Nadajesz się do budowania zdrowego związku tylko wtedy, kiedy potrafisz tę jedną rzecz

1

Mylimy pojęcia. Nie ogarniamy sensu. I cierpimy. Wydaje się nam, że w teorii mamy wszystko ułożone, że przecież tyle żyjemy na świecie, a okazuje się, że wiemy jedno wielkie nic. Wystarczy, że nie uświadamiamy sobie jednej podstawowej kwestii, której brak decyduje o niskiej satysfakcji z bycia w związku. Oto ona. Coś, o czym zbyt rzadko się mówi. Rzecz, o której się zapomina, a która zmienia wszystko.

nadajesz się

Nadajesz się do związku, jeśli…

Jeśli umiesz być sama. Od tego trzeba zacząć. Będziesz doskonałą partnerką, przyjaciółką, żoną…jeśli umiesz być sama. I bycie samej Cię nie przeraża. Nie boli Cię, nie odejmuje Ci wartości, nie sprawia, że czujesz się niepewna, niedoskonała, bezbronna, jakby pozbawiona niewidocznego pancerza.

Doskonale radzisz sobie w pojedynkę

Doskonale radzisz sobie w pojedynkę. Ogarniasz, umiesz się odnaleźć, nie potrzebujesz wsparcia, bo radzisz sobie. Jeśli czegoś nie wiesz, masz świadomość, gdzie szukać pomocy.

Umiesz zapewnić sobie wsparcie, zadzwonić po odpowiednią osobę, zapłacić, komu trzeba.

Nie boisz się być sama

Lubisz swoje towarzystwo. Nikt nie musi Cię uzupełniać, zabawiać, ratować.

Nie jesteś żadną przeklętą połówką pomarańczy czy jabłka. Jesteś sobą, w całości. Taka, jaka jesteś. I nikt nie musi potwierdzać Twojej wartości, dopełniać Cię.

Tylko wtedy nadajesz się do związku

Dlaczego to takie ważne?
Ponieważ nie da się zbudować szczęśliwego związku, jeśli:

  1. Nie znasz siebie. Tylko poznanie siebie w pełni, swoich mocnych i słabych stron, odkrycie swojego potencjału pozwala polubić siebie.
  2. Radzenie sobie w pojedynkę buduje pewność siebie, sprawia, że możesz wejść w związek jako osoba pełna, dojrzała, nie wchodzisz na pozycję podległą, przegraną, ale równorzędna.
  3. Nie oczekujesz od związku, że rozwiąże wszystkie Twoje problemy. Sama walczysz z tym, co Cię męczy. Masz realne oczekiwania.
  4. Nie wymagasz od partnera, żeby był wszystkim – zastępował dosłownie każdą osobę na świecie. Wiesz, że potrzebujesz nie tylko dobrej relacji z mężczyzną życia, ale też ze sobą, z przyjaciółmi, z rodziną.
  5. Jesteś wolna. Nie jesteś skazana na drugą osobę. Jesteś z nią, bo tak chcesz, a nie dlatego, że musisz. To ogromna zmiana, która pozwala zbudować naprawdę szczęśliwy, bo zdrowy układ.Przeczytaj – naucz się, jak być sama…a dopiero potem buduj związek.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj