Peeling skóry głowy domowymi sposobami. 3 przepisy

9

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że peeling skóry głowy to zabieg, który daje wymierne korzyści. Wykonuje się go po to, aby oczyścić skórę głowy z pozostałości kosmetyków i zanieczyszczeń. W konsekwencji wzmocnić włosy i poprawić ich wygląd. To ważne, bo współczesne kosmetyki w niczym nie przypominają preparatów sprzed lat, a zanieczyszczenia w powietrzu to norma. Nasze włosy i skóra głowy mogą być poważnie obciążone. Dlatego dbanie o wygląd wymaga dzisiaj dodatkowych starań. I jednym z punktów obowiązkowych jest peeling skóry głowy.

Po co wykonuje się peeling skóry głowy?

Zadaniem peelingu skóry głowy jest:

 • oczyszczanie skóry z pozostałości po kosmetykach,
 • usunięcie martwych komórek skóry,
 • poprawienie krążenia krwi (peeling wykonuje się, masując skórę głowy),
 • dotlenienie skóry,
 • poprawa absorpcji składników odżywczych,
 • uniesienie włosów u nasady,
 • poczucie świeżości i czystości,

Jakich efektów można się spodziewać?

Systematyczne wykonywanie peelingu skóry głowy może bardzo korzystnie wpłynąć na kondycję fryzury, przede wszystkim harmonizując działanie skóry głowy i wspomagając powrót do równowagi. Włosy stają się lepiej odżywione, szybciej rosną. Zmniejsza się problem wypadania, włosy są wyraźnie piękniejsze, mocniejsze i bardziej lśniące.

peeling skóry głowy

Regularne wykonywanie peelingów zapobiega przedwczesnemu przetłuszczaniu skóry głowy. W wielu przypadkach pozwala poradzić sobie z łupieżem.

Najlepsze peelingi do skóry głowy

Peeling do skóry głowy nie jest tak popularnym produktem jak szampon. Mimo to coraz częściej pojawia się na półkach sklepów. Z roku na rok świadomość dotycząca korzyści wynikających z jego stosowania rośnie, stąd nie brakuje osób decydujących się na zakup nowoczesnego peelingu najczęściej o naturalnym składzie.

Można również przygotować peeling samodzielnie w domu. To prostsze niż myślisz. Poza tym znacznie tańsze i daje równie dobre, jeśli nie lepsze efekty!

3 najlepsze przepisy na peeling do skóry głowy

Poniżej najlepsze przepisy na peeling do skóry głowy:

 • 2 łyżki fusów od kawy i 2 łyżki szamponu
 • 3 łyżki cukru oraz szampon (uwaga na temperaturę wody, zastosowanie zbyt ciepłej wody sprawi, że cukier się rozpuści. Z drugiej strony po zakończeniu peelingu, wystarczy przepłukać włosy cieplejszą wodą, by pozbyć się wszystkich drobinek),
 • 3 łyżki soli i szampon (używaj drobnoziarnistej soli)

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty, stosuj peeling raz w tygodniu. Nie częściej! Częstsze zabiegi mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego!

Wypróbuj najlepsze przepisy na maseczki do włosów.

9 KOMENTARZE

 1. Od jakiegoś czasu podświadomie szukałam takiego przepisu, bo nie ukrywam, że gotowy peeling do skóry głowy jest w moim koszyku w aplikacji Rossmanna i jakoś nie po drodze mi do kupienia go, bo nigdy nie wydawałam na produkty do włosów więcej, niż kosztuje najzwyklejszy szampon. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj