Sok z buraków na raka – nowa metoda leczenia czy oszustwo?

9
246

W obliczu ciężkiej choroby nierzadko chwytamy się brzytwy…jak tonący. Robimy wszystko, by się ratować, każda szansa, choćby jej cień są na wagę złota. Dlatego weryfikujemy swoje dotychczasowe poglądy i próbujemy niemal wszystkiego, także alternatywnych metod leczenia. Jednym z nich jest sok z buraków na raka. Czy jest to metoda skuteczna, a może niebezpieczna?

Czy burak pozwala wyleczyć raka?

Burak to tanie i bardzo cenne warzywo. Mające niezwykły skład i świetne opinie w środowisku osób propagujących naturalne metody leczenia. To właśnie na bazie buraka stworzono dietę buraczaną na raka. To buraka wykorzystuje się, by stworzyć syrop na kaszel.

Czy jednak dieta buraczana może być skuteczna? Czy sok z buraków na raka pozwala pozbyć się nowotworu w kilka dni, tak jak twierdzą zwolennicy alternatywnych metod?

sok z buraków na raka

Nowotwory to zbyt poważne choroby, by leczyć je na własną rękę. Niezbędna jest opieka wykwalifikowanego specjalisty. Powierzenie swojego zdrowia w ręce onkologa to zawsze lepsze wyjście niż rezygnacja z konwencjonalnych metod.

Czy zatem informacje o skuteczności soku z buraka należałoby włożyć między bajki? Na pewno nie. Nie od dzisiaj wiadomo, że sposób odżywiania ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. To właśnie odpowiednią dietą i zdrowymi nawykami możemy drastycznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór. Tym samym sposobem możemy wzmocnić organizm w procesie zdrowienia.

W jaki sposób sok z buraków na raka może pomagać chorym?

 • dotlenia organizm,
 • odmładza go,
 • dostarcza cennego żelaza,
 • dostarcza kwasu foliowego, którego optymalna ilość jest niezbędna do produkcji serotoniny,
 • zawiera mnóstwo witaminy C i PP,
 • dostarcza magnez, sód, potas i wapń,
 • wzmacnia,
 • ułatwia trawienie,
 • odkwasza organizm,
 • oczyszcza układ trawienny,
 • chroni przed nowotworami,
 • działa przeciwbakteryjnie,
 • poprawia trawienie,

Jak pić sok z buraków?

Według zwolenników stosowania soku z buraków, napój ten ma działać wszechstronnie na ludzki organizm.

Najlepsze działanie ma wykazywać w połączeniu z sokiem marchwiowym w proporcji 1 do 4.

Każdego dnia należy pić 1-2 litry soku dziennie w równych proporcjach co 4 godziny i raz w nocy – o 1.

Niektórzy zalecają, by po wyciśnięciu soku z buraka odczekać 1-2 godziny, bo sok może sprowokować wymioty.

Sok z buraków warto pić profilaktycznie, dla zdrowia. Nie tylko wtedy, kiedy dopada nas choroba. To prosty i tani sposób na lepsze samopoczucie i piękniejszy wygląd.

9 KOMENTARZE

 1. Nie mam nic przeciwko piciu jakiegokolwiek soku, ale niech to będzie pod kontrolą lekarza. Znam, a właściwie znałam kilka takich osób leczących się na własną rękę. Już ich nie ma wśród żywych. Piłam taki sok w czasie leczenia interferonem w celu poprawy morfologii. Niewiele to pomogło, a do dziś nie mogę patrzeć na buraki 😉

 2. dziewięć lat temu, po mammografii stwierdzono u mnie guzek w piersi.No i się zaczęło..skierowanie na onkologię.Ponieważ na raka zmarła moja mama i siostra, to się napatrzyłam co znaczy chemioterapia, która nic nie dała a zrobiła z nich wraki.Ja, postanowiłam, że mam to gdzieś.Nigdzie nie idę , co będzie to będzie.Zaczęłam stosować i stosuję do dziś swoje sposoby.Guzek jak ziarnko ryżu , jaki był , taki jest i nie daje o sobie znać.Żyję do dziś, nic mi nie dolega.Koleżanka która pojechała na onkologię , a była ze mną na badaniu, nie żyje już od 7 lat.Intuicja mi podpowiedziała, co mam robić. jednym z produktów kótre stosuję to ekstrakt konopny CBD + CBDA 6. Warto jej słuchać i wspomóc leczenie też innymi produktami

 3. Jestem jak najbardziej za dietą buraczaną ale oczywiście pod okiem lekarza. Osobą nie chorym nie zaszkodzi też taka wzmacniająca dieta. Znam osoby którym sok z buraków a bardziej zakwas buraczany bardzo pomógł na krew 😀

 4. Słyszałam już o tej metodzie na raka i mam do niej mieszane odczucia. Jeżeli ktoś nie ma zaawansowanego stadium raka, to stosowanie tego jest ryzykowne, chyba że pod ścisłą kontrolą lekarza. Wydaje mi się, że to dobry sposób gdy medycyna konwencjonalna zawodzi – wtedy człowiek chwyta się ostatniej deski ratunku i w tym przypadku nawet ja dałabym temu szansę.

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here