Jestem kobietą po 50…i dobrze mi z tym

12

Kobiecie po 40 bardzo blisko do kobiety po 50. Świadomość podobna, choć radość z życia bywa jeszcze większa. W przypadku tej drugiej. Codzienność ma to do siebie, że jest uzależniająca, a im więcej lat mamy na karku, tym większy luz, dystans i tym sposobem wolność. Dlatego zamiast bać się półwiecza (wiem, jak to brzmi), lepiej przyjąć 50 urodziny z wdzięcznością. Bo…będzie się działo! Oj będzie! Gdy już powiesz: „jestem kobietą po 50”, to najprawdopodobniej dodasz – „i dobrze mi z tym”

Kobieta po 40 to tak naprawdę kobieta po 30, a ta po 50 to po 40

Wiecie co się mówi? I to coraz głośniej? Że dzisiejsza czterdziestolatka to dawna trzydziestolatka, a współczesna pięćdziesięciolatka to czterdziestolatka sprzed lat. Dlatego kobiety po 40 i kobiety po 50 mają więcej wspólnego niż im się wydaje.

jestem kobietą po 50

Jestem kobietą po 50 i dobrze mi z tym

Choć nie każda kobieta po 50 jest zadowolona z tego, ile ma lat, to satysfakcja pojawia się naprawdę często. Gdy poprosiłam o dokończenie zdania: „Jestem kobietą po 50” na profilu kobietapo50, to odpowiedzi były pozytywne i tryskające energią. Oto kilka wybranych:

  • „I czuję się piękna i młoda”. (Iwona)
  • „Jestem spokojniejsza”. (Mariola)
  • „Choć wcale nie przybyło mi rozumu, ale wagi to i owszem.” (Lidia)
  • „I nie jestem przezroczysta dla mojego męża”. (Marzena)
  • „I jestem dumna z siebie” (Katarzyna)
  • „Nigdy nie było mi tak dobrze, jak teraz”. (Iwona)
  • „I dopiero zaczyna żyć” (Zenia)
  • „I cieszy mnie to 🙂 gdyż już niczego nie udowadniam ani sobie ani nikomu innemu. Pragnę jedynie być zdrowa a resztę sobie wtedy sama zorganizuję i tego życzę wszystkim po pięćdziesiątce.” (Ewuśka)

Jestem kobietą po 50 i to fantastyczny okres w moim życiu

Choć to banał, to naprawdę prawdziwy. To, jak widzimy rzeczywistość, ma ogromny związek z tym, jakie jesteśmy w środku. Poukładanie własnego wnętrza pozwala dojść do porozumienia ze światem. To pierwszy, bardzo ważny krok, którego nie można pominąć na drodze do osobistego szczęścia. Poza tym w dojrzałym wieku sprzyjają nam okoliczności – zazwyczaj bogate doświadczenie, dystans sprawiają, że świat wydaje się dużo przyjemniejszy. Przestajemy się tak bardzo koncentrować na rzeczach nieistotnych i przejmować bzdurami. Najczęściej odpadają nam obowiązki typowe dla wcześniejszych lat. I choć czasami martwi stan zdrowia własny czy rodziców, to optymizm zazwyczaj jest na tyle silny, że pozwala patrzeć na świat z przekonaniem, że będzie dobrze. I że nie ma ani chwili do stracenia. Trzeba żyć już teraz!

„Nie chcę by inni byli dumni ze mnie. Ja chcę sama być szczęśliwa i zadowolona – ja sama- przez siebie,
z siebie i dla siebie”.
Agnieszka Osiecka, Dzienniki 1953

12 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here