Rocznik 78 – potencjał, który nosisz w sobie

1

Jaki jest główny przekaz dla osób urodzonych w 78 roku? Oto on.  Nosisz w sobie potencjał, siłę, której najprawdopodobniej jeszcze nie odkryłaś lub doświadczyłaś jej tylko w ułamku jej możliwości. A nie miałaś okazji poznać jej w pełni, bo ciągle wątpiłaś, nie dowierzałaś i nie doceniałaś się wystarczająco mocno. To błąd. Bo gdy odkryjesz w sobie spokój i największe zalety, wszystko pomału się zmieni. Naprawdę.

rocznik 78

Co się dzieje w 78?

Rok 1978 to bardzo ciekawy czas w historii Polski i świata. Oto kilka wydarzeń.

Telewizja emituje pierwszy odcinek “Nocy i dni” i “Lalki”. Premierę ma też film “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”.

Średnia pensja wynosi nieco ponad 4 tysiące, benzyna drożeje o około 20%. Zaczyna się seryjna produkcja poloneza, jednego z popularniejszych aut.

24 czerwca we Wrocławiu rodzi się 35 milionowa obywatelka Polski. Może to byłaś Ty? 🙂 Dla porównania obecnie w Polsce żyje 37, 95 miliona osób.

Kopalnia soli w Wieliczce zostaje wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wanda Rutkiewicz jako pierwszy Polak i trzecia kobieta na świecie zdobywa Mont Everest. Odbyła się 50 ceremonia wręczenia Oscarów.

1 maja został napisany i wysłany pierwszy spam w internecie.

W mistrzostwach świata w piłce nożnej Polska pokonała Meksyk 3:1. Jak to się udało? 😉

Pod koniec roku zaczyna się zima stulecia. Zima, która pokazała swoje naprawdę śnieżne oblicze.

Rocznik 78

Mówcy motywacyjny mówią tak – wszystko zależy od Ciebie. Cokolwiek zechcesz, uda Ci się. Wystarczy dostatecznie silnie chcieć. To jednak nie do końca takie proste.

Niemniej jest coś, co potwierdza każdy psycholog. Naprawdę wiele zależy od naszego podejścia. o my decydujemy, własną postawą, odwagą, determinacją i poświęceniami – ile uda nam się w życiu osiągnąć.

Wszystko zaczyna się od momentu, kiedy weźmiemy odpowiedzialność.

Jako kobiety dojrzałe zdajemy sobie z tego sprawę bardzo dobrze. Nasza przyszłość jest w naszych rękach. Dlatego nie boimy się brać, co do nas należy. Marzymy i spełniamy swoje marzenia.

Nierozpieszczające pod kątem bogactw dzieciństwo dało nam jednak sporo nadziei, ogromne poczucie wspólnoty, świadomość tego, co ważne. Dlatego dziś żyjemy bardziej świadomie. I to nasza moc i potencjał.

Gdy przyjrzymy się własnej historii, temu, co minęło, uświadamiamy sobie, że naprawdę mocne z nas babki. Nie zapominajmy o tym.

Działajmy, by żyć tak, żeby móc z dumą patrzeć w lustro.

Znane osoby urodzone w  78

Ashton Kutcher – aktor

Anita Werner – dziennikarka

Małgorzata Rozenek – prezenterka

Kobe Brylant – koszykarz

Borys Szyc – aktor

Usher – piosenkarz

Przeczytaj, kilka słów o roczniku 77 i 76.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj