Jakiego mężczyzny potrzebuje współczesna kobieta?

34

Świat się zmienił. Wraz z nim związek, który wygląda całkowicie inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Mamy inne marzenia, wyobrażenia i oczekiwania. I mówiąc wprost nie jest łatwo. Ani dla kobiety, ani tym bardziej mężczyzny. Dlaczego? Bo trzeba się postarać, być osobą wszechstronną, łączącą w jednym ciele wiele przeciwności. Dowody? Proszę bardzo, poniżej. Przymrużcie oko i czytajcie. Bo do tekst z przymrużeniem oka właśnie. A może nie, a może całkiem na serio?

KObiety nauczyły się już jak być matką, żoną i pracownikiem. Wykonują także wiele innych ról. Teraz pora na mężczyzn, by również oni nauczyli się, jak być kimś „od wszystkiego”.

Kobieta potrzebuje zdecydowanego mężczyzny

Takiego, który zawsze zdecydowanie odpiera ataki mamusi. Bez zastanowienia staje po stronie partnerki. Bo to jej pomidorówka jest zawsze najsmaczniejsza, a mamusia powinna zamilknąć i z rozmiłowaniem w oczach jeść, doceniając szansę przebywania razem z dziećmi.

jakiego mężczyzny

Kobieta potrzebuje zdecydowanego mężczyzny, który umie podjąć decyzję. Powie, że ona wygląda lepiej w tej sukience, a nie tamtej. Mężczyzna, który dorasta do współczesnego świata, nie da się sprowokować do rozmów, z których nie wyjdzie wygranym („sugerujesz, że w tamtej sukience jestem za gruba?”).

Kobieta potrzebuje też mężczyzny, który bez cienia wątpliwości przyznaje jej rację. W sytuacjach pod tytułem „dla świętego spokoju”. A takie sytuacje zdarzają się przecież codziennie. Przyznać trzeba szczerze, że tak naprawdę niemal zawsze. Dlatego on musi mieć poczucie humoru, inaczej zwyczajnie nie przetrwa. Zwariuje z nią.

Silnego

Siła liczona objętością mięśni jest łatwa do osiągnięcia. Nie o taką siłę chodzi, ale o stalowy mięsień umieszczony w głowie. To silna psychika ma kluczowe znaczenie, gdy trzeba mierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego.

Siła mężczyzny w testosteronowej odsłonie to przecież za mało. Poza fizycznym powerem liczy się oczywiście siła intelektu. I ta druga ma zdecydowanie większą wartość. Bo łączy się z odpowiedzialnością, zaradnością, zaangażowaniem i dojrzałością emocjonalną.

Na poziomie

Współczesna kobieta potrzebuje mężczyzny na poziomie – takiego, który nie będzie jak ta krowa, która głośno mruczy, ale mało mleka daje. Z butów nie będzie wystawała mu słoma a pod nosem nie będzie gromadziło się mleko.

Mężczyzna na poziomie to ten, który będzie przyklaskiwał jej staraniom, będzie ją motywował do rozwoju. Będzie robił coś jeszcze – sam również będzie się rozwijał, bo doskonale będzie rozumiał, że stanie w miejscu nie daje zbyt dużej satysfakcji. To osoba niezazdrosna, ale pewna siebie i swojej wartości. Zdrowo oceniająca rzeczywistość i robiąca wszystko, by ją uatrakcyjnić dla swojej rodziny.

Domyślnego

Kobieta potrzebuje domyślnego mężczyzny.

Takiego, który zapyta ją czy chce herbaty, zanim sam sobie zaleję ulubioną torebkę. Pójdzie na plac zabaw z dziećmi, nie dlatego, że ona prosi, ale dlatego, że on czuje taką potrzebę. Odkurzy, bez głupich gadek, że w ten sposób „pomaga”, ale dlatego, że sam również mieszka i brudzi, dlatego dba o przestrzeń, w której przebywa. Zaprosi na film do kina a potem do ulubionej knajpki. Wyśle ją do SPA i na wino z koleżanką, bo wie, że ona również potrzebuje odpocząć. Zapomni o bajkach o pracowitym „się”, bo nic samo SIĘ nie robi. Mądry mężczyzna po prostu to wie. To nie duże dziecko, które trzeba prowadzić za rękę i na każdym kroku oszczędzać, ale facet, z którym lubi się przebywać. I takiego właśnie mężczyzny potrzebuje współczesna kobieta.

34 KOMENTARZE

  • Tu chodzi o domyślanie się z subtelnych gestów. Bo jak domyślić się, że ona chcę ze sklepu x, na ulicy y, produkt z 4 alejki, 3 półki od góry, ten drugi w kolejności ma półce.
   Przeczytaj ten akapit raz jeszcze. Chodzi o to, że facet robi sobie picie i zapyta się czy ona nie chce, robi sobie kanapkę i jak wyżej.
   Coś co ty opisujesz, rzeczywiście nie istnieje.

 1. Przeczytałam szeroko otwartymi oczami. Każda kobieta chce takiego mężczyzny, domyślnego, inteligentnego…..i wszystkie wymienione cechy. Niestety tak doskonałych mężczyzn nie ma. Niech chociaż w połowie taki będzie, pójdziemy na kompromis użycie będzie bajką.
  Laboskie życzę każdej takiego mężczyzny w swoim życiu,nawet gdyby to miał być któryś, ale o takich cechach.!!!

 2. Przymrużyłam oczy, przeczytałam… Potrzeby znam, takiego mężczyzny nie…. (ale znałam, byliśmy razem, wysoko ustawił poprzeczkę,i dziś wolę być sama niż wpuścić kogoś do swojego życia, pod poprzeczką)…

 3. Ja rozumiem, że to wszystko w założeniu, że Pani sama spełnia powyższe wymogi?
  Bo coraz częściej widzę, że oczekiwania są i owszem wysokie, ale Panie się jeszcze nie nauczyły, że szacunek i oddanie nie jest wpisany w płeć, tylko zależy od zachowania ich samych…

 4. Ten artykuł to chyba jakieś żarty. Wynika z niego, ze kobiety szukają księcia z bajki który będzie je traktował jak księżniczkę, będzie na każde zawołanie i nie wiadomo co jeszcze. Jak czytam takie rzeczy, to odechciewa mi się w ogole szukania PARTNERKI.

 5. Ja juz nie wieże w prawdziwą miłość teraz tylko rozwody są tylko po co się wogole pobierają bezsens jest moi rodzice są 43 lata ze sobą razem idzie idzie to jest prawdziwa miłość nie zawsze słońce świeci raz tak raz tak jest ale nie cierpią dzieci na tym

 6. A kogo wybierają? 🤔😉 dlatego jest tyle ale bo każdy gra takiego jakim nie jest wcale a gdy się mówi prawdę i to pokazuje, okazuje to jesteś sam

 7. Dobrze być takim facetem nie tylko dla damskich potrzeb, ale i dla samego siebie 🙂 siła daje szczęście i nie powinna być kojarzona tylko z bicepsem, albo głową do picia.

 8. Nie powinno się generalizować ale niestety albo stety taka jest prawda że większość kobiet potrzebuje takiego mężczyzny. Z jednej strony dużo rzeczy się wymaga i dużo starań, zadań się stawia przed nami mężczyznami jednak dużo z tych rzeczy powinna być oczywista i cechować prawdziwego mężczyznę. Prawdziwy facet to nie goguś co spędza więcej czasu przed lustrem w domu czy na siłowni, solarium czy sklepie z ciuchami a ten który pomaga, pierze, sprząta i wspiera, nie tylko słowem ale czynami, pomaga przy dzieciach, w domu, w życiu codziennym, wspiera fizycznie i psychicznie, rozumie że partnerka też ma słabsze dni, też potrzebuje odpocząć, też potrzebuje czasem zrelaksować się przy kieliszku wina na babskim spotkaniu z koleżankami.

 9. To zależy czy kobieta jest w związku,czy sama.Bo wtedy te oczekiwania też są różne.Ja jestem już sama i na stałe nie potrzebuję żadnego mężczyzny.Ale czasami owszem tak😂😁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here