Co się dzieje, gdy kończysz 41 lata? Gdy masz 41 lat, to…

4

Tak niedawno kończyłaś 40 lat, a masz już 41 lata. Kiedy to minęło? Rok, a jakby to było miesiąc temu. Co się w tym czasie zmieniło? Na początku o tym, co trwa. Jesteś na pewno kobietą po 40, to pozostaje niezmienne. Są jednak pewne nowości. I o tym poniżej.

Ciąża i seks w wieku 41 lat

Niektóre kobiety planują świadomie pierwsze dziecko w wieku 41 lat. Inne decydują się na kolejnego maluszka. Są też takie, które z utratą dziewictwa czekają aż do 41 urodzin. Tak, nie pomyliłam się! Można uprawiać seks po raz pierwszy…po 40.

Dość głośno było o przypadku Amandy McCracken, która czekała z seksem aż do 41 urodzin. Powód? Chodziła na wiele randek, ale przez lata nie spotkała kogoś odpowiedniego, by się z nim przespać. Dlatego czekała na właściwego mężczyznę. Cierpliwość godna podziwu!

41 lat

41 lat to czas, żeby polubić swoją pracę

Gdy masz 41 lat, jest duża szansa, że lubisz swoją prace. W końcu. A nawet jeśli nie, już wiesz, że praca nie jest najważniejsza. Są inne bardziej kluczowe tematy, którym warto się przyjrzeć.

Poza tym masz już w sobie dużo większą moc niż kiedykolwiek wcześniej do tego, by zmieniać to, co Ci nie pasuje. Praca może być numer 1 na tej liście. Wiele osób właśnie po 40 złożyło wypowiedzenie, otworzyło własny biznes, i w końcu poczuły się szczęśliwe.

Więcej dla siebie

Jeśli zdecydowałaś się na wcześniejsze macierzyństwo, teraz możesz mieć więcej luzu. Przynajmniej w takim rozumieniu, że już nie musisz kołysać noworodka do snu. Masz zdecydowanie więcej czasu niż wcześniej. Co nie znaczy, że mniej stresu. Poza tym czasami zwyczajnie tęsknisz za tymi chwilami, gdy kilkulatek wspinał się do Ciebie na kolana z książeczką czy ulubioną zabawką. Dzisiaj komunikacja z dziećmi, które nie wiadomo kiedy urosły, bywa dużo bardziej kłopotliwa.

Większe dzieci to jednak większe kłopoty, jak mówi znane powiedzenie, a gdy pociechy są w okresie dojrzewania, to już w ogóle…;)

Bezczynność też jest fajna

Kiedyś każda chwila ciszy była zagłuszana. Bywałaś tak nakręcona, że nie umiałaś się zatrzymać. Każda nawet niewielka chwila bezczynności była ogromną stratą czasu. Dzisiaj zwolniłaś i poczułaś, jak wielki ciężar spada ci z serca. Stało się coś, co nigdy nie miało nastąpić – polubiłaś zwykłą nudną codzienność.

Zauważyłaś, że liczy się nie tylko pęd i dni wyróżniające się na tle innych, ale przede wszystkim te zwykłe codzienne.

Kiedy możesz dbać o siebie, ale także masz to szczęście, że dbasz także o innych, osoby, które najbardziej kochasz – czujesz wdzięczność za to, co masz.

41 lat i zanikające przyjaźnie

Czasami trzeba się rozstać. Nie dlatego, że nie było dobrze, ale dlatego, że się zmieniamy. Pewna koncepcja się wyczerpuje.

I choć czasami nam żal, to warto podziękować za to, co dobre i nie zatrzymywać nikogo na siłę. Po prostu czasami tak bywa. Ludzie są w naszym życiu, a potem postanawiają je opuścić. I to też jest w porządku.

Rzeczy niematerialne

41 to również czas, kiedy zaczynamy widzieć więcej. Tak po prostu. Dostrzegamy, że dużo istotniejsze niż to, co pochłaniało naszą uwagę wcześniej są rzeczy, których długo nie doceniałyśmy tak bardzo jak na to zasługiwały. To wszystkie te wartości niematerialne, które dodają nam siły i nadziei.

Mniej liczą się wielkie gesty. Bardziej doceniana jest codzienność. Trwałość, miłość, wbrew przeciwnościom losu. Wspólne milczenie i wsparcie, niezależnie od okoliczności.

Przeczytaj, co się dzieje, gdy kończysz 42 lata.

4 KOMENTARZE

  1. Podpisuję się pod tym tekstem w wieku 40lat ?.. świadomość siebie i otaczającego świata jest cudowna a spokój ducha bezcenny ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj