Tatuaże damskie – czyli kto decyduje się na tatuaż po 40

45

Twoje ciało Twoją świątynią. Dlatego dbaj o nie. To jedna z kluczowych i uniwersalnych rad. Jednak rozumiana często odmiennie. Także w temacie tatuaży. Jedni nie wyobrażają sobie wykonywania na skórze „malowideł”, kierując się już dobrze znanym powiedzeniem, że ferrari nie trzeba dodatkowo obklejać. Inni są zakochani w tatuażach i po pierwszym decydują się na kolejny. Tatuaże uzależniają! Te rozbieżności jasno pokazują, że mimo dużej mody na tatuaże damskie, to o gustach się nie dyskutuje. I całe szczęście! A Wy co sądzicie o tatuażach?

Czy tatuaże damskie po 40 to dobry pomysł?

Czy wykonanie tatuażu po 40 to dobry pomysł?

 • Twoje tatuaże nie będą głupio wyglądać na starość, bo już jesteś dojrzała…;)
 • tatuaż po 40 ma większą szansę na bycie bardziej przemyślanym,
 • tatuaż robisz dla siebie, nie dla innych. Jeśli opinia innych jest dla Ciebie zbyt ważna, odpuść sobie. Szczególnie jeśli zastanawiasz się, czy wypada.
 • jeśli wiesz, że tatuaż sprawi Tobie radość, to wystarczający argument, by się zdecydować,
 • po 40 wiele kobiet już nie myśli o kolejnym dziecku, co nieco ułatwia wybór miejsca na tatuaż,
 • nie ma ograniczeń wiekowych, tatuaż można wykonać od 18 roku życia aż do późnej starości, tatuują się także kobiety po 70, po 40 warto rozważyć miejsce, by było ono odpowiednie i tatuaż nie zmienił się wraz z utratą jędrności skóry,

tatuaże damskie

Istnieją też argumenty, które wiele osób zniechęcają:

 • tatuaż trudno usunąć, a co w sytuacji, jeśli malunek na skórze się znudzi? Tu argument wieku jest pocieszający, choć przytoczony nie do końca serio. Tatuaż zrobiony po 40, jeśli Ci się znudzi, będzie z Tobą krócej niż w sytuacji, gdy zdecydujesz się na tatuaż po 20 roku życia.
 • nie wszystkim tatuaże się podobają. Z drugiej strony jednak, czy jest się tym przejmować, skoro osoba najbardziej zainteresowana, chce je wykonać?

45 KOMENTARZE

 1. Mój pierwszy tatuaż zrobiłam po 40 tce obecnie mam 4 tatuaże ostatnie 2 zrobilam miesiąc temu A mam prawie 50 lat i uważam że nie ma na to reguły ile się ma lat jak ktoś chce niech robi to jego osobistą sprawa i ciało

 2. Pierwszy był na 40ste urodziny, czyli 8 miesięcy temu 🙈 obecnie mam całą ręke z boku , tak sami nogę na całej długości, plecy. Mam swój projekt i pomysł jak to ma wszystko wyglądać i powoli dążę do wykonania tego co chcę i to co mi się podoba, wg mnie tatuaże ozdabiają ale to moja opinia.

 3. To rzecz gustu bez względu na wiek.Jesli lubisz zrób,jesli nie,to nie rób,ale po co komentować tych co mają.Nie mam bo nie chcę.Mają moje koleżanki dużo starsze i co?Chce to ma jej rzecz.Pozdrawiam

 4. Mnie jakoś tatuaże nigdy nie przekonywały, chyba najbardziej odrzuca mnie to, że zostają przez całe życie i nie wyobrażam sobie tatuaży na starość.
  Ale słyszałam o tym, że tatuaże uzależniają , koleżanka miała sobie zrobić jeden a juz ma 3 i juz planuje kolejne.

 5. Ja ma 3 każdy ma znaczenie pierwszy zrobiłam sobie 5 lat temu kolejny 2 lata i ostatni 3 miesiące temu. Kocham moje tatu, każdy jest przemyślany i tak jak pisałam coś dla mnie znaczy. Możliwe że będzie jeszcze jeden 😊. Pozdrawiam serdecznie

 6. Kryminaliści i marynarze z nudów wbijali sobie igły z atramentem.
  A dziś? To tylko obecna moda, tak jak od kilku lat długaśne, malowane pazury. Moda minie, a te bazgroły na skórze zostają, lub blizny po laserze. Niszczycie sobie baby swoją piękną skórę w imię obecnej mody, co czyni z Was bezguścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj