Jaka jest kobieta po 40-tce?

12
18492

Jaka jest kobieta po 40-tce? Przede wszystkim dojrzała, pewna siebie i znająca swoją wartość. Wie, czego chce, ale przede wszystkim ma świadomość, czego nie chce, na co nigdy sobie nie pozwoli. I to pozwala jej żyć na swoich zasadach!

  1. Kobieta po 40 nie jest ani miła, ani wredna

Ma wiele twarzy. Dla każdego taką, na jaką sobie zasłużył.

Zna moc słów, wie, jak wiele mogą zmienić, nawet złamać serce. Jednak to po czynach ocenia innych. Dzięki temu w mig wyklucza ze swojego otoczenia ludzi fałszywych.

Im jest starsza, tym łatwiej jej przychodzi mieć ludzi w d…Nie traci bowiem czasu na to, by nadmiernie przejmować się zdaniem innych.

2. Niezniszczalna

Nawet gdy czuje się wypalona, to wie, że feniks odradza się z popiołów. A ona przetrwa wszystko.

Nie czuje się gorsza od mężczyzn. Nie uważa swojej płci za słabą. Wręcz przeciwnie, wie, że wiek jest jej atutem, chociażby dlatego, że stary chłop nie zawsze może, a stara baba tak. I chętnie z tej możliwości korzysta.

” Myślę, że kiedy minie wystarczająco dużo czasu, kiedy przetrwało się coś niewyobrażalnego, jest w tym jakaś godność. Coś, z czego możesz być dumny. Dumny, że ból cię wzmocnił. Ból skłonił cię do walki o wygraną. Któregoś dnia, kiedy spełnię swoje marzenia, pomyślę o wszystkim, co złamało mi serce, i będę za to wdzięczna.”Mia Sheridan

kobieta po 40

3. Dba o siebie

Kobieta po 40-tce na poważnie wzięła sobie radę usłyszaną w samolocie. W razie katastrofy maskę zakładamy najpierw sobie, potem pomagamy innym pasażerom. To bardzo ważne.

Jeśli bowiem nie zadbasz o siebie, nie będziesz w stanie dać siebie innym. Zawsze powinnaś zaczynać od siebie. Każdą zmianę w życiu.

4. Wie, że poradzi sobie ze wszystkim sama,

ale wiedzy tej nie wykorzystuje w praktyce. Dlaczego? Bo docenia niezależność, uznaje ją za wartość cenniejszą niż uroda. Jednocześnie wie, że żaden prawdziwy mężczyzna nie pozwoli jej na to, by ze wszystkim radziła sobie sama. Czasami lepiej nie wykładać wszystkich kart na stół.

5. Ma dystans do tanich podrywów

Uśmiecha się z pobłażaniem, gdy słyszy płytkie hasła, głupie zachęty, które mają otworzyć jej serce, a właściwie inną część ciała znajdującą się poniżej pasa. Odwraca się na pięcie i daje wyraźny sygnał, że rozegrała faceta w dwie sekundy. Nie jest naiwna i nie godzi się na bylejakość. Wie, że zasługuje na więcej.

6. Pamięta wszystkie słowa piosenki z 1980 roku,

ale nie może sobie przypomnieć, po co przyszła do łazienki i dlaczego właśnie otworzyła lodówkę*. Nawet nie próbuje wchodzić do kuchni, by zrobić sobie kawę, bo spędzi co najmniej pół godziny na sprzątaniu blatów i szafek. Herbatę parzy jej mężczyzna, który brudu oczywiście nie widzi, ale torebkę zalać wrzątkiem umie.

*Oczywiście równocześnie pamięta, dlaczego pokłóciła się z mężem 10 lat temu, ale nie wie, co szanowny małżonek powiedział 10 minut temu.

7. Szanuje swoje słowa. Czasami nic nie mówi

Nie dlatego, że nie ma nic do powiedzenia. Nawet nie dlatego, że nie słyszy. Czasami po prostu lepiej milczeć. Nawet jeśli w ten sposób nieoczekiwanie można dowiedzieć się więcej niżby się chciało.

Przeczytaj, im jestem starsza, tym częściej milczę.

8. Docenia to, co ma

Nawet jeśli miałaby być to tylko depresja….

A tak na serio z wiekiem coraz więcej uwagi przywiązuje do prawdziwych wartości, a nie pseudo odkryć, które mają uczynić ją szczęśliwą, a tak naprawdę mydlą jej oczy.

9. Wie, że lepiej żałować głupot niż braku odwagi

Kobieta po 40-tce czerpie z życia pełnymi garściami. Wie, że lepiej próbować i żałować niż nie próbować wcale i całe życie wyrzucać sobie, że nie miało się odwagi.

10. Ceni sobie spokój

Kobieta po 40-tce wie, kiedy odpuścić. Rozumie, że nie warto walczyć o to, co nie ma przyszłości. Szkoda czasu i energii na coś, co nie jest tego warte. Kobieta po 40-tce żyje świadomiej i czuje, że świat należy do niej.

“Niektórzy ludzie twierdzą, że zawsze trzeba walczyć do końca. Pomimo wszystko, wbrew sobie i wszystkiemu. Może mają rację. Ja jednak uważam, że każda walka ma swój koniec. Czasami i Ty musisz przestać walczyć. Nie z powodu dumy, lecz z szacunku do siebie. Po to by móc jeszcze się uśmiechać i mieć normalne życie. Nie czekaj na cud. Pieprzonych cudów nie ma…” Rafał Wicijowski

12 KOMENTARZE

  1. Wiek czasem zdobi. Jeśli idzie z nim głębia. 🙂

    I nie. Taka NIE jest Kobieta po 40. Nie ma standardów i stereotypów.

    Ludzie są RÓŻNI. W różnych miejscach i różnych pozycjach. Z różnym poziomem dojrzałości, świadomości. Z różnym postrzeganiem i czuciem. Jedna Osoba w jakimś miejscu, inna w innym. W takiej drodze, inni – w innej.
    Każdy w jedynym, niepowtarzalnym i swoim miejscu. Na ten moment.

    Ale mi to co napisano – bliskie….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here