopiero po czasie umiem się otworzyć

 6. Ja jestem jedną z tych osób która w pierwszej minucie juz może powiedzieć coś na temat drugiego człowieka i jak narazie nie pomyliłam się ani razu. Mój tato też ma taki dar, zawsze mnie ostrzegał przed ludami nieodpowiednimi i ja mam to chyba po nim. Ładnie określiłaś co niektórych 🙂 ja właśnie staram się unikać tych wampirów energetycznych bo Ci są chyba najgorsi, a mieszkając za granica już ładnych kilka lat zobaczyłam jacy ludzie sa…

  • To akurat chyba nic złego, że chcemy się dzielić swoimi doświadczeniami…problemem jest chyba przeginanie w jedną lub w drugą stronę

 7. Faktycznie jest takie wyczulenie przy pierwszym spotkaniu po którym zapala się czerwona lampka 🙂 Niby dana osoba jest sympatyczna i w ogóle ale ma się to przeczucie (intuicje), że jednak może z nią być coś nie tak 🙂

 8. Bardzo dobrze znam takie osoby. Zwłaszcza te, które udają przyjaciół, a jak potrzebuję ich pomocy to… nagle ich nie ma. Wiele razy poczułam już to na własnej skórze. Tak samo z tym, jak przychodzą gdy tylko coś chcą. Obgadywanie? To już norma w tych czasach…

 9. Bardzo pomocny artykuł, dziękuję! 🙂 Niestety w momencie gdy jesteśmy emocjonalnie zaangażowani w relację z takim pseudo przyjacielem ciężko jest nam wychwycić sygnały świadczące że ta osoba jest fałszywa. Nasze oczekiwania i dobre intencje zderzają się z faktami i wtedy następuje często długi proces „wychodzenia” z takiej relacji. Na szczęście z wiekiem, w miarę nabierania różnego typu doświadczeń łatwiej jest nam rozpoznać fałszywe osoby. Pozdrawiam serdecznie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here