Jesteś piękna, jesteś mądra, jesteś ważna. Powtórz. Głośniej.

6

Gdyby nikt dzisiaj tego Ci nie powiedział, to ja To powiem. Jesteś piękna, nawet jeśli w to nie wierzysz. Jesteś mądra, nawet jeśli surowo się oceniasz. I jesteś ważna, nawet jeśli aktualnie czujesz się nikomu niepotrzebna. Cokolwiek złego się dzieje w Twoim życiu, jest to chwilowe. To minie. Mimo że być może wydaje Ci się, że nigdy już nie będzie lepiej, to nie jest to prawda. Wstaniesz po upadku, otrzepiesz spodnie czy kieckę i poprawisz osuniętą koronę. I będziesz trwać dalej. Uśmiechniesz się znowu szczęśliwa. Bo kto jak nie Ty, kobieto?

jesteś ważna

Jesteś piękna

Mogłabym schudnąć. Mogłabym mieć dłuższe nogi. I te usta, no nie są takie pełne, jak mogłyby być. Do tego piersi. Wiadomo. Albo za duże, albo za małe. Zawsze tak jest. Jeśli zechcesz, znajdziesz coś do poprawki. I gdy będziesz się na tym elemencie koncentrować, nie będziesz piękna dla siebie. Bo dla innych być może taka będziesz.

Chociaż niekoniecznie. Lubimy sobie dowalać i szukać w innych wszelkich, nawet najmniejszych niedoskonałości. Tak, żeby same z sobą poczuć się lepiej. Nie jestem piękna, ale ona też nie jest. Ach ta bezlitosna krytyka i cięty język. Tylko, że to nie działa. Nie sprawia, że czujemy się lepiej. Kogoś wady nie dodają mi silnych skrzydeł, które potrafią latać…

A może zmienić sposób myślenia? I zamiast dowalać kobieta kobiecie, spojrzeć na siebie i uśmiechnąć się? Wspierać się? Rozumieć?

Jesteś mądra

Mądrość to taka cecha, którą można w nieskończoność pogłębiać i nigdy nie uzyskamy poziomu maksymalnego. To z jednej strony jej zaleta, ale z drugiej ogromna wada. Bo ciągle, im dłużej się uczymy, im więcej dowiadujemy, tym wiemy, jak mało… wiemy. Sławetne, wiem, że nic nie wiem.

I właśnie w ten sposób można ciągle żyć w przekonaniu, że jestem niewystarczająco mądra, niedostatecznie dobra. I znowu się nakręcać negatywnie. Ale po co?

Spójrz na siebie z boku. Zobacz, ile dokonałaś. Jak wiele razy sobie poradziłaś, choć było naprawdę ciężko…Mało kto w Ciebie wierzył, nawet Ty sama traciłaś wiarę, a podniosłaś się…

Jesteś ważna

Jesteś ważna, nie dlatego, że jesteś idealna (bo nie jesteś i nigdy nie będziesz), ale dlatego, że jesteś. Tak po prostu. Sam fakt istnienia czyni Cię ważną.

Nawet jeśli czujesz się samotna, to możesz zacząć żyć inaczej niż dotychczas. Wyjść do ludzi, zacząć się angażować, pomagać. Jest tyle organizacji, które przyjmą każdą parę rąk do pomocy. Dzięki nim możesz poczuć się ważna. Potrzebna. Spróbuj.

“Jesteś ważna. Musisz być ważna przede wszystkim dla samej siebie. Przestań się oglądać na innych ludzi. Przestań czekać na to, co mają do powiedzenia na twój temat. Jeżeli jest coś, co chciałabyś o sobie wiedzieć, sama znajdź odpowiedź na to pytanie. Gdzie? We własnej duszy. To ona jest twoją najlepszą przyjaciółką”. Beata Pawlikowska

“Jesteś mądra. Jesteś dobra. Jesteś ważna” – to znane słowa z hollywoodzkiego hitu kinowego “Służące”. Znacie? Pamiętacie? 🙂

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj