Kobiety chcą czuć się wyjątkowe…Mężczyźni zresztą też

1

Pragniemy kilku rzeczy. Po pierwsze, żeby inni nas dostrzegali. Nie tylko widzieli, ale także wykazali zainteresowanie naszą osobą. Żeby komuś na nas zależało. W bliskich relacjach chcemy czuć się wyjątkowe. Nie idealne, ale właśnie wyjątkowe. Nieważne, czy inne kobiety mają piękniejsze, bardziej błyszczące włosy, szczuplejszą talię, czy brazylijskie pośladki, ważne, czy mamy chociaż jedną rzecz (a najlepiej kilka), które czynią nas niepowtarzalnymi, jedynymi w swoim rodzaju. Każdy ma takie cechy. Trzeba je jednak dostrzec. I tego właśnie pragniemy od mężczyzny swojego życia. Żeby on właśnie widział to, czyni nas niesamowitymi.

Zawsze znajdą się piękniejsze

Dla zakochanego mężczyzny jego kobieta jest jedyna w swoim rodzaju. Inne mogą być równie piękne, bystre a nawet zabawne. Czasami może zdarzyć się, że będą “bardziej”, jednak nigdy nie przebiją jej. Bo to właśnie ona jest jedyna w swoim rodzaju. Jest “jego różą” jak w “Małym księciu”, tą wybraną, z którą łączy go wspólna przeszłość, doświadczenia. Ogród może być pełen podobnych róż, ale to właśnie “jego róża jest dla niego najważniejsza”. Za nią jest odpowiedzialny.

Nie szukać

W udanym związku nie szukamy, nie rozglądamy się w lepszych opcjach. Widzimy inne osoby. Podobają się nam przystojni mężczyźni, przecież nie straciłyśmy możliwości obserwowania otoczenia, mamy nadal swój gust. Mężczyźni także widzą i mogą nawet się zachwycać. Dyskretnie, żeby nie sprawiać przykrości, mogą. Dlaczego nie?

Mieć okazję i z niej nie skorzystać

Bycie jednak w związku to deklaracja. To codzienne powtarzanie – jesteś dla mnie ważna. Znam Cię doskonale, Twoje wady i zalety, i nadal Cię pragnę. Chcę dzielić z Tobą codzienność.

Nie jestem ideałem, ale się staram. Zrobię naprawdę wiele, żebyś była szczęśliwa.

Szczęśliwe związki to nie takie, które buduje się z braku innych możliwości. Ale takie, które pozostawiają nas wolnymi. Mamy różne możliwości, często kuszące, ale z nich nie korzystamy. Są okoliczności, by oddać się magii chwili z kimś innym, ale mamy w sobie na tyle siły, żeby odmówić.

Miłość i wierność to nie brak okazji. To siła i odwaga, żeby nawet w trudnych chwilach swoją postawą potwierdzać swoje uczucie.

Nie do zastąpienia

Kobiety pragną czuć się w związku wyjątkowe. Zresztą mężczyźni także.

To jej usta mają być najsłodsze, a jego ramiona najmilsze podczas przytulania. Jej pomidorówka najsmaczniejsza, a jego spaghetti jedyne w swoim rodzaju. Bo tylko ona tak go rozumie, i tylko on potrafi ją tak rozśmieszyć.

Choć nie brakuje im osób, z którymi czują się fantastycznie, to nawet z nimi tęsknią za sobą. Są dla siebie jedyni i niezastąpieni.

Gdy jesteśmy dla kogoś wyjątkowe, stajemy się takie jeszcze bardziej wyjątkowe dla świata. Dojrzała miłość czyni nas lepszymi. A badania pokazują, że im bardziej się doceniamy, tym mamy mniej powodów…do narzekania.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj