Po 40 to idealny wiek. Zgadzasz się?

33

Po 40 to idealny wiek. Przychodzi przebudzenie i dystans w pakiecie. Idiotów widzisz z daleka. Olewasz ich towarzystwo. I doskonale Ci z tym. Poza tym w końcu masz odwagę powiedzieć niektórym spier…Bez żalu. Oczyszczasz swoje podwórko, zamiast zamiatania brudów pod dywan.

Nareszcie jesteś wolna. Nie martwisz się tym, co myślą o Tobie inni, bo wiesz, że obchodzisz ich tyle ile zeszłoroczny śnieg. Teraz już rozumiesz, że każdy myśli przede wszystkim o sobie. A nie o Tobie. Zatem jeśli Ty nie zadbasz o siebie, nikt tego nie zrobi. Dlatego teraz przyszedł czas w końcu na Ciebie! Twój czas! I od siebie powinnaś w końcu zacząć. Po to, by wszystko inne mogło się zmienić na lepsze.

po 40 to idealny wiek

W końcu żyjesz

Parafrazując Carla G. Junga, przed 40 uczysz się żyć, by po 40 w końcu zacząć żyć pełną piersią.

Dlatego tak wiele osób naprawdę czuje, że życie zaczyna się po 40. I co by tu nie napisać, tak po prostu jest.

Czas na komentarz

To, że po 40 żyje się nieco inaczej to nie moje słowa. Mówił już o tym Artur Schopenhauer.

„Pierwsze czterdzieści lat życie to test, następne trzydzieści zawiera komentarz”.

Jak brzmi Twój komentarz do życia?

Stajesz się fascynująca

Wiek to tylko liczba. To prawda. Bo nie chodzi wcale tylko o metrykę, ale przede wszystkim o to, czy wraz z przekroczeniem 40, wkraczasz na pewny etap samoświadomości. O tym pięknie mówi Dior.

„Kobiety są najbardziej fascynujące w wieku od 35 do 40 lat, po tym jak wygrały już kilka wyścigów i potrafią odnaleźć nowy sens. Niestety niewiele kobiet przekracza mentalnie 40 rok życia, mimo że wiele kończy czterdziestkę. Dla tych, którym się to udaje, maksymalna fascynacja może trwać w nieskończoność” Christian Dior

Nie obchodzi Cię, co myślą inni

Można spędzić pół życia, próbując przypodobać się innym. Można też inaczej…

„W wieku 20 lat martwimy się, co myślą o nas inni. W wieku 40 lat już nas to nie obchodzi. A w wieku 60 lat odkrywamy, że wcale o nas nie myślą”. Ann Landers

Mężczyźni wolą kobiety po 40

Oddychają z ulgą również mężczyźni, którym w końcu kobiety po 40… dają spokój. Po prostu przestaje ich obchodzić, co myślą panowie. Już nie budzą w środku nocy partnera z pytaniem, co on na to. Wolą pospać, a rano same decydują, co dalej robić.

Poza tym, po co mają pytać. One już wiedzą, jakie grzeszki ukrywa mężczyzna. I naprawdę nic już ich nie zaskoczy.

Nie narzekają, że on gra w jakieś głupie gry, czy ogląda strzelanki. Szkoda im czas. Wolą zająć się sobą i robić to, co dla nich jest ważne. A gdy on przegina zbyt mocno i zbyt długo, no cóż…doskonale radzą sobie same.

Bo teraz świetnie wyglądają w czerwonej szmince, ciemnych i jasnych włosach, z zaznaczoną talią i zignorowaną totalnie, na obcasach i płaskich butach, z dodatkową zmarszczką i w ekstra kiecce. Kobieta po 40 czuje się seksowniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Kobieta po 40 dokładnie wie, kim jest, czego chce i czego absolutnie nie akceptuje. I to czyni ją kimś więcej niż była kiedykolwiek wcześniej. Nie musi niczego nikomu udowadniać. A jak się wygłupia to tylko dlatego, że wie, że szaleństwo jej służy. I to jest właśnie ten stan, który rozumie się dopiero w pewnym wieku…

33 KOMENTARZE

  1. Jako kobieta chwilę po czterdziestce absolutnie się zgadzam. Nigdy nie byłam w lepszym momencie życia. I dobrze mi z tym, nawet jeśli pewnych rzeczy robić mi już nie wypada. A może po prostu już mi się nie chce.

  2. I tu się zgodzę 🙂 idiotów widać już z daleka 😉 ten czas może trwać i sie nie kończyć jak dla mnie, ale co… czasu nie da się zatrzymać… fajny tekst…

  3. Jako facet po 40 tez się zgadzam. Jestem wyluzowany, mam kasę…małolaty się grzeją na mnie jak wściekłe.. Z kolei 40tki też są napalone a zwłaszcza te co miały w swoim związku za dużo do powiedzenia i są samotne. Teraz akcja desperacja więc można wybierać jak w hipermarkecie…..

  4. Nie zgadzam.Jest ok ale to nie to co młoda dwudziesto-parolatkaBrakuje tej iskry młodości i błysku w okujędrnej i naturalnie sprężystej skóryLat nie oszukamy

  5. Artykuł promujący egoizm a może nawet samotność. Dla kobiety która od zawsze zna swoją wartość i wie czego chcę od życia ten artykuł nie wnosi nic nowego. Ktoś napisał to wszystko co chcielibyśmy przeczytać w pewnym etapie swojego życia bez względu na płeć i wiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here