Jak często podcinać/ścinać włosy?

3

Istnieje pogląd, że systematyczne podcinanie włosów wzmacnia je. Pozwala zagęszczać fryzurę i czynią ją zdrowszą. Czy to prawda? Zdania są podzielone. Na pewno warto podcinać włosy, nie po to, żeby szybciej rosły, czy aby je wzmocnić, ale żeby pozbyć się słabych, rozdwojonych końcówek. Zresztą, gdy końcówki są rozdwojone, to już sygnał, że spóźniliśmy się z podcinaniem.

 

Włosy potrzebują podcinania

Włosy należy systematycznie podcinać. To bardzo ważne.

Jeśli tego nie będziemy robić, niestety zwiększamy ryzyko wystąpienia efektu rozdwojonych końcówek, a wcześniej suchych, łamliwych trudnych w układaniu fryzur. Gdy włosy trudniej się rozczesuje, tracą one na zdrowym wyglądzie, dlatego czas na cięcie.

Jak często podcinać włosy?

Eksperci mają bardzo różne zdania na ten temat.

Przeważa opinia, by podcinać włosy co 6-8 tygodni. Niektórzy jednak wskazują, że zazwyczaj wystarczy cięcie raz na 3-4 miesiące. Jeśli masz grzywkę, możesz potrzebować cięcia nawet co 2 tygodnie, żeby wyglądała ona ciągle tak samo. Większość jednak podcina grzywkę raz w miesiącu.

Częste podcinanie nie sprawi, że włosy będą szybciej rosły. Przeciętnie, według Academy of Dermatology, rosną one około 1 cm na miesiąc.

  • krótkie włosy generalnie należy podcinać co miesiąc (co 3 do 7 tygodni), by zachować charakter fryzury,
  • średnie włosy (boby lub loby) nie wymagają tak częstego cięcia. Jeśli zależy Ci na tej samej długości, podcinaj fryzurę co 6-8 tygodni
  • długie włosy – poleca się podcinać raz na 3-6 miesięcy. Jeśli włosy zachodzą na twarz, fryzura ma warstwy, będą one potrzebowały odświeżenia po 6-8 tygodniach.

Generalnie dłużej są w stanie wytrzymać bez cięcia grubsze włosy. Cienkie i delikatne szybciej tracą formę i są bardziej narażone na uszkodzenia. Poza tym częstszego podcinania wymagają zazwyczaj włosy narażone na wpływ wysokiej temperatury – suszone suszarką i prostowane. Niestety również włosy po koloryzacji wymagają częstszego cięcia. Wszystko dlatego, że bardzo trudno o farbowanie, które nie ma szkodliwego wpływu na strukturę włosów, najczęściej je wysusza i czyni podatnymi na łamanie. Rzadziej można podcinać włosy lokowane, częściej wymagają tego włosy proste. Jeśli zapuszczamy włosy, możemy ograniczyć się do dwóch cięć w roku.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj