Mężczyźni mówią, co ich odstrasza w kobietach…6 cech

31

Kobiety narzekają na mężczyzn. I to powszechnie. Jednak panowie nie są nam dłużni. I też dorzucają swoje trzy grosze. Mówią o nas wiele gorzkich słów. Co im najbardziej przeszkadza? A co tak w pełni odrzuca od nas? Oto nasze kobiece wady, te z kategorii „nie do przejścia”.

Niezależność

„Z niezależną zawsze są problemy. Wymagająca jest, wie, czego chce, nie odpuszcza, walczy o swoje. Może tupnąć nogą, a nawet zostawić mężczyznę w skarpetkach, gdy ten nie będzie grał tak, jak ona chce”.

Niezależnych kobiet nie lubią mężczyźni… chcący kobiety „spokojnej”, „kobiecej”, czytaj łatwej do ukształtowania i podporządkowania. Takiej co to będzie siedzieć w domu, gotować obiady, co najwyżej pójdzie do pracy, ale nie jakiejś tam mocno ambitnej. Niezależna może więcej. I część mężczyzn mówi takiej „nie”. Po prostu boją się jej…

Wymagania

Kobieta wymagająca to dla wielu mężczyzn czarownica. Gdy taką widzisz, uciekaj z daleka. Bo będzie Ci zatruwać życie. Będzie chciała, żebyś inwestował w siebie, uczył się, doszkalał, piął po drabinie społecznej, nie odpuszczał.

Taka kobieta będzie wymagać od siebie, ale też od Ciebie. I nie da się przy niej latami siedzieć w kapciach na kapanie. Jeśli oczekujesz od życia mocno średniego standardu i dużej dawki luzu, to z taką kobitą się nie dogadasz.

Mądrość

Co odstrasza w kobietach? Ich mądrość, niezależne myślenie, poglądy. To wszystko, co sprawia, że trudniej jednej z drugą zaimponować.

Nie tak łatwo zakręcić jej w głowie. Nie palniesz swojej starej, dobrej gadki, bo taka laska od razu się połapie, w co grasz. Nie zabłyśniesz intelektualnie, bo będziesz musiał się raczej skupić, żeby ją doganiać i próbować jej sprostać. Spoglądanie na nią z niższej pozycji to słaba perspektywa, skoro chcesz górować nad nią, być podziwiany, słyszeć ochy i achy…

Mężczyzna chce mieć kobietę raczej nieco głupszą od siebie, ewentualnie równą sobie. Mało jest takich, którzy zaakceptują mądrzejszą od siebie.

Gadatliwość, plotkarstwo

Czego mężczyźni nie znoszą? Co ich odstrasza? Gadatliwość to jedna z tych cech. Gdy laska wiele mówi i nie umie się „zamknąć”. Nie wie, kiedy pomilczeć, kiedy czegoś nie powiedzieć. I to plotkarstwo…. Kiedy wchodzi się do pokoju, w którym siedzi ona z koleżanką i już wiesz, że właśnie powiedziała o największych waszych problemach. Wzrok koleżanki mówi wszystko.

A gdy ona jeszcze dorwie się do telefonu i zacznie rozmawiać z mamusią, to już dramat.

Materializm

Panowie nie lubią kobiet materialistek. Takich, które chcą pieniędzy, bo prowadzenie domu kosztuje, wychowanie dzieci też.
Nie potrafią takie polować na zwierzęta w lesie, nie zbierają chrustu, nie chodzą na pachtę, nie pozyskują bawełny z pola, a może lepiej lnu, bo w końcu jesteśmy w Polsce, nie tkają… szyją ubrań.

Taki mężczyzna jest wściekły, że ona potrzebuje pieniędzy na życie, które prowadzą razem. Dla sprawiedliwości można dodać, że…czasami rzeczywiście można mówić o przesadzie. I materialistki są wśród…nas.

Zbyt idealny wygląd

Mężczyźni uwielbiają piękne kobiety. To oczywiste. Jednocześnie jednak zbyt idealny wygląd bywa dla nich barierą nie do przejścia. Zwyczajnie odstrasza.

Kobietka, która naprawdę jest zjawiskowa może wzbudzać nieśmiałość. Poczucie, że to jednak nie moja liga. To nie dla mnie.

Czy tacy są wszyscy mężczyźni? Czy wszystkim przeszkadzają kobiety mądre, wymagające, niezależne i piękne? Zdecydowanie nie. Silnym, mądrym, wymagającym, niezależnym i przystojnym mężczyznom – nie przeszkadzają. Nadmierna gadatliwość, plotkarstwo i materializm to już inna para kaloszy, ale dostępna też w męskich kolorach. Stąd, niech każdy zacznie od siebie.

31 KOMENTARZE

 1. Czyli zamiast pisać elaboraty, łatwiej powiedzieć, że mężczyźni lubią mało zaradne, głupie, posłuszne i mało ambitne „gęsi”, które zarabiają mniej niż oni, wyglądające średnio przeciętnie, żeby nie zagłuszały ich własnego ego…
  Ehhh, przyjdzie nam się niedługo dzieworodnie rozmnażać????

 2. Al Bundy ze “Świata według Bundych” powiedział, że kobieta nie powinna mieć macicy, ani strun głosowych (po tym jak jego żona, Peggy zaszła w ciążę) ?.

 3. Zamiast sie bac ,niech sie naucza szanowac kobiety ,a nie traktowac jak wlasnosc!!wlasnosc, z ktora mozna robic co sie chce…pfff,po co kobiecie taki facet!

 4. Jak się facet zakocha to mu kompletnie nic nie przeszkadza w kobiecie ? Bez znaczenia wiek i waga, czy za dużo gada czy za dużo wydaje to wszystko jest bez znaczenia ? taka jest prawda niestety ?

 5. Mam wszystkie punkty oprócz wyglądu (ot nie mam go w ogóle), plotkarstwa (gadatliwa potrafię być jeśli rozmowa obejmuje tematy na których się znam i lubię), a co do materializmu u mnie nie ma tak czegoś jak wspólne pieniądze, są moje i Twoje, więc druga strona nie skorzystałaby z moich pieniędzy, ale ja również nie miałabym korzyści z pieniędzy drugiej strony, a ta sama zasada działa odnośnie mieszkania, rzeczy etc . I w ogóle nie jest mi z tego powodu przykro, ani nie będę udawać kogoś innego, bo żyje dla siebie nie dla innych??‍♀️

 6. Facet, który ma zdrowe poczucie własnej wartości doceni kobietę niezależną, bo niezależna nie znaczy nieczuła jedza, po prostu taka kobieta nie kupuje głodnych kawałków i potrafi o siebie zadbać z nim czy bez niego.

 7. Nie ma idealow.Ja posiadam polowe tych dobrych cech uwazanych przez panow i polowe tych ,co im nie pasuje.Poprostu musi swoj na swojego trafic.No i oczywiscie milosc,bo gdy sie zakochamy to tych wad raczej nie widzimy.To milosc zmienia i ludzie chca sie distosowac do siebie pomimo wad.Czasami te silne kobiety wcale takie wewnatrz nie sa.To zycie ich zmuszalo,wykonywane zawody.Czasami silna kobieta potrzebuje zwyklego czulego męzczyzny

 8. Naprawdę fajnie napisane ,i zgadzam się z tym. Mężczyźni wolą ciche ,szare podporządkowane myszki,takie uległe,bardzo ciepłe i powolne. To wynik moich obserwacji. Ale mogę stwierdzić że 10/20 procent mężczyzn których znam,wybierze asertywna i silna kobietę. Rzecz gustu też.

 9. Czyli mądra i niezależna reszta podpunktów mnie nie dotyczy…czyli muszę odgrywać głupszą i zależną bo inaczej koniec samotność po wieki…mam lat 36 to może coś w tym jest…tylko nie da się żyć wbrew sobie udając pod kogoś, na dłuższą metę to udręka

 10. a mnie w większości mężczyzn zawsze odstraszał debilizm, alkohol, upośledzeni koledzy, babiarstwo i przechwałki, brak jakichkolwiek zainteresowań na poziomie człowieka rozumnego, zero odpowiedzialności, brak własnego zdania na jakikolwiek temat, religijność, narcyzm i brzuch piwny… pewnie coś ominęłam

 11. Sorry Panowie ale czasy jaskiniowców już dawno mamy za sobą. Jeżeli jeszcze są mężczyźni którzy myślą że nic nie muszą a wszystko mogą, to skończą marnie na wiecznych pretensjach typu dlaczego żadna mnie nie chce….

 12. No I Kto Tu nie Moze sie zdecydowac!!!nie lubia kobiet niezaleznych ktore same moga zarabiac pieniadze i maja kariere.Z drugiej strony Jak maja kobiete bez pracy siedza a w domu to z kolei pretensje ze Ona chce pieniadze na utrzymanie domu i dzieci.Nosz ludzie,chlopy ogarnijcie sie Bo to niezdecydowanie jest zaprzeczeniem meskosci.A mowia ze kobieta nie potrafi sie z decydowac I podjac konkretnej decyzji.

 13. Wady mają kobiety i mężczyźni, to nie ma płci. Faktem jest, że to co dla jednych jest wadą dla kogoś innego może być zaletą. Jak też to, że jego wady przy innej kobiecie mogą zakwitnąć i inaczej jej wady przy innym mężczyźnie mogą zakwitnąć. Musi zaiskrzyć i się dopasować, musi swój trafić na swojego.

 14. Mężczyźni dawno zaczęli odstawać od kobiet, dlatego jest tyle rozwodów. Prawdziwe Kobiety są mądre, pracowite, niezależne, czułe, zaradne, piękne wewnętrznie i zewnętrznie, bo są szczęśliwe. Mają to coś?? Mają klasę i znają swoją wartości.
  Takie Kobiety doceni tylko prawdziwy mężczyzna, a nie chłopiec.

 15. jasne mężczyźni nienawidzą w kobietach … samych zalet bo chcą popychadło kuchtę i kocmołucha. Jedna wada to Gadatliwość, plotkarstwo. Bo materializm to dla dzieci buahahaha ostatnio czytałem o premierce Finlandii taka mała premiera buahahaha

 16. Takie są w kostnicy: nic nie mówi, nie ma żadnych wymagań, może ładnie wyglądać jak ja umalują ☺️
  *notabene, rozumiem, ze wymagania panów tak wysokie, bo bożyszcza-Adonisy z IQ 3000 i z przyjaznym usposobieniem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj