Przytulaj się do drzewa. Co w ten sposób zyskasz?

4

Jak objąć przyrodę? I poczuć ją całkiem inaczej niż dotychczas? Przytulając się do drzew! Dziwaczny pomysł? Zanim zarzucisz go w pełni, przeczytaj, dlaczego warto. Bo że warto, to wiadomo.

Bez zakłopotania

Po pierwsze porzuć zakłopotanie, nieśmiałość, wybierz sobie ładne drzewo (lub nawet kilka) i po prostu się do niego przytul. Poczuj siłę roślin, z jednej strony moc, z drugiej spokój. Dodatkowo wdzięczność i szacunek.

Wcale nie dlatego, że możesz w końcu wejść do lasu legalnie, ale również dlatego, że wysokie drzewa, które widzisz były przed Tobą i zostaną najpewniej również wtedy, kiedy Ciebie i mnie zabraknie.

przytulaj się do drzew

Wszystko jest połączone

Natura to naczynia połączone. Każdy fragment przyrody jest po coś, a jeden wpływa na drugi.

Drzewa dają nam tlen, ale korzystają z wydychanego przez nas dwutlenku węgla. Same tworzą sobie pokarm, my pozyskujemy go z przyrody. Żyjemy razem w symbiozie, chociaż my potrzebujemy bardziej drzew, niż one nas. Chociaż wydaje nam się zbyt często, że jest odwrotnie…

Po co nam drzewa?

  • poprawiają jakość powietrza,
  • pozwalają dotlenić mózg,
  • relaksują mięśnie,
  • uspokajają układ nerwowy,
  • pozwalają się odprężyć i odpocząć,
  • obniżają ciśnienie krwi.

Przytulanie się do drzew to najlepsza możliwa aromaterapia. To dlatego, że drzewa emitują fitoncydy, cząsteczki aerozolu, który wchłaniamy z płucami do krwioobiegu. Kontakt z naturą wyzwala produkcję endorfin – hormonów szczęścia. Pozwala również na powrót utraconej równowagi wewnętrznej.

Przytulaj się do drzewa i co więcej?

Oddychaj, głęboko wdychaj i wydychaj. Skup się na oddechu. To najlepsza możliwa forma medytacji. Dotknij kory, poczuj jej fakturę, rozejrzyj się naokoło…

Zobacz, jakie to proste. Skup się na chwili. I pomyśl, że wszystko będzie dobrze…

4 KOMENTARZE

  1. teraz będzie można jeszcze chodzić boso – po trawie, po piasku, po ziemi . w końcu wiosna rozgrzewa się coraz bardziej. a to dopiero lekarstwo na smutki. deptanie ciepłej ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj