Jak skutecznie odmłodzić i poprawić kondycję skóry?

1

Piękny wygląd skóry wymaga stosowania odpowiedniego sposobu pielęgnacji. Coraz więcej salonów kosmetycznych i gabinetów odnowy biologicznej oferuje zabieg infuzji tlenowej. Jest to innowacyjna technika, która pozwala bardzo szybko poprawić stan skóry. Rezultaty są obserwowane już po około 2 godzinach od zabiegu. Po infuzji tlenowej skóra uzyskuje większą jędrność, wyrównuje się koloryt, a stany zapalne ulegają złagodzeniu.

Skuteczne odmładzanie skóry

Infuzja tlenowa to nowoczesna metoda odmładzania skóry. Jest to sposób nieinwazyjny, który polega na wtłaczaniu substancji aktywnych do głębokich warstw skóry. Nie jest potrzebne nakłuwanie, dlatego cały zabieg jest bezbolesny i może być przeprowadzany w komfortowych warunkach. Wykorzystywane składniki aktywne mają gęstość i rozmiar dostosowaną do jak najbardziej skutecznego wnikania w skórę. W efekcie odzyskuje ona piękny i zdrowy wygląd.

Szybko widoczne rezultaty

Pierwsze efekty widoczne są bardzo szybko, w wielu przypadkach bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Skóra jest nie tylko lepiej nawilżona, ale poprawia się jej napięcie. Jest to wynik zastosowania kwasu hialuronowego, który stymuluje produkcję kolagenu.
Infuzja tlenowa jest również bardzo dobrym sposobem na złagodzenie objawów niektórych schorzeń, takich jak łuszczyca lub egzema. Zabieg można stosować na skórze głowy, co pobudza wzrost i regenerację włosów.

Nowoczesne urządzenia

Aby infuzja tlenowa był możliwa do przeprowadzenia w bezpiecznych warunkach, trzeba użyć odpowiednich narzędzi. Salony kosmetyczne coraz częściej dysponują urządzeniami służącymi do wykonywania tego zabiegu.

Nowoczesne technologie pozwalają na równomierne rozpylanie skoncentrowanych cząsteczek tlenu, które mogą wniknąć bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Jednym z urządzeń najnowszej generacji jest Infusion Oxyjet.

Można je stosować zarówno na twarzy, jak i na całej skórze głowy. Używając wieloskładnikowego serum, można dostarczyć skórze różne składniki odżywcze, co poprawia efekty leczenia.

Komfort i bezpieczeństwo

Urządzenia do infuzji tlenowej są bezpieczne dla klientów, jak również wygodne w użyciu dla kosmetologów. Posiadają wygodne, ergonomiczne rączki pozwalające na fachowe przeprowadzanie zabiegu.

Dysze wylotowe nie ulegają częstemu zatykaniu, a dozownik substancji aktywnej umożliwia łatwą sterylizację. To wszystko przyspiesza zabieg i obniża jego cenę. Średnia cena infuzji tlenowej, obejmującej twarz, szyję lub dekolt, wynosi od 200 do 300 złotych.

Zabieg dla osób w każdym wieku

Wykonywanie infuzji tlenowej jest szczególnie korzystne w przypadku długotrwałego przebywania w zanieczyszczonym otoczeniu. Inne wskazania to sucha skóra, występowanie cellulitu, a także stała praca przy komputerze.

Zabieg jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, niezależnie od płci, choć częściej korzystają z niego kobiety. Można go stosować w przypadku wielu rodzajów skóry — trądzikowej, naczyniowej, wrażliwej lub atopowej.

Przed wykonaniem infuzji tlenowej warto jednak oczyścić skórę. Złuszczenie naskórka poprawi wchłanianie składników, a zabieg będzie miał łagodzący wpływ na skórę.

Korzyści i zagrożenia

Infuzja tlenowa nie jest natomiast wskazana dla kobiet w ciąży oraz dla osób cierpiących na niektóre schorzenia. Należą do nich choroby serca, nadczynność tarczycy, cukrzyca i padaczka.

Zabieg nie powinien być wykonywany w przypadku osób po przeszczepach, z niewydolnością oddechową lub przechodzących ostre stany gorączkowe. Inne przeciwwskazania to stany zapalne skóry, alergie oraz opryszczka. Dlatego w każdym przypadku, przed wykonaniem infuzji tlenowej, kosmetolog powinien przeprowadzić wywiad z klientem, aby wykluczyć możliwe przeszkody do wykonania zabiegu.

Infuzja tlenowa może być przeprowadzana także w okresie letnim, gdy nasze ciało jest narażone na silne działanie promieni słonecznych. Trzeba jednak dodać, że nie uzyskamy oczekiwanego efektu po jednorazowej wizycie w salonie kosmetycznym.

Leczenie powinno być wykonywane regularnie, a ilość zabiegów i ich częstotliwość musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Ważną informacją jest fakt, że po zabiegu nie mamy do czynienia z podrażnieniami skóry, a więc można od razu wrócić do swoich codziennych aktywności.

Utrzymanie zdrowej kondycji skóry powinno być ważne dla wszystkich. Infuzja tlenowa pozwala dostarczyć skórze niezbędnych składników odżywczych, jak również wygładzić i wypełnić drobne zmarszczki. Jest to sposób na ograniczenie stanów trądzikowych oraz złagodzenie objawów innych stanów chorobowych. Dzięki temu możemy cieszyć się piękną i zdrową skórą w każdym wieku. Po więcej zapraszamy tutaj.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj