Magia olewania. Po 40 stajesz się ekspertem. Ty też jesteś?

11

Można się szarpać całe życie. Walczyć z niewidocznym wrogiem. Starać się zmienić to, na co nie mamy wpływu. Wierzyć, że jesteśmy na tyle wyjątkowe, by naprawić innych ludzi. Że wystarczy po prostu chcieć. Z czasem, a dzieje się to zazwyczaj wraz z wiekiem i zdobytym doświadczeniem, przychodzi do nas olśnienie. Z jednej strony bolesne, z drugiej wyzwalające. Jedna myśl. A zmienia tak wiele. Nie mamy wpływu na wszystko. Myśl, którą w końcu nie tylko zaczynamy rozumieć, ale i czuć.  I dobrze, bo to usuwa z naszych barków ogromny ciężar. W tym momencie robi się miejsce na mądrą magię olewania, wyzwalającą jak mało co. Na niej tylko się zyskuje.

Magia olewania w związku

Magia olewania to paradoksalnie wyjątkowo skuteczny sposób na podtrzymywanie żaru w związku. To nie jest tylko metoda dla tych, którym nie zależy, ale przede wszystkim zimny prysznic dla tych, którym zależy za bardzo. I swoimi nieumiejętnymi metodami mogliby zagłaskać mężczyznę na śmierć. Oddać wszystko i nie pozostawić sobie ani odrobiny.

magia olewania

Jak to w każdej sferze życia, liczy się równowaga i umiar. Olewanie nie polega na pokazywaniu, że nam nie zależy i wszystko mamy gdzieś. Raczej na unikaniu proszenia się uwagę, zaprzestaniu usilnych starań, by kogoś zmienić, naprawić, to rezygnacja z żebrania o miłość. To dbanie o siebie i skupienie się na własnych potrzebach i tym samym danie szansy drugiej osobie, by zmieniła swoje podejście. Nie siłą, ale umiejętną perswazją. Czasami wystarczy przestać zbawiać świat, by świat w końcu zadbał o siebie.

Magia olewania w pracy

Gdy praca to nasza pasja, bywa, że angażujemy się za bardzo. Jest też tak wtedy, kiedy obawiamy się o swoje zatrudnienie. Lub po prostu nie umiemy odmawiać, brakuje nam asertywności, pewności siebie.

Magia olewania i odpuszczania bardzo pomaga. Nagle, gdy pewne rzeczy zostawimy własnemu biegowi, okazuje się, że świat się nie wali. Przeciwnie, wszystko zaczyna się układać. A osoby, które dotąd wykorzystywały naszą naiwność, dobroć w końcu zaczynają nas szanować.

Nie zawsze trzeba pracować na 200%, czasami wystarczy na 100 czy 80%.

Magia olewania na co dzień

Jest mnóstwo spraw, na które nie mamy wpływu. Mimo to ustawicznie się nimi zadręczamy. To bardzo ludzkie i trudno z tym do końca walczyć. Jednak warto próbować. Rozsądne argumenty powtarzane dzień po dniu tego, że należy odpuścić, w końcu trafiają na podatny grunt i zaczynają kiełkować.

I wtedy rozpoczyna się zmiana. Zrozumienie, że nie jesteśmy w stanie pewnych rzeczy zmienić –  sporo zmienia. Uwalnia i przynosi spokój. Święty spokój. W najlepszym możliwym wydaniu.

Odpuść to, co Ci nie służy.

To, co do niczego nie prowadzi.

To, co mimo starań, nie czyni Cię szczęśliwszą,

To, co nie ma wartości,

Uwiera za mocno

I jest tylko sztucznie wystylizowanym tworem,

Pomyśl o tym, co naprawdę ważne,

zadbaj o siebie.

11 KOMENTARZE

  1. Odpuściłam, co ma być to będzie, staram się być tu i teraz. Na niektóre rzeczy i niektórych ludzi nie mamy wpływu więc po co się tym zadręczać? Poprawiam koronę i idę do przodu 🙂

  2. Odpuściłam, co ma być to będzie, staram się być tu i teraz. Na niektóre rzeczy i niektórych ludzi nie mamy wpływu więc po co się tym zadręczać? Poprawiam koronę i idę do przodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here