Po 40 jesteśmy naprawdę szczęśliwe – mówią badania. Na to nie potrzeba badań- odpowiadamy!

14

Naukowcy od dziesiątek lat badają, jak poziom szczęścia zmienia się wraz z wiekiem. Dotąd publikowali wiele badań wskazujących, że między 20 a 50 rokiem życia nasza satysfakcja systematycznie spada. I w okolicy 40 ma być najniższa z powodu kryzysu wieku średniego.

Ostatnie badania opublikowane w “Developmental Psychology” niosą jednak inne, optymistyczne wnioski, całkiem przeciwne do wyników, które ujrzały światło dzienne w latach ubiegłych. Najnowsze raporty pokazują, że po 20-tce poziom szczęścia rośnie i wzrasta systematycznie przez kolejne lata. I to właśnie po 40-tce jesteśmy najszczęśliwsze! Te wyniki badań podobają mi się zdecydowanie bardziej niż wcześniejsze. A Wam?

po 40

 

Po 40 jesteśmy szczęśliwe – mówią naukowcy. Czy jednak potrzebujemy badań, by to wiedzieć?

Badania pokazało, że:

  • mając 40 lat, jesteśmy szczęśliwsze niż w wieku 18 lat,
  • nasze szczęście rośnie najszybciej po 18 roku życia i wzrasta aż do 40 roku życia.

Najnowsze badanie ma tę przewagę na wcześniejszymi, że zostało przeprowadzone, uwzględniając technikę podłużną. Innymi słowy jego podstawą było obserwowanie poziomu szczęścia u tych samych ludzi na przestrzeni wielu lat. W ten sposób udało się uzyskać bardziej wiarygodne wyniki i zdecydowanie cenniejsze poznawczo.

A co Wy na to? Im jesteście starsze, tym jesteście szczęśliwsze?

14 KOMENTARZE

  1. Odkąd skończyłam magiczną trzydziestkę jakoś mi lepiej ze sobą. Fajnie że po czterdziestce będzie jeszcze lepiej!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

  2. Ja to chyba zawsze byłam szczęśliwa przynajmniej zawsze doceniałam drobnostki bez względu na to czy miałam 12…. 18…. 25… czy tak jak teraz 32 lata jakoś nigdy U mnie wiek nie był wyznacznikiem szczęścia To chyba zależy od wychowania i samego podejścia do życia albo nawet może doświadczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj