Im mniej reagujesz na negatywnych ludzi, tym spokojniejsze jest Twoje życie

5

Siłę człowieka odmierza spokój, czyli umiejętność niereagowania na zaczepki i ucinania zbędnych rozmów. Bo im mniej reagujesz na negatywnych ludzi, tym spokojniejsze jest Twoje życie.

Metoda zdartej płyty

Czasami musimy mierzyć się z pytaniami, na które wcale nie chcemy udzielać odpowiedzi. A nawet więcej, mimo że mówimy, tyle, ile uznajemy za słuszne, to pytania znowu padają. Nasz rozmówca drąży, nie daje za wygraną. A my czujemy się bezradne.

Wielu z nas zaczyna ponadto czuć dyskomfort i pasuje, po prostu odpuszcza. Zamiast trzymać się swojej decyzji o dawkowaniu informacji, zaczyna mówić o czymś, o czym wcale nie chciało. Całkiem niesłusznie. Możemy bowiem nie reagować tak, jak sobie tego życzy negatywna osoba. Po prostu odpowiadając to, co wcześniej – tak samo lub innymi słowami. Do skutku. To działa. Jeśli będziemy konsekwentne, nie zrobimy czegoś, czego nie chcemy.

im mniej reagujesz

Milczenie

Najłatwiej zerwać kontakt z negatywnymi osobami. Nie zawsze jest to jednak możliwe. I tam, gdzie nie da się tego zrobić, warto przy okazji kontaktów zdobyć się na inną strategię, mianowicie więcej milczeć, mniej mówić, zwłaszcza o sobie.

Im mniej toksyczne osoby wiedzą o naszym życiu, tym lepiej się ono układa. Sprawdzą się standardowe rozmowy na bezpieczne tematy, na przykład o pogodzie. Warto o tym pamiętać, dbać o siebie.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here