Została zaproszona na spotkanie klasowe po 20 latach. Jej przesłanie udostępniło tysiące osób

2

36-letnia Annica Svenske ze Szwecji dostała zaproszenie na spotkanie klasowe po 20 latach od ukończenia szkoły. Odmówiła przybycia. Wysłała poruszającą wiadomość do kolegów z klasy, w której wytłumaczyła swoją decyzję. Jej słowa okazały się bardzo ważne nie tylko dla znajomych sprzed lat, zostały udostępnione przez tysiące osób. Dlaczego?

Annica napisała:

“Droga klaso, dziękuję za zaproszenie z okazji 20-lecia zakończenia szkoły. Czas tak szybko minął, wydaje się, jakby to było wczoraj…Miło wracać wspomnieniami do pięknych okresów w życiu. Dla mnie czas szkoły był jednak najtrudniejszym i najczarniejszym w moim życiu.

Nadal pamiętam tę złowrogą ciszę, gdy pojawiałam się na korytarzu. Te złośliwe uśmiechy i przykre komentarze za moimi plecami. Ten chłód w oczach, nawoływanie do zastraszania mnie…

Mam nadzieję, że dziś jesteście dobrymi ludźmi. Być może wielu z Was ma dzieci. Mam nadzieję, że nie musicie mierzyć się z ich lękami i strachem każdego ranka przed pójściem do szkoły, że nikt ich nie szykanuje i nie popycha na korytarzu, że są po prostu szczęśliwe…Każdy przecież zasługuje na dobre traktowanie.

Pozwólcie, że zamiast wydać 2000 koron na podróż do Sztokholmu, przekażę tę kwotę organizacji, która walczy z prześladowaniem w szkołach”.

Annica obawiała się negatywnej reakcji kolegów i koleżanek z klasy. Mimo upływu lat, była przerażona na myśl o napisaniu powyższych słów. Jednak zdecydowała się i nie żałuje. Od wielu znajomych sprzed lat otrzymała wsparcie, przeczytała też wiele słów “przepraszam”.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj