4 najlepsze oleje dla pięknej skóry. Siła natury

1

Nasze babcie nie miały dostępu do tak wielu kosmetyków jak my dzisiaj. Mimo to zazwyczaj cieszyły się pięknym, naturalnym wyglądem przez lata. Jakim cudem? Okazuje się, że dzięki sile natury i mądremu podejściu do rozwiązań, jakie udostępnia nam przyroda. Jednym z nich są oleje. Stosowane zewnętrznie i wewnętrznie mogą zdziałać cuda. Oto 4 najlepsze oleje dla pięknej skóry.

4 najlepsze oleje dla pięknej skóry

Oleje dla pięknej skóry. Olej rycynowy

Niezwykle wysoko oceniany przez nasze babcie. Zawsze w domowej apteczce. Nie bez powodu. Olej rycynowy ma tak wiele zalet, że aż dziw, że został zapomniany i obecnie jest tak rzadko stosowany.

Olej rycynowy pozyskiwany jest z rośliny o nazwie rącznik pospolity. Działa na skórę niczym kompres witaminowy. Zawiera bowiem niespotykaną ilość silnego antyoksydantu, jakim jest witamina E. Dodatkowo ma w składzie mnóstwo cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Warto po niego sięgać z uwagi na wysoką zwartość kwasów omega 3, omega 6 oraz kwasu rycynowego. Ten ostatni jest charakterystyczny właśnie dla oleju rycynowego.

Dla jakiej skóry olej rycynowy? Olej rycynowy jest bardzo wszechstronny. Z uwagi na właściwości antybakteryjne sprawdzi się na skórze trądzikowej. Jego bogaty skład odżywczy jest doskonały dla skóry dojrzałej, suchej, popękanej. Idealnie nawilża skórę i zapobiega utracie wilgoci. Poprawia mikrokrążenie, dzięki temu ma pozytywny wpływ na koloryt. Pomaga zachować warstwę ochronną skóry, działa przeciwzapalnie i odżywczo.

Jak nakładać olej rycynowy na twarz? Najpierw twarz należy dokładnie oczyścić. Następnie przemyć tonikiem. Kolejny krok to naniesienie oleju przy pomocy aplikatora. I pozostawienie do wyschnięcia.

Olej kokosowy

Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. I taki właśnie jest olej kokosowy, który nakładany na skórę może znacząco poprawić jej kondycję. Działa silnie odżywczo, chroni skórę przed utratą wody. Pomaga ją wygładzić i usunąć drobne podrażnienia. Stosowany długofalowo jest idealny dla skóry suchej, dojrzałej i skłonnej do podrażnień. Poza tym chroni przed zmarszczkami i pomaga wyrównać powierzchnię skóry. Ma naprawdę dobre działanie antystarzeniowe! Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwbakateryjne, antygrzybiczne i przeciwwirusowe.

Dobrej jakości olej kokosowy nakładany na oczyszczoną twarz przynosi wiele korzyści. Zwiększa elastyczność skóry, ma pozytywny wpływ na jej gładkość i jędrność.

Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki to prawdziwy hit o udowodnionym działaniu. Warto go stosować wewnętrznie, zwyczajnie go pijąc po łyżeczce dziennie. Uwaga, na dość intensywny i początkowo trudny do zaakceptowania smak. Efekt, jaki gwarantuje czarnuszka jest godny wszelkich niedogodności – nie tylko zapewnia wzmocnienie odporności, ale również pozytywny wpływ na skórę od środka – nawilżenie i zadbanie o odpowiednią kondycję. Skóra jest nawilżona, wyraźnie zdrowsza. Ma także działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Pomaga wyrównać koloryt skóry, zmniejsza ilość zaskórników. Działa silnie przeciwzapalnie.

Czarnuszkę można nakładać zewnętrznie, na twarz. Najlepiej na lekko wilgotną twarz. Wystarczy kilka kropel, by wzmocnić skórę, pobudzić produkcję kolagenu oraz zneutralizować wpływ wolnych rodników. Olej z czarnuszki, jak żaden inny może znacząco spowolnić starzenie skóry! Pomaga także skórze trądzikowej.

Jednak uwaga. Niekiedy olej z czarnuszki może zadziałać drażniąco, zwłaszcza na wrażliwą skórę. By temu zapobiec, warto połączyć go z olejem kokosowym, w równych proporcjach.

Olej z wiesiołka

Olejek z wiesiołka to jeden z najlepszych domowych sposobów na przebarwienia, suchość skóry i zmarszczki. Doskonale wzmacnia skórę, koi, wspomaga regenerację naskórka. Może być stosowany od środka, jak i od zewnątrz. Może być stosowany codziennie, zarówno nakładany na twarz, jak również pity na łyżeczce.

W czym tkwi niezwykła moc oleju z wiesiołka? Przede wszystkim w składzie. Olej z wiesiołka zawiera aż w 80% nienasycone kwasy tłuszczowe, takie, jak: kwas linolowy, gamma-linolowy oraz inne należące do wartościowych kwasów omega 6. Warto stosować olej z wiesiołka również z uwagi na wysoką zwartość witaminy E, wapń, cynk, selen, magnez. Wiesiołek jest też dobrym źródłem białka i aminokwasów siarkowych. Warto go stosować z uwagi na fitosterole, które wzmacniają barierę naskórka, chronią przed utratą wody, działają nawilżająco i ochronnie.

Okazuje się, że oleje na twarz to doskonały prosty i skuteczny kosmetyk. Stosując je systematycznie, można osiągnąć doskonałe efekty.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj