Gdy przestajesz działać wbrew sobie, wszystko zaczyna się układać

2

To ważne, żeby być w życiu sobą. Nikim innym. Nie udawać, nie próbować się na siłę dostosować i przypodobać. Wiedzieć, czego się chce i jeszcze istotniejsze – czego absolutnie się nie akceptuje. Robić to, co dobre i nigdy nie zmuszać się. Nie działać wbrew sobie.

Początkowo zmuszanie może wydawać się dobrą opcją, ale bardzo szybko okazuje się, że takie nie jest. Istnieje lepsza droga. Dużo skuteczniejsza. Jaka?

Przekonać samą siebie

Nigdy nie działaj wbrew sobie. Nawet jeśli sądzisz, że tak trzeba. Nie rób tego.

Zamiast zmuszać się do czegoś, co jest nieefektywne i wyjątkowo nieprzyjemne, wybierz inną drogę. Spróbuj się…przekonać.

Jeśli coś Ci ma pomóc, to na pewno znajdziesz mnóstwo argumentów, które przemówią Tobie do…rozumu i wyobraźni.

Klucz do sukcesu to zmiana nastawienia z “muszę” na “chcę”.

Za każdym razem, gdy zmuszasz się do wykonywania danej czynności, działasz wbrew sobie. Część ciebie wykonuje daną czynność, a druga robi wszystko, by tego… nie robić. Dochodzi do bolesnego konfliktu wewnętrznego, a w konsekwencji do lęku, agresji, a nawet DEPRESJI.

Ważne, żeby czegoś chcieć, a nie musieć

Wszystko bowiem zależy od naszego podejścia.

Jeśli czegoś naprawdę chcemy, jesteśmy w stanie entuzjazmem góry przenosić. Wiemy, że sobie poradzimy i po prostu daną rzecz robimy. Nie boimy się. Jesteśmy w 100% skupione na jednym. Nastawiamy rzeczywistość tak ją naginając, żeby nam pomogła. Rzeczy trudne są do zrobienia i naprawdę mało co staje się niemożliwe. Wpadamy w swego rodzaju stan, kiedy nie liczy się czas, trud, nie ma znaczenia zmęczenie, jest cel, który po prostu chce się osiągnąć. Nasze ciało i umysł koncentruje się tylko na tym. W ten sposób nasza skuteczność staje się niesamowita!

Zmuszanie się z kolei rodzi opór. Sprawia, że blokujemy się na działanie. Robimy wszystko, żeby się wymigać. To jak gwałt na naszej duszy. Walka z sobą. Dlatego to po prostu nie działa!

Często powoduje bardzo dojmujący ból….Konkretnie umiejscowiony w głowie, w kręgosłupie, pojawiają się nerwobóle i bóle somatyczne. Nasz organizm się buntuje. Nie chce współpracować. I trudno mu się dziwić, skoro walczysz sama ze sobą.

Zmuszanie się do czegoś powoduje zmęczenie, totalne wykończenie fizyczne i psychiczne. Powoduje cierpienie. Wszystko, co tworzysz i co chcesz osiągnąć powinno być efektem podjęcia konkretnego wyboru w zgodzie z sobą.

2 KOMENTARZE

  1. Są sytuacje, gdy nie możesz przestać czegoś wbrew sobie. Bo masz za dużo do stracenia .I wiesz, że brnąć w to krzywda wyrzadzana sobie, ale nie ma innego wyjścia ?‍?️? zycie niszczy wyobraźnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj