Kobieto, przestań przepraszać za wszystko! Weź przykład ze swojego…mężczyzny

11
2103

Oj, ja taka nieumalowana jestem. Wiesz, nie miałam czasu ułożyć włosów. I te odrosty, straszę, wiem, wiem…Tak, tylko wybiegłam do sklepu, tak roboczo ubrana. A Ty mówisz, że fajne spodnie? Co Ty, stare są… Przepraszam, ale muszę lecieć, taka zabiegana jestem.

I tak na okrągło. Na każdym kroku przepraszamy. Przepraszamy, że nie jesteśmy doskonałe, a przecież nie musimy być, że nie wyglądamy jak wyjęte z żurnala, że nie mamy wystarczająco czasu, siły. Przepraszamy na wszelki wypadek. Wtedy, kiedy wcale nie musimy, gdy chcemy coś dodać, nie zgodzić się z przedmówcą. Tak, jakbyśmy były niepewne siebie do granic absurdu.

Gdy tymczasem mężczyzna wychodzący do piekarni w rozciągniętych brudnych dresach, białych skarpetkach i klapkach, czuje się jak młody bóg. Gdy zobaczy przechodzącą piękność, uśmiechnie się, a nawet obejrzy. Nawet przez myśl mu nie przejdzie, że przecież słabo się prezentuje…Nie będzie próbował się chować po kątach, czy przemykać niepostrzeżenie. Nawet jeśli najpierw będzie szedł jego brzuch, a potem reszta jego samego, on wynajdzie mnóstwo powodów, dla których tak jest lepiej, z uśmiechem powie wtedy, kiedy trzeba, że:

  • dobry gospodarz trzyma konia pod dachem
  • kto nie ma brzucha, ten źle r….
  • im większy głaz, tym większy jaszczur pod nim siedzi
  • pod wielkim głazem duży wąż się wije
  • facet bez brzucha to jak kufel bez ucha
  • dobry rolnik to siewnik pod wiatą trzyma.

Mężczyzna niemal każdą wadę zamieni w swoim atut. Widzi się zdecydowanie lepiej niż obiektywnie się prezentuje. A kobieta? Niestety na odwrót.

Więc może w tym przypadku zamiast przepraszać, że się żyje, wziąć przykład…z mężczyzn i cieszyć się tym, co mamy? Bez nadmiernych kompleksów, tylko z szacunkiem do siebie i własnego ciała? Da się?

11 KOMENTARZE

  1. przepraszać za kobiecość? to jakaś kokieteria, fałszywa skromność, czy gierka niezrozumiała – nie chciałbym wypowiadać się za ogół/większość/reprezentatywną grupę, jednak uważam, że kobiecość dla faceta jest tak wielką atrakcją, że trudno znaleźć większą pokusę (bez względu na kolor skarpetek w kolejce po chleb)

  2. Myślę, że trzeba wiele wysiłku, żeby te rady wprowadzić w życie, ale trzeba próbować, aby pewnego dnia móc popatrzeć w lustro i stwierdzić, że odniosłyśmy sukces. Sama staram się jak mogę, ale czasem ciężko odsunąć tą czarną chmurę gradową znad głowy :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here