Dlaczego Księżyc tak naprawdę jest…kobietą?

4

Nic tak nie wpływa na kobiety, o czym dowiadujemy się z pradawnych podań i starych wierzeń, jak Księżyc. To on jest tajemniczym przewodnikiem, patronem, który steruje rytmem kobiecego życia. Wprowadza w dojrzałość, płodność i pozwala w odpowiednim momencie tę drugą opuścić, a pierwszą zamienić w największy dar. Pozostawia po sobie siłę, bo dojrzała kobieta staje się właśnie nią – siłą w najpiękniejszym wydaniu. Dlaczego właśnie Księżyc?

Nie tylko dlatego, że Księżyc jest szalenie romantyczny. Księżyc to światło, które prowadziło nasze praprababki. Dzisiaj jego moc nieco zbladła, z uwagi na nasze tempo życia, sztuczne oświetlenie i inne życie, z dala od kobiecych dużych rodzin. Mimo to, warto pamiętać, jak i dlaczego wpływa na nas Księżyc, bo oddziałuje na naprawdę wiele sposobów.

dlaczego Księżyc

28 dni

Księżyc potrzebuje 28 dni, by okrążyć Ziemię. Tyle też – 28 dni – trwa przeciętny cykl miesiączkowy.

Dawniej, gdy cywilizacja nie była tak rozwinięta, Księżyc służył jak drogowskaz. Żyliśmy razem, kobiety w ścisłych społecznościach. W praktyce ich cykle harmonizowały się. Razem przeżywały czas menstruacji i w podobnym momencie wchodziły w następujące fazy.

Księżyc na te zmiany miał wpływ. Podczas pełni większość kobiet w prastarych społecznościach miały dni płodne, a podczas nowiu miesiączkę. Gdy nadchodziła pełnia, rodziło się też najwięcej dzieci.

Podobnie jest i dzisiaj. Wielu ginekologów, czy położnych widzi podobną zależność. Największe tłumy na porodówkach mają być w okolicy pełni. Ludzie w trakcie pełni mają być też aktywniejsi, mają mieć więcej energii. Prawda?

Jak wpływa na nas Księżyc?

Czy nam się to podoba, czy nie – natura wpływa na nas. Oddziałują na nas pory roku, pory dnia. Zyskujemy energię wiosną i tracimy ją jesienią. Kobiety czują się zmęczone w dniach przed miesiączką i w trakcie krwawienia i zyskują nowy poziom siły po zakończeniu menstruacji.

Księżyc też ma w tym swój udział. Gdy jest jasny, duży, zazwyczaj mamy więcej energii. Spacer wieczorem lub nocą, gdy księżyc pięknie oświetla ziemię, buduje nasze samopoczucie. Gdy natomiast Księżyc znika, jest w fazie nowiu, również my nieco gaśniemy.

Podobnie Księżyc wpływa na zwierzęta i rośliny. W trakcie pełni koralowce składają ikrę, żółwie jaja, wilki wyją, a wiele ssaków rodzi.

  • Cykl księżycowy trwa niemal tyle, co cykl miesiączkowy.
  • Dawniej kobiety miały owulację podczas pełni, a miesiączkę w nowiu. Najwięcej dzieci rodziło się pełnią.
  • Nadal Księżyc nas elektryzuje i wiele kobiet uwielbia spoglądać w jego kierunku.

A Ty, patrzysz czasem na Księżyc?

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj