„Nie chcę imprezy na czterdziestkę. Dajcie spokój. Mam inny pomysł”

0

„Bliscy namawiają mnie na imprezę. Mówią, że 40 lat kończy się raz. Ja im odpowiadam, że 32 i 41 też ma się raz w życiu. I że żadnego spotkania nie planuję. Czy jestem egoistką? Bo to też usłyszałam…” Malwina

Świętowanie urodzin, czterdziestka, urodziny z rodziną

Rodzina dopomina się czterdziestki

Kto najbardziej chce świętować nasze czterdzieste urodziny? Oczywiście rodzina. Osoby, które bywały na naszej trzydziestce, dwudziestce, a także obchodziły z nami wcześniejsze urodziny. Obserwowali nasze pierwsze kroki, były na każdym występie w przedszkolu, wspierały w szkole. Na pierwszy plan wysuwają się rodzice, którzy szczególnie mocno przeżywają fakt kończenia przez nas 40 urodzin.

I to oni chcą z nami świętować ten piękny dzień. Często zainteresowane wzniesieniem toastu jest również rodzeństwo. Czy przejmować się tym? Brać to pod uwagę, w sytuacji, gdy imprezy nie planujemy?

„Ja chcę wyjechać”

Nie brakuje osób, które chcą mieć święty spokój. Na co dzień zabiegani, zestresowani, zmęczeni nie planują czterdziestych urodzin. Żadne imprezy nie wchodzą w grę, wolą wyjazd choćby kilka kilometrów za miejsce zamieszkania i pełny relaks. Są też tacy, którzy wykupują na ten czas ekskluzywną wycieczkę.

A może jedno i drugiej?

Może dobrym pomysłem jest świętowanie w gronie ukochanych osób a później wyjazd? Lub na odwrót najpierw wyjazd w celu zregenerowania się i znalezienia siły na wspólne świętowanie? Być może to pozwoli mieć jedno i drugie?

Nie ma oczywiście żadnej mocy, która mogłaby nas zmusić do świętowania czterdziestych urodzin. Nie musimy organizować żadnych imprez. Z drugiej strony warto zrozumieć oczekiwanie rodziny i znajomych i zastanowić się, czy wspólne wyjście do pubu nie będzie dobrym pomysłem?

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, dlaczego tak bardzo odrzucamy od siebie opcję wspólnego świętowania. Chodzi o nas, czy o bliskich, których nie chcemy widzieć? Szczera odpowiedź na to pytanie, pozwoli nam podjąć dobrą decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj