Każda zmarszczka to historia…Jak starzeć się z godnością?

6
2811

Ludzkie ciało z wiekiem się zmienia. Nie wyglądamy tak samo na przestrzeni lat. To spory problem dla kobiet przywiązanych do swojej aparycji. Dla większości może stanowić powód zadumy czy smutku, gdy patrzymy w lustro i widzimy kolejną rysę na twarzy…Mówią jednak, żeby starzeć się z klasą. To ważna porada, bo pod względem biologicznym nasze ciała starzeją się już…po 20.

Tylko jak to w praktyce „ogarnąć”? Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy kult młodego ciała jest bardzo silny?

Jak starzeć się z godnością? Pomyśl sobie, że młodsza nie będziesz…

Kolejna zmarszczka? Spójrz prawdzie w oczy. Każdy się starzeje. Proces ten dotyczy wszystkich. Jeśli przejmujesz się tym, jak wyglądasz teraz, pomyśl, jak będzie wyglądać Twoja twarz za 10,20 czy 30 lat…Wtedy będziesz tęsknić za wyglądem, którym możesz cieszyć się obecnie.

jak starzeć się z godnością

Każda zmarszczka to historia

Zmiana podejścia do tematu wiele ułatwia. Gdy patrzymy na swoje odbicie w lustrze i z szacunkiem podchodzimy do swojego wyglądu, możemy zacząć się nim cieszyć. Każda zmarszczka to historia, to mapa życia, doświadczenie, które czyni Cię mądrzejszą, którego nikt Ci nie zabierze. Zmiany na skórze powstałe od uśmiechania się czy zamartwiania to jedynie dowód, że żyjesz pełnią życia. Masz co wspominać. Warto starzeć się z godnością.

Promieniuj pięknem wewnętrznym

Smutne jest życie kobiet, dla których jest ważny tylko wygląd. Piękno zewnętrzne jest ulotne, dlatego warto dbać o piękno wewnętrzne, robiąc to, co nas ubogaca, spędzać czas z rodziną, przyjaciółmi, mieć swoje pasje. Doświadczenia życiowego z wiekiem przybywa i jeśli ono stanowi o naszej sile, wtedy kolejna zmarszczka przestaje być ważna.

Nie każdemu jest dane

Pomyśl o tych, którzy odeszli młodo, piękni, zamożni, wiele takich osób znajdziemy wśród celebrytów. Mieli wszystko, ale brakowało zdrowia. Doceń zatem to, że możesz cieszyć się życiem. Masz przed sobą perspektywę, której inni nie mieli.

Starość to stan umysłu

Proces starzenia się ciała zależy od wielu czynników, diety, sposobu życia, warunków pracy, stresu, używek. Niestety nie mamy wpływu na każdy ten czynnik. Starość to tak naprawdę stan umysłu. Możemy być staruszkami, które umarły za życia, w wieku dwudziestu kilku lat lub dawać przykład nastolatkom, będąc dobrze po sześćdziesiątce.

Uroda to tylko 50% piękna

Możesz być naprawdę piękną kobietą, jednak jeśli brakuje Ci uśmiechu, nie promieniejesz optymizmem i wewnętrznym spokojem, nie będziesz piękna. Blask kobiety poznaje się po oczach i uśmiechu.

Pooglądaj sobie gwiazdy bez makijażu

Przejmujesz się, że się starzejesz? Nic tak nie poprawia humoru i nie wyostrza optyki jak oglądanie gwiazd i sławnych osób bez makijażu lub na dużym telewizorze o dobrej rozdzielczości. Każdy się starzeje.

A gdy już się znudzisz oglądaniem prawdziwych fotografii aktorek, włącz sobie Backstreet Boys i tańcz aż się zaczniesz śmiać 🙂

Wiek to tylko liczba. Warto o siebie dbać

Postawa agresywnego robienia wszystkiego (zapominając o zdrowym rozsądku), by wyglądać młodziej zamiast budzić podziw, zazwyczaj wywołuje współczucie lub smutek. Czym innym jest jednak dbanie o siebie, traktowanie z szacunkiem swojego ciała. Jeśli proces starzenia mocno przeszkadza, można zastosować różne metody odmładzania – mezoterapia osoczem, zabiegi dwutlenkiem węgla, kwasem. Warto wypróbować również nakładanie olejku z opuncji figowej na twarz.

Stan skóry uzależniony jest również od stylu życia, diety, umiejętności radzenia sobie ze stresem. Udowodniono, że odmładzająco na wygląd wpływa poczucie satysfakcji z życia, czy korzystanie z przyjemności współczesnego świata. Sprawdza się także suplementacja, chociażby witaminą D i K.

6 KOMENTARZE

  1. Starzeć się z godnością to nie lada sztuka, teraz gdy tak bardzo jest duża presja na ,,młodość i piękno”. Ja wolę iść bardziej w kierunku bycia zdrową 🙂 Nie mam nic przeciwko opóźnianiu powstawania zmarszczek, ale wszystko ma swoje granice i nie powinno się popadać w paranoje. I tak będą i tak będą 😛

  2. Wiek to tylko liczba jak piszesz i ja się absolutnie z tym zgadzam. Poza tym wiek dawno się przedłużył. Porównując dzisiejsze kobiety w wieku 40-50 lat do wcześniejszych lat widać wielką różnicę. Jest to nie tylko wynikiem lepszego standardu życia ale również zmianą podejścia do życia.

  3. To prawda wiek, to tylko liczba. Ważne jest to jak my się czujemy. Teraz wiele kobiet nie wygląda na swoje lata, są zadbane i piękne. Są to trudne czasy, bo teraz jest bardzo duży nacisk na bycie pięknym i młodym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here