Czasem trzeba porobić NIC

2

Robienie “nic” nie dla wszystkich jest łatwe, ale dla każdego koniecznie. Pozwala uzyskać tak konieczny w życiu reset. Tymczasem wielu ma z tym problem. Jak z samym odpoczynkiem jako takim. Nie umiemy pasować, odpuszczać, wyciszać się i prawdziwie odpoczywać. W konsekwencji ciągle się spalamy…Stąd dzisiaj ten post, o tym, dlaczego warto czasami robić nic.

Człowiek współczesny

Żyjemy w wielkim tempie. I choć czujemy się z tego powodu obciążeni, to nie bardzo umiemy zwolnić. Wielu, paradoksalnie, unika urlopu, wakacji, a gdy w końcu się udaje na upragniony odpoczynek, czuje rozdrażnienie. Zamiast upragnionego spokoju jest stres i….pustka, w pakiecie kłótnie i zepsuty humor.

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Nie udało się.

Jak tu odpoczywać?

Cisza, która uderza do głowy staje się niepokojąca. Nie wiadomo, czym zająć ręce i umysł. Bycie tak po prostu, bez poczucia czasu, bez presji, by coś robić staje się nie do wytrzymania. I nagle okazuje się, że trzeba się ruszyć, być aktywnym, żeby odpocząć. W sumie nic w tym złego. Aktywny wypoczynek jest świetny…

Tylko zastanawia ten strach przed bycie sam na sam…ze swoimi myślami. Bo w sumie czego się boisz? Od czego uciekasz? Dlaczego tak się niecierpliwisz, że byle dłuższa kolejka potrafi wyprowadzić Cię z równowagi?

nie robić nic

Dlaczego czasami warto robić nic?

  • ponieważ nic tak nie daje siły jak słodkie lenistwo,
  • czasami trzeba bez sensu poleżeć na łóżku czy popatrzeć w sufit,
  • relaks zwiększa produktywność, kreatywność, wiele nas uczy,
  • kontakt z naturą odstresowuje i wycisza,
  • możesz lepiej zrozumieć siebie,
  • patrzenie w niebo, w wodę czy ogień po prostu jest skuteczne,
  • nicnierobienie mamy w genach, nasi przodkowie wiele odpoczywali. My też powinniśmy. Dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj