Zanim pójdziesz z nim do łóżka… Przeczytaj!

2

Nikt nie ma prawa Cię oceniać, ani wydawać wyroków, czy dobrze zrobiłaś, idąc do łóżka z mężczyzną, który Ci się podoba. Nawet jeśli była to pierwsza czy druga randka, nawet jeśli kochałaś się ze swoim eks czy nieznajomym. Pragnęłaś tego? Jesteś osobą dorosłą i odpowiedzialną? No to możesz czerpać radość z seksu.

To tak tytułem wstępu.

Skąd zatem tyle pytań i wątpliwości dotyczących tego, kiedy iść z mężczyzną do łóżka? Czy to na pewno odpowiedni moment? Czy nie pożałuję tego kroku?

Okazuje się, że duże znaczenie ma motywacja,  czyli wszystko to, co kryje się za decyzją, by uprawiać z mężczyzną seks. My kobiety mamy z tym spory problem.

Często decydujemy się na seks z mężczyzną ze złych powodów. Bywa, że przyczyną nie jest chęć przeżycia pięknych chwil, ale ukryte intencje, które mają pomóc nam zrealizować pewien cel. To właśnie ono, drugie dno, a nie sam seks, jest powodem późniejszych nieszczęść i rozczarowań.

Zanim pójdziesz z nim do łóżka...

Potraktuje związek poważnie

Jeśli chcesz iść z nim do łóżka tylko po to, by go “przywiązać” do siebie, nie rób tego. Nie łudź się, że dzięki wspólnej nocy on zapała do Ciebie miłością i postanowi spędzić z Tobą resztę życia. Seks nie ma takiej mocy. Traktowanie go jako pieczęci dającej pewność pięknej przyszłości prowadzi do jednego – rozczarowania.

Dlaczego?

Z prostego powodu. Mężczyźni podchodzą do seksu mniej emocjonalnie. Nie przywiązują do aktu seksualnego tak ogromnej wagi jak kobiety.

Tymczasem przeciętna kobieta idzie z mężczyzną do łóżka, bo obdarza go uczuciem, a po wspólnej nocy kocha go jeszcze mocniej. U mężczyzn sam seks nie daje takiego efektu. Mężczyzna nie zakochuje się w kobiecie z powodu seksu. On obdarza ją uczuciem na długo przed pójściem z nią do łóżka lub dużo później.

Dlatego nie należy oczekiwać przełomu tuż po zbliżeniu w relacjach, w których nie ma uczucia, co dla nas kobiet jest niezrozumiałe. Mówimy – jak to tak, to ja oddałam mu się cała, a on zachowuje się, jakby to nie miało dla niego znaczenia?

Niestety zazwyczaj prawda jest brutalna. Dla kobiety seks to będzie kolejny krok, a dla niego niezobowiązująca przygoda. Skorzysta z okazji, bo czemu nie?

To go zaboli

Idziesz do łóżka z innym, by odreagować rozstanie lub zemścić się na byłym. Nie robisz tego dla siebie, ale po to, by udowodnić eks, że jesteś superdziewczyną, którą on właśnie stracił i gorzko tego pożałuje. Szukasz sposobu, by zranić go w najbardziej okrutny sposób. Czasami decydujesz się na seks z jego kumplem, bo wiesz, że na pewno się o tym dowie…

Wrzucasz na Facebooka mnóstwo zdjęć z szalonych imprez, balujesz na całego, wszystko po to, by pokazać, że teraz jesteś wolna i korzystasz z życia.

Wszystko fajnie i pięknie. Problem w tym, że jeśli robisz to  z myślą o nim, tylko po to, by “jemu pokazać” i by się na nim zemścić, tak naprawdę nie uwalniasz się od zakończonej relacji, ale jeszcze bardziej w nią angażujesz. Zamiast zapomnieć i iść dalej, zaczynasz tkwić w toksycznym związku, którego de facto nie ma. Trudno wyobrazić sobie gorszą sytuację od tej! Nie popełniaj tego błędu, bo zamiast skrzywdzić jego, tak, jak tego pragniesz, zrobisz krzywdę sobie.

Zatrzymam go przy sobie

Wiele kobiet decyduje się na seks, by zatrzymać przy sobie faceta. Godzą się pozostawać w niezobowiązujących relacjach, w których on wpada co jakiś czas, znajduje chwilę, by się z nią przespać. Wyznacza czas i po zaspokojeniu własnej potrzeby szybko ją opuszcza. Kobiety tkwiące w takich układach decydują się na seks, by zatrzymać przy sobie faceta, którego tak naprawdę nie mają…. Zadowalają się tym, co otrzymują, choć dostają bardzo niewiele. Paradoks?

Bardzo uzależniający.

Powód jest prosty, on jest atrakcyjny, ona zakochana i mocno zdeterminowana a nawet zdesperowana. Spędzając z nim kolejną noc, po której on nie odzywa się tygodniami, łudzi się, że w końcu zmieni, spoważnieje i zechce z nią być.

Prawda jest jednak taka, że się nie zmieni. Jeśli relacja budowana jest tylko na seksie, nie ma w niej nic więcej, takiego związku nie ma.

Seks to nie wszystko. To za mało, by zbudować coś prawdziwego i wartościowego.

Opuści swoją żonę

Spotykasz się z mężczyzną. Pech chciał, że zajętym. To jednak dzieje się samo. Podoba Ci się i nic nie jesteś w stanie na to poradzić. On również wysyła sygnały, że jest zainteresowany. Być może zwierza Ci się, że nie układa mu się z żoną…TY mu współczujesz i snujesz wizję wspólnej przyszłości.

Zanim wkroczysz w tego typu relacje, dobrze się zastanów. Nie daj się wkręcić w sytuację, w której on przy okazji każdego spotkania, będzie zapewniał, obsypując Cię pocałunkami, że rozstanie się z żoną. Przespanie się w nim, by go przekonać do siebie jeszcze bardziej, nie da Ci gwarancji, że tak się stanie. Prawdę mówiąc szansa na to jest niewielka… No chyba, że pasuje Ci układ, w której jesteś tą trzecią?

Może się zakocham…

Bywa też tak, że decydujesz się na seks z kimś, kto Cię nie pociąga. Niemożliwe?

Na myśli mam te kobiety, które bardzo pragną się zakochać i zbudować trwały, poważny związek. Mają nawet dobrego kandydata, pracowitego, ambitnego, opiekuńczego, do którego jednak kompletnie nic nie czują. Nie ma chemii, która sprawiłaby, że ziemia zadrży pod nogami.

I wtedy taka zagubiona duszyczka, która mocno chce się zakochać, decyduje się przełamać i robi coś wbrew sobie. Oddaje się partnerowi, wierząc, że poczuje to “coś”. Skutek? zazwyczaj opłakany. Jeśli nie ma pożądania w trakcie pocałunków czy po prostu trzymania się za dłonie, oczekiwanie go w łóżku jest głupie. A nawet jeśli uda się uzyskać upragniony efekt, seks będzie tylko mechanicznym aktem, wyładowaniem, nie stanie się sposobem na umocnienie związku i zbliżenia do siebie partnerów. A przecież o taki cel tak naprawdę chodzi…

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj