O czym chciałabym, żeby zawsze pamiętała moja córka?

4

Życie nie jest czarno-białe, tymczasem często wychowanie bazuje na takim założeniu. Prawda jest jednak taka, że nie ma prostych odpowiedzi, bo w wielu sytuacjach po prostu “zależy…”. Dlatego dzisiaj coraz częściej rodzice mówią “nie wiem” i nie boją się przyznać do wątpliwości. Stają się bliżsi swoim dzieciom, a gdy te dorastają stosunki zmieniają się na partnerskie. Nie udajemy, że jesteśmy idealni. Kochamy swoje dzieci świadomiej i z większą odpowiedzialnością. Co to znaczy w praktyce? Na przykład to, co poniżej?

moja córka

O czym chciałabym, żeby zawsze pamiętała moja córka?

 1. Że jest ważna, dlatego, że jest. Po prostu. Nie musi nic więcej. Może błądzić, gubić się, wątpić, a ja zawsze będę ją kochać. Taką, jaka jest. Niezależnie, jak bardzo podoba mi się, czy nie podoba to, co czyni. To jej życie. Ja będę zawsze blisko.
 2. Nie musi godzić się na bylejakość, czy zadowalać się okruchami, jakie ktoś inny zrzuca ze stołu. Zasługuje na to, co najlepsze. I jeśli ktoś jej tego nie daje, warto się temu baczniej przyjrzeć. Czy na pewno warto poświęcać swój czas dla osób, które chcą tak wiele, a tak mało dają od siebie?
 3. Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób, żeby być w Twoim życiu. Jeśli jest bierny, to dlatego, że chce być taki, a nie dlatego, że nie potrafi działać.
 4. Słuchaj, co ludzie mówią, ale przede wszystkim patrz, co robią. To czyny są najważniejsze, to one szybko demaskują kłamców.
 5. Nie zawsze jest łatwo, ale nawet gdy jest bardzo trudno, to nie będzie tak wiecznie. Ta chwila minie. Warto ją przeżyć świadomie, by pozwolić jej odejść, bez chowania urazy.
 6. Uczucia są. I niewiele możemy z nimi zrobić. One są poza sferą rozumu, nie jesteśmy w stanie zmusić się, żeby czegoś nie czuć. Dlatego słuchajmy, co nam mówią. One zawsze przed czymś ostrzegają, informują, czy nasze granice nie są przekraczane, czy nie dzieje się coś, co wymaga naszego protestu i głośnego “NIE”.
 7. Nigdy nie mów, “to tylko facet”, “oni tak mają”, “trzeba się przyzwyczaić”. Bycie mężczyzną nie usprawiedliwia złego traktowania Ciebie. Istnieją porządni mężczyźni, naprawdę.
 8. Nie musisz robić to, co wszyscy i być taka jak każdy.
 9. Bądź dla siebie dobra, opiekuj się sobą, rozpieszczaj. Szanuj się. Zawsze.
 10. Życie się zmienia, a Ty wraz z nim. Zrób wszystko, by żyć w pełni i nie żałować błędów. One są ważną lekcją. Dzięki nim najwięcej się uczysz.
 11. Nigdy nie zapominaj, że jesteś ważna, jesteś piękna i jesteś mądra.
 12. Będę robić wszystko, by być dla Ciebie najlepszą mamą. Póki starczy mi sił…

4 KOMENTARZE

 1. Żeby zawsze znała swoją wartość. Pamiętała,że jest jedyna ,wyjątkowa i niepowtarzalna. Słuchała swojego serca.I umiała być niezależna…🤗Nie mam córki,ale tego nauczyła mnie Mama 💓

 2. Chcę żeby szła przez życie dumna, mam córkę jest wspaniałym oparciem dla swoich dzieci i męża. Dla mnie jest najlepszą przyjaciółką, zawsze mogę na nią liczyć, tak jak moja córka może liczyć na mnie. Kocham moją rodzinę najbardziej na świecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj