Rób to, co uważasz za słuszne, inni i tak Cię będą krytykować

7

Choćbyś stawała na rzęsach nie zadowolisz każdego. Zawsze będzie jakieś “ale”, które pozostawi niesmak. Będą Cię oceniać, krytykować, przykładać najsurowszą miarę. Im bardziej będziesz się przejmować, tym bezlitośniejsi będą w swoich działaniach. Wystarczy, że zobaczą, że to działa. Będą punktować, wytykać błędy, grymasić. Tak długo aż nie zmądrzejesz i nie zrozumiesz, że nie masz takiej mocy, by zadowolić wszystkich. Zawsze ktoś będzie nieusatysfakcjonowany. 

W każdej sytuacji pojawi się osoba, która Cię skrytykuje.

Dlatego masz tak naprawdę jedno dobre wyjście. Robić swoje i nie patrzeć na innych. Od dawna o potrzebie tej mówi znane przysłowie – psy szczekają a karawana idzie dalej. Żeby dodać mocy tym słowom, warto podkreślić, że przysłowie to znane jest w wielu krajach, powtarzane jest w wielu językach. Bo jest prawdziwe.

Każdego dnia zrób chociaż jedną rzecz

Gdy czasy są trudne, czujesz się mocno zniechęcona….ale nie poddawaj się. Nie wymagaj też od siebie zbyt dużo. Musisz o siebie dbać, oszczędzać się. Nie naciskać, nie zmuszać się.

Zamiast nerwowo patrzeć w przyszłość i ciągle się martwić, po prostu każdego dnia rób jedną rzecz, realizując swoje marzenia. Gdy masz jeszcze odwagę, a dobrze, żebyś ją miała, każdego dnia rób coś, co Cię przeraża, co jest dla Ciebie trudne. To ogromne wyzwanie, ale z czasem przynosi zauważalne efekty.

Inni i tak będą gadać

Możesz zmarnować życie na zastanawianiu się, co zrobić, by zadowolić wszystkich. Możesz też zrozumieć, że nie masz wpływu na wszystkich.

PO prostu rób to, co w sercu uważasz za stosowne. I nie przejmuj się wiecznymi krytykantami. Nie masz na nich wpływu.

7 KOMENTARZE

  1. jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził” przysłowie, “rób to, co uważasz za słuszne, obyś nikogo nie krzywdził” tak mnie wychowali Rodzice i tak bym zatytułował ten artykuł ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj