Po czym poznać słabego mężczyznę?

36

Coraz głośniej mówi się o tym, że świat obfituje w silne kobiety, którym brakuje silnych mężczyzn. Panowie nam się mocno pogubili….Niestety. A ich słabość bije po oczach. Dlatego wiele mądrych, empatycznych i dojrzałych kobiet nie widzi obok nikogo odpowiedniego…Wokół zbyt wielu jest nijakości, kopii, słabości…

Silna kobieta przeraża większość mężczyzn, ponieważ nadal tkwią w mentalności „dostawcy” finansowego, ale przykro mi, silna kobieta będzie wymagać od Ciebie bycia dostawcą w sposób, którego pieniądze nie mogą kupić:
Twój Czas, Twój Wysiłek, Twoją Energię, Twój Szacunek, Twoje wsparcie, Twoją zachętę, Twoją lojalność, Twój charakter, Twoją uczciwość, Twoją wrażliwość, Twoją zdolność do kompromisu, Twoją miłość, Twoja empatię, Twoje zaangażowanie w odzyskanie jej z powrotem. Za to wszystko da Ci to samo, tylko dwa razy tyle! Tiffany Stile
Po czym poznać słabego mężczyznę?
słaby mężczyzna

Słaby mężczyzna nienawidzi krytyki

Nigdy nie dopuszcza do siebie gorzkich słów. Wyklucza ich prawdziwość na samym wstępie i dyskredytuje osobę, która je wypowiedziała.

Słaby mężczyzna nigdy nie widzi u siebie błędów. A tych, którzy próbują mu choćby delikatnie je wytknąć, niszczy.

Jest idealny nawet wtedy, kiedy zagląda do kieliszka i topi się w nim, narkotyzuje się, wpada w hazard. Twierdzi, że ma wszystko pod kontrolą, ale to nieprawda. On sobie nie radzi.

Nie przyznaje się do słabości

Silny mężczyzna zna swoje słabości, umie się do nich przyznać i pracować nad nim. Słaby tego nie potrafi. Ma wysokie mniemanie o sobie. I twierdzi, że winni są wszyscy, tylko nie on.

Słaby mężczyzna czerpie radość z porażek innych. Silny wspiera I Chce, żeby inni odnieśli sukces, Tak jak on. Nigdy się nie poddaje. Wkłada ogrom pracy, by być wartościowym człowiekiem i motywuje innych do pozytywnych zmian. Jednak nie po to, żeby się wywyższyć, ale dlatego, że zależy mu na szczęściu innych.

Nie docenia siły, zwłaszcza siły kobiet

Im bardziej słaby jest mężczyzna, tym bardziej wrogo nastawiony jest do kobiet.

Najbardziej na świecie nie jest w stanie znieść kobiecej siły, charyzmy i przebojowości. Tam, gdzie jakaś „ona” „postanowi” lśnić, tam on będzie każdymi możliwymi sposobami próbował przyćmić ten blask. Powie, że jest paniusią z rozdmuchanym ego, karierowiczką, że się wywyższa, czy że wszystko zdobyła tyłkiem. Prawda jest taka, że słaby mężczyzna musi usprawiedliwić jakoś swoją nieudolność. Nie ma wystarczających jaj, żeby wziąć się za siebie, dlatego umniejsza siłę kobiet, żeby sam ze sobą poczuć się lepiej. Przy kobiecie księżniczce łatwo się wykazać, przy silnej kobiecie wielu mężczyzn wymięka, to wymaga większych jaj, niemieszczących się w spodniach rurkach.

Słaby mężczyzna w gruncie rzeczy boi się silnej kobiety. I często swój strach, do którego się nie przyznaje nawet sam przed sobą, zamienia w agresję.

Jest kopią, nie oryginałem

Słaby mężczyzna jest kopią swoich znajomych. Nie jest autentyczny, nie potrafi taki być, daleko mu do fenomenu, czy wyjątku od reguły.

Postępuje podobnie do innych, nie umie nieszablonowo myśleć, czy odważnie i mądrze wybierać drogę.

Nie umie korzystać z życiowych doświadczeń

Mądrość życiową zdobywa się, przeżywając świadomie życie. Wyciągając wnioski z tego, co się dzieje. Często ucząc się na błędach, w bólu, gorzkim smaku porażki, przechodząc duchową przemianę.

Słaby mężczyzna nie znosi dyskomfortu. Nie umie stawić czoła problemom, co gorsza nie osiąga pewnego pułapu intelektualnego i dojrzałości, który wyróżnia z tłumu. Nie jest w stanie być partnerem dla silnej kobiety.

36 KOMENTARZE

 1. Słabi mężczyźni popadają w nałogi. Alkohol prochy dragi dopalacze hazard . Po tym mozna ich poznac plus to co w opisie …
  Słabeusze sa agresywni i poniżają kobiety . Tylko wtedy czuja sie kims . Codziennie czuja sie nikim wiec pija ćpają zeby sie lepiej poczuć …. i tak w kółko .

 2. słabeusze to też faceci (zaczęłam pisać mężczyźni, ale się wycofałam) o mentalności dziecka. W pracy może sobie nieźle radzić, ale w domu potrzebuje „mamy” która po raz milionowy przypomni, że coś trzeba zrobić, ale najlepiej działa krzyk, bo tylko wtedy się ruszy tyłek. Nawet dzieckiem zajmuje się na wyraźne polecenie z dodatkowymi instrukcjami co trzeba robić…. Podziękowałam takiemu za „współpracę” I się rozwiodłam.

 3. „Twój Czas, Twój Wysiłek, Twoją Energię, Twój Szacunek, Twoje wsparcie, Twoją zachętę, Twoją lojalność, Twój charakter, Twoją uczciwość, Twoją wrażliwość, Twoją zdolność do kompromisu, Twoją miłość, Twoja empatię, Twoje zaangażowanie w odzyskanie jej z powrotem.”

  Siła nie na tym polega, że kogoś potrzebujesz – a to oznacza nie jest Silna. Silny mężczyzna nie potrzebuje tego wszystkiego bo jest samowystarczalny .. a kobieta jakoś po prostu – nie jest i nigdy nie była Silna.

  Co najwyżej ma podły charakter albo dobry charakter … a te Silne to zazwyczaj zwykłe suki

 4. Do tego bym dodała. Uważa że ma wszystko pod kontrolą i jest najmądrzejszy. Wg niego reszta to banda głupków, psychologię ma w małym palcu. A jak przychodzi co do czego to mamusia tupnie nogą i leci bo są nie ma swojego zdania.

 5. Caly artykuł prawda. 👏 oraz ” IM BARDZIEJ SŁABY JEST MĘŻCZYZNA, TYM BARDZIEJ WROGO NASTAWIONY JEST DO KOBIET „. ….idealne podsumowanie tez tak uważam i sama przekonalam sie o tym,dla mnie to zadni mężczyźni a patole i nie wiem,która normalna kobieta by chciala byc z kimś takim 👌 silny facet zna swoja wartosc i dba o swoje i wie,że z kobietą silna osiągnie wiecej w życiu,nad resztą można wspólnie pracować i szukac zmian,dla mnie liczy sie osobowość faceta potem wygląd ale jak facet nie szanuję kobiety oszukuje poniza to brzydki człowiek czesto podwójnie bo i z wygladu tez 👌

  • No dokładnie…. słabi faceci nienawidzą kobiet bo prawda w oczy kole i boli ich, że są tacy słabi – zamiast pluć jadem na kobiety to OGARNIJCIE SIĘ, bo nikogo nie obchodzą wasze frustracje

 6. Silny facet wie jak skorzystać z obecności silnej kobiety w jego życiu. Podejmowane decyzje mają dla niego wartość dlatego wie czego i kogo chce w swoim życiu. Nie boi sie wyzwań w postaci silnej kobiety tylko traktują ją po partnersku dostrzegając to co ona wnosi do jego zycia.

 7. Gdybyś ogarnęła swoje instynkty reprodukcyjne i nie uganiała się za badboyami (którzy cię poniżali tak jak powiedziałaś) uniknelabys wielu cierpień.

  Ty jesteś słaba skoro podarowałaś im swoje emocje na talerzu i wskoczylas z nimi do łóżka. Przecież wiedziałaś, że to ch*jowi faceci którzy cię nie nadają do związku.

 8. Faceci są mało męscy, a kobiety są mało kobiece. Faceci mniej rywalizują, a kobiety starają się o dominację i nie chcą być uległe.

  Tak drogie panie, wina nie leży tylko po stronie facetów. Uciekając od odpowiedzialności tylko pogłębiacie bagno w którym żyjemy (czytaj : relacje damsko męskie).

  Kobieta zawsze podświadomie chciała w związku/małżeństwie dominującego mężczyznę, a mężczyzna chce uległą kobietę. Zawsze tak było i wszyscy byli zadowoleni. Mężczyzna był pewien idąc do pracy każdego dnia, że inwestuje pieniądze, czas i poswieca się dla czegoś, co zwrócić mu się z nawiązką (rodzina- oczywiste)
  Aż do momentu kiedy powiedziałyście, że ,,kobiety potrzebują facetów tak jak ryba potrzebuje rowera”

  Bez uległej kobiety nie ma dominującego faceta. Nie ma dominującego faceta, więc u kobiety pojawia się frustracja i wściekłość. Nie próbujcie wprowadzać podwójnych standardów, bo robilyście to już wiele razy i za każdym razem spełzło to na niczym… Natury, waszej podświadomości i waszych instynktów nie oszukanie, nie zmienicie ich.

  Zrozumcie swój mechanizm hipergamii i zaakceptujcie go to usuniecie ze swojego życia mnóstwo problemów.

  • Aha, czyli tradycyjna lewicowa retoryka: nie zgadzasz sie z nami jestes wrogiem xD (zeby nie rzec -faszystą!)

   Ja proponuje kompletne rownouprawnienie: IDENTYCZNE benefity i IDENTYCZNE obowiazki. Identyczna odpowiedzialnosc: parytety w kopalniach, rowny wiek emerytalny, rowna dlugosc urlopow. Rowne prawa w sądzie rodzinnym, rowne wyroki za te same czyny. Rowny wp…dol za wyzywanie czy przemoc psychiczną. Rowne prawo do aborcji: decyduj czy rodzisz, ja zdecyduje czy prawnie bede odpowiadal.

   A co do tego tekstu -to zabawne, bo poza 1 punktem podobno charakteryzuje mnie to jako silnego faceta. Natomiast autorka najwyrazniej byla by slabym facetem, gdyby w ten sposob pisala o kobietach. Kiedys feministki probowaly dowiezc ze kobiety sa rowne mezczyznom i chca tych samych praw. Dzis usiluja dowiezc, ze kobiety sa uposledzone i potrzebuja specjalnego traktowania.

 9. Pani Doroto, niestety mam wrażenie, że cały pani artykuł można by w banalny sposób obrócić zamieniając za każdym razem słowo ‚mężczyzna’ na ‚kobieta’ i doszło by się do tego samego punktu. Według mnie nie ma powodów, żeby budować antagonistyczną wersję kontaktów na linii kobiety – mężczyźni i przykro mi się czyta kolejne artykuły, które w moim mniemaniu taką retorykę wprowadzają. Istnieją słabi mężczyźni tak samo jak istnieją słabe kobiety. Są mężczyźni z problemami, są kobiety z problemami, punktowanie tego pod kątem płci jest nie tylko bezpodstawne, jest zwyczajnie seksistowskie. Nikt nie życzyłby sobie teraz podobnego artykułu wymierzonego w kobiety i (mam nadzieję!) nikt tego typu tekstów nie tworzy. Ja, jako feminista, liczę, że my wszyscy, niezależnie od płci, będziemy pamiętać, że to walka o równość, a nie wyższość jednych nad drugimi 🙂

  • Dokładnie tak… ilu wrażliwych mężczyzn walczy o miłość i uwagę kobiety, żony, która skupiona jest tylko na swojej karierze i własnych potrzebach… niestety to dotyczy ludzi, a nie kobiet czy mężczyzn… to dotyczy każdej relacji nawet rodzinnej czy po prostu przyjacielskiej

 10. Po czym poznać „silną” kobietę – czyta wypociny na różnych portalach o słabości dzisiejszych mężczyzn, żeby podbić sobie ego i szukać przyczyn swojego położenia życiowego w innych ludziach, a nie własnych złych wyborach lub ich braku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here