Skąd mam wiedzieć, czego tak naprawdę chcę?

2

Dlaczego tak wiele osób, gdy osiągnie sukces, to cieszy się tylko przez chwilę? Później pojawia się dojmująca pustka i nic więcej. Miało być pięknie, a jest dziwnie. Nie tak. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie popełniamy błąd?

Może to, do czego dążymy nie było dla nas? Może to nie był nasz cel? Tylko innych? Przyjęłyśmy go za własny, bo uznałyśmy, że pewnie uszczęśliwi nas to, co innych.

To pułapka, w którą wpadają niemal wszyscy. Bo w gruncie rzeczy często zwyczajnie nie wiemy, czego chcemy. Nie mamy pojęcia, co jest dla nas ważne. Wydaje się nam, że wiemy, ale jednak nie….Mamią nas obietnice, wybieramy ścieżki innych osób i przepadamy...Tracimy lata na życie, którego w głębi serca nie lubimy.

czego chcę

Skąd mam wiedzieć, czego tak naprawdę chcę?

Nie jesteś taka jak wszyscy. To prawda. Trudno się z tym nie zgodzić.

Dlaczego zatem sądzisz, że uszczęśliwi cię to, co uszczęśliwia innych? Skoro jesteś osobą jedyną w swoim rodzaju, to oznacza to, że odbierasz świat w typowy dla siebie, a nie dla innych sposób. Masz sobie znaną wrażliwość, typowy dla siebie sposób myślenia, potrzeby, które Ciebie określają.

Albo odpoczywasz biegając, albo leżąc na kanapie. Może uwielbiasz łyżwy, albo nie jesteś w stanie się do nich przekonać. Być może oglądasz horrory lub unikasz ich jak ognia? Uwielbiasz być w centrum uwagi lub wolisz, gdy spojrzenia skupiają się na innych?

Pytań tych może być nieskończenie wiele. Tak jak celów i sposobów na życie. Każdy musi znaleźć dla siebie odpowiednią ścieżkę. To chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy w życiu. Mamy bowiem ogromną skłonność do błądzenia…

masz dwa wyjścia. Pierwsze – dążyć do tego, co inni. To częstsza i łatwiejsza opcja. I druga dużo bardziej skomplikowana – uczciwie spojrzeć w głąb siebie i zastanowić się, co naprawdę czyni mnie szczęśliwą.

Gdzie chcesz być za 10 lat?

To, jaka będziesz i jak będziesz żyła za 10 lat jest wynikiem dzisiejszych decyzji. Prawdziwy cel potrzebuje bowiem czasu, zaangażowania i starań. Rzadko udaje się naprawdę duże plany zrealizować w kilka miesięcy. Zazwyczaj potrzeba lat.

Dlatego to, co robisz dziś, zaprocentuje za jakiś czas. Twoje zaangażowanie, starania i często poświęcenie (bo pewnie nie będzie Ci się chciało, zabraknie siły, determinacji, pojawi się opór przeciw wychodzeniu ze strefy komfortu) przyniosą owoce w przyszłości.

Dlatego pomyśl o tym, co będzie później. Jak będzie wyglądało Twoje życie. Jak będziesz spędzać dni, gdzie mieszkać, jak się bawić, z kim spędzać czas? Jak widzisz swoje szczęście? Czego się obawiasz? A na jaką myśl czujesz prawdziwy entuzjazm?

Nikt nie zna odpowiedzi na te pytania. Tylko Ty. Gdy je poznasz, będziesz w stanie zaplanować kolejny krok.

W życiu nie można mieć wszystkiego?

Mówią, że w życiu nie można mieć wszystkiego. Czy to prawda?

Na pewno trudno mieć wszystko od razu. Potrzeba czasu. Chyba, że pewne rzeczy spadają nam z nieba, czy mamy niebywałe szczęście.

Z drugiej strony szczęście to nie jest po prostu odpowiedź na to, co posiadamy. Wszystkie badania pokazują, że to nie duży dom, drogi samochód, czy spora gotówka w banku są gwarantem szczęścia tylko relacje, poczucie robienia tego, co uważamy za stosowne, życie w zgodzie z własnymi przekonaniami. Pieniądze oczywiście nie przeszkadzają (chyba, że stajemy się ich niewolnikami), są niezbędne w życiu. Jednak gdy stają się celem samym w sobie…to wszystko się sypie.

Trzeba znaleźć prawdziwy cel.

2 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie warto zaglądać w głąb siebie. Można dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy nie tylko o tym, czego tak naprawdę chcemy, ale jacy naprawdę jesteśmy. Warunek, musimy być sami ze sobą szczerzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj