Zasługujesz na dobry związek

2

Zasługujesz na dobry związek. Nie przeciętny. Nie „taki se”, ale wspierający, motywujący, wymarzony. Taki, który nastraja Cię optymistycznie, pozwala mnożyć radości i łatwiej znosić smutki. Zasługujesz na właściwą osobę obok Ciebie, która będzie Cię szanowała i doceniała. Nie od czasu do czasu, ale na co dzień. I choć nigdy nie można być pewnym w 100% kogoś, bo to, jak było między nami, ocenimy na łożu śmierci (gdy mamy pełny obraz sytuacji), to można wybrać dobrze lub słabo. Ważne, żeby godzić się na to, co dla nas dobre. I walczyć wtedy, kiedy nie jest tak, jak być powinno. Czyli mówić „tak” i „nie”. Głośno i konsekwentnie. I wyciągać wnioski.

zasługujesz na dobry związek

Gdy jest źle

Gdy w związku nie dzieje się dobrze, należy reagować. Nie wtedy, kiedy jest już za późno i kiedy nie ma czego zbierać, ale znacznie wcześniej.

Warto pracować nad sobą i traktować to jako rzecz oczywistą. Nikt nie uczył nas w szkole dobrej komunikacji, zasad budowania relacji, dlatego to wyzwanie powinniśmy wziąć na siebie sami. I poczuć się odpowiedzialne za naszą relację, ale przede wszystkim za własne szczęście.

Niestety w praktyce często jest tak, że stara się jedna strona. A druga sądzi, że nie musi. Gdzie to prowadzi? Łatwo się domyślić.

Zasługujesz na dobry związek

Szkoda czasu na niesatysfakcjonujące związki. Gdy się psuje, warto walczyć, jednak starać się na co dzień, a nie wtedy, kiedy się wali i pali.

Trzeba pilnować granic i nigdy nie żebrać o miłość. Dobrze wiedzieć, kiedy należy się wycofać i przestać gonić króliczka.

Często zdarza się bowiem tak, że gdy przestajemy gonić, to ta druga osoba zatrzymuje się i już nie ucieka. Niekiedy sama zaczyna podążać za osobą, która wcześniej zabiegała o nią. Role się odwracają.

Zacznij od siebie

Zawsze zaczynaj od siebie. Kochaj się, dbaj o siebie, nie zapomnij o tym, jak jesteś ważna. Jeśli będziesz tak robić, nigdy nie wpakujesz się w niesatysfakcjonujący związek, a nawet jeśli się tak zdarzy, to szybko uwolnisz się z relacji, która Cię ciągnie wprost na dno.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here