Celebruj wartościowe chwile, bo brak czasu niszczy każdy związek

9

Czy wiesz, że brak czasu odpowiada za niemal wszystkie problemy w związku? Subiektywny oczywiście, bo o obiektywnym trudno tu mówić. Jednak nie tylko brak czasu, ale coś, co jest z tym mocno związane- lenistwo. To, że w pewnym momencie życia po ludzku nam się nie chce, uważamy, że już nie musimy. Dlaczego? To proste, bo on jest już mój, a ona powiedziała “tak”. Pewność, że ta druga osoba należy już do mnie na zawsze, usypia czujność. I w praktyce często dzień po dniu odbiera nam to, o co tak mozolnie wcześniej zdobywałyśmy.

Jeśli uważasz, że on może poczekać, mylisz się. Jeśli wszystko inne jest ważne, a nie wasz związek, nie masz racji. I niestety wkrótce się o tym gorzko przekonasz.

Szczęśliwe pary wiedzą, jak ważne jest wspólne spędzanie razem czasu

Teoretycznie gdy budujemy związek, spędzamy razem czas. Jednak to tylko teoria. W praktyce przebywamy w innych pokojach. Nawet jeśli jesteśmy obok, to często z nosami w smartfonach. To nie jest dobrej jakości czas.

Chodzi o coś zupełnie innego.

Szczęśliwe pary celebrują wspólne chwile. Traktują je jak wisienka na torcie. Coś, na co się czeka. Coś, co ma być niezwykłe. Dlatego z chęcią decydują się na wspólne wychodzenie, podróże, robienie nowych, niecodziennych rzeczy. Kluczem w codzienności jest zaskakiwanie siebie.

czas we dwoje

Co zalecają eksperci?

  • spędzaj z bliską osobą czas w blokach czasowych -30, 60, 90 minutowych, gdzie Twoja uwaga będzie poświęcona w 100% drugiej osobie,
  • bądź kreatywna,
  • wykaż się inicjatywą,
  • wyjeżdżajcie na wspólny weekend przynajmniej dwa razy w roku, nie ma żadnych wymówek, po prostu jeźdźcie,
  • nie krytykuj – a jeśli musisz, zawsze pamiętaj o tym, by powiedzieć coś miłego,
  • traktuj drugą osobę jak priorytet. Nie ma nic ważniejszego niż wspólny czas razem,
  • odrzućcie wszystkie rozpraszacze – media, internet, muzykę. Cisza sprawi, że zaczniecie ze sobą prawdziwie rozmawiać.

Jeśli kogoś kochasz, chcesz spędzać z nim czas

Jeśli kogoś kochasz, to tęsknisz. Pragniesz wspólnie spędzonego czasu, rozmów, bliskości. Na nic tak nie czekasz jak na czas we dwoje, w spokoju, z dala od problemów. Gdy zauważasz, że to pragnienie bycia razem u Ciebie gaśnie, czas działać.

Prawdą jest bowiem, że tylko wspólne bycie razem pozwala zachować relacje. Sprawia, że nadal, mimo upływu lat nadal się znacie, rozumiecie i kochacie. Dlatego od tego trzeba zacząć. Odłożyć telefony, pobyć w ciszy, reszta, przy odrobinie szczęścia, zrobi się sama.

Czas.

Potrzebny jest czas.

9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj