Ziemniak to jedno z najpopularniejszych warzyw w Polsce. Wielu nie wyobraża sobie bez niego obiadu. Okazuje się, że sprawdza się nie tylko na talerzu, ale również na twarzy. Maseczka z ziemniaka wykazuje niesamowite właściwości! Można ją stosować nie tylko na twarz, ale na dłonie, stopy, szyję! Zobacz, co dzięki niej możesz osiągnąć.
Jak działa maseczka z ziemniaka?
- oczyszcza skórę,
- działa antybakteryjnie,
- odmładzająco,
- odżywiająco,
- nawilżająco,
- koi choroby skóry (egzemę, trądzik, łuszczycę).
Surowy ziemniak idealny dla skóry
Poczciwy surowy ziemniak kryje niesamowity skład, który warto wykorzystać do celów pielęgnacyjnych.
Przede wszystkim jest cennym źródłem witaminy C, która jest jedną z witamin młodości. Pozwala zachować optymalną jędrność skóry, działa na syntezę kolagenu, wspierając jego produkcję. Chroni skórę przed negatywnym wpływem wolnych rodników, co niewątpliwie sprzyja zachowaniu młodego wyglądu.
Ziemniak dostarcza również witamin z grupy B, które korzystnie wpływają na ukrwienie skóry, chronią przed trądzikiem i przyspieszają gojenie skóry. Dzięki zawartości skrobi ziemniaczanej maseczka z ziemniaka usuwa nadmiar sebum na skórze, działa matująco i chroni przed ponownym szybkim zanieczyszczeniem.
Przepis na maseczkę z ziemniaka na twarz
Maseczka z ziemniaka jest banalna w przygotowaniu. Wystarczy wybrać średniej wielkości ziemniak, obrać go ze skóry i umyć pod bieżącą wodą, a następnie zetrzeć na tarce.
Tak powstałą papkę nakładamy na skórę twarzy i szyi, pozostawiamy na niej przez 20 minut i zmywamy ciepłą wodą.
Jeśli masz cerę suchą, możesz dodać do maseczki łyżeczkę oliwy z oliwek.
By maseczka z ziemniaka miała działanie złuszczające, odżywiające i wyrównujące koloryt skóry, można dodać do niej łyżeczkę miodu i łyżeczkę soku z cytryny.
Inny przepis? Dodaj do papki z ziemniaka żółtko i odrobinę mleka. Mieszanka ta świetnie ukoi i wyreguluje pracę skóry tłustej.
Przepis na maseczkę z ziemniaka na stopy i dłonie
Maseczka z ziemniaka może być wykorzystana do poprawy kondycji skóry dłoni i stóp. Idealnie sprawdza się do kojenia podrażnień, usuwa spierzchnięcia i intensywnie nawilża.
Jak ją przygotować?
Wystarczy ugotować ziemniaka w łupinie, rozgnieść, wymieszać z mlekiem lub śmietaną i nałożyć na skórę. Gdy chcemy uzyskać spektakularny efekt, warto dodać do mieszaniny łyżkę gliceryny, wymieszać, nałożyć maseczkę, na nią bawełniane rękawiczki i pozostawić tak na całą noc.
Zalety maseczki z ziemniaka
- łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia,
- działa kojąco,
- nawilża i zmiękcza skórę,
- oczyszcza i usuwa martwy naskórek,
- zmniejsza widoczność wyprysków,
- niweluje rozszerzone pory,
- działa odświeżająco,
- wyrównuje powierzchnię skóry,
- usuwa zmarszczki,
- działa ujędrniająco,
- polecany do leczenie egzemy i łuszczycy,
- sprawdza się na odmrożenia i oparzenia (także słoneczne).
Niepozorny ziemniak – a może tak wiele!
Przeczytaj – 7 naturalnych kosmetyków z ziemniaka. Zrobisz je sama w domu!
Nigdy nie próbowałam 🙂
O ziemniaku jeszcze nie pomyślałam! 🙂