Seks po 20-tce – to Cię może zaskoczyć

0
1416

Nie jest tajemnicą, że wraz z wiekiem nasze potrzeby seksualne zmieniają się. Również i my stajemy się innymi kobietami.

Gdy mamy 20 lat, z jednej strony jesteśmy pełne energii i otwartości, z drugiej nierzadko blokuje nas brak doświadczenia. Bywamy zachowawcze i nieufne. Często miewamy również kompleksy, które stają na drodze do pełnej satysfakcji. Jaki jest seks po 20-stce?

seks po 20-tce

Seks po 20-tce w liczbach

  • 17% kobiet po 20-tce godzi się na seks na pierwszej randce,
  • 1 na 5 uprawiała seks z jednym mężczyzną,
  • 38% miała dwa lub więcej orgazmów podczas ostatniego seksu,
  • 27% nie osiągnęła orgazmu podczas ostatniego seksu,
  • 30% chciałaby częściej doświadczać przyjemności wynikającej z seksu oralnego.

Libido po 20-stce

Większość kobiet po 20stce ma sporą ochotę na seks. Lubi czerpać przyjemność z bycia blisko z mężczyzną, którego kochają. Są spontaniczne i wesołe. Okazuje się jednak, że na swój szczyt seksualnego pożądania przyjdzie im poczekać do 30 roku życia, a czasami libido eksploduje dopiero po 40-tce.

Długodystansowiec

Statystyczna kobieta po 20-ce potrzebuje czasu – rozmów i czułości. W łóżku docenia dłuższą grę wstępną, staranie i zaangażowanie partnera, następnie najwięcej emocji sprawia jej powolne, czułe dochodzenie do finału.

Mała szansa na orgazm?

Tylko odpowiednio długo przygotowana kobieta po 20-tce ma szansę na orgazm. Niestety w tej grupie wiekowej osiągnięcie pełnej satysfakcji jest najtrudniejsze, a orgazmu doświadcza najmniej kobiet.

Poza tym, według niektórych wyników badań, to właśnie po 20-tce kobiety odczuwają najczęściej ból podczas stosunku. Często jest to efekt niewystarczającego przygotowania i ogromnego podniecenia, które motywuje, by iść o krok dalej, gdy ciało jeszcze nie jest wystarczająco gotowe.

Szukamy męża?

Po 20-tce mamy zazwyczaj trzy cele – robić karierę, mieć grono oddanych przyjaciół i świetnego partnera, nierzadko kandydata na męża.

W Polsce aż połowa kobiet wychodzi za mąż właśnie w tym wieku (między 20 a 28 rokiem życia). Nic dziwnego, że właśnie w tym wieku jesteśmy najbardziej rozrywkowe i nastawione na poznawanie nowych osób. A seks? Często jest “sprawdzianem” dla związku, potwierdzeniem lub zaprzeczeniem snutych planów na temat partnera.

Seks po 20-tce – ciemna strona

W czerpaniu przyjemności z seksu przeszkadza wstyd, zahamowania i kompleksy. Kobiety po 20-tce obawiają się, że ich brak doświadczenia zostanie zauważony i negatywnie wpłynie na ich ocenę jako kochanek.

Na szczęście jeśli mężczyzna jest czuły, pewny siebie, nastawiony na kobietę, potrafi tak ją rozpalić, że nic innego się już nie liczy….Czyli jak to zawsze w tym temacie – ważne nie tylko jak, ale przede wszystkim z kim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here