Jakie są oryginalne zabawki odpowiednie dla 2-latków?

1

Drugi rok życia to czas intensywnego rozwoju malucha. W tym okresie nabiera on coraz więcej ciekawości świata oraz zdobywa nowe umiejętności. Większość rodziców stara się jak najbardziej wspierać proces rozwojowy swojego dziecka, na przykład zapewniając mu odpowiednie zabawki. Zabawka dla 2-latka powinna pozwolić na naukę przez zabawę, aby dziecko mogło zdobywać umiejętności dostosowane do swojego wieku.

Wybór zabawek dla dwulatków

Jakie wybrać zabawki dla 2-latki, a jakie dla 2-latka? Przede wszystkim warto zadbać, aby zabawki dla małego brzdąca nie tylko sprawiały mu radość, lecz także rozwijały jego umiejętności i pobudzały kreatywność. Wśród wielu dostępnych na rynku opcji warto też wziąć pod uwagę rzecz najbardziej oczywistą, czyli indywidualne preferencje i zainteresowania dziecka.

Klocki LEGO

Klocki LEGO to duńskie zabawki, które zdobyły ogromną popularność na całym świecie. Są uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale również ich rodziców. Zestawy dla dzieci stworzone są z kreatywnością i dbałością o szczegóły, które zachęcą do zabawy nawet dorosłych. Bogactwo wzorów oraz kolekcje tematyczne sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie klocki, które go zainteresują. Zestawy LEGO pozwalają na trenowanie umiejętności manualnych, a także niesamowicie rozwijają kreatywność i trenują wyobraźnię.

Czy klocki LEGO to odpowiednia zabawka dla 2-latka?

Wśród niektórych rodziców wątpliwość może budzić kwestia bezpieczeństwa. Nie można zaprzeczyć, że dwuletnie dzieci bywają nieostrożne oraz uwielbiają wkładać do buzi wszelkie przedmioty, które wpadną im w rączki. Wykorzystując w zabawie zestawy LEGO, z pewnością należy zachować odpowiednią ostrożność i nadzorować dziecko. Warto też sięgnąć po te zestawy dla dzieci, które dedykowane są odpowiednim przedziałom wiekowym. W ofercie producenta można znaleźć wiele kolekcji przeznaczonych dla dzieci już od osiemnastego miesiąca życia.

Zabawka dla 2-latka

Klocki LEGO dla 2-latka to nie lada wybór. Producent oferuje szeroką gamę kolekcji tematycznych, wśród których znaleźć można wybór odpowiedni dla zainteresowań malucha. Właściwie dobrana zabawka dla 2-latka pozwoli mu na przyjemną naukę poprzez zabawę. Oto najciekawsze zestawy lego, które zaciekawią dwuletniego chłopca.
Remiza strażacka i helikopter

W życiu prawie każdego chłopca przychodzi czas, gdy zaczyna marzyć o byciu strażakiem. Ten zestaw pozwoli wczuć się w odpowiedzialną rolę strażaka, planować misje ratunkowe i odgrywać bohaterskie sceny. Zawarte w zestawie elementy, takie jak wóz strażacki czy gaśnica, pozwolą realnie utożsamić się z bohaterami zabawy.

Samochody wyścigowe

Zestawy LEGO z autkami wyścigowymi będą idealnym wyborem dla najmłodszych fanów motoryzacji. Dwa autka wraz z kierowcami pozwalają na odegranie scen wyścigów, sprawiając, że zabawa jest nie tylko przyjemna, ale również twórcza. W zestawie znajdują się też charakterystyczne flagi, pachołki oraz narzędzia.
Spider-Man i przyjaciele w wesołym miasteczku

Ten zestaw to idealne klocki LEGO dla 2-latka, który przejawia zainteresowania superbohaterami, a zwłaszcza kultowymi postaciami z komiksowego uniwersum Marvela. Oprócz Spider-Mana znajdziemy tu również figurkę Hulka oraz Panny Marvel. Obrotowy diabelski młyn zainspiruje do odgrywania scenek z wesołego miasteczka, a mnogość postaci pozwoli symboliczne przedstawić przyjacielskie relacje.
Zabawki dla 2-latki

Zestawy LEGO mogą w większości kojarzyć się z zabawkami dla chłopców, jednak nie brakuje też produktów, które dedykowane są dziewczynkom. Znajdziemy wśród nich zabawki dla 2-latki takie jak piękne domki, postacie księżniczek, czy też urocze zwierzątka. Oto kolekcje, które z pewnością przypadną do gustu dwuletniej dziewczynce.
Zamek z Krainy Lodu

Zestaw inspirowany kultową już bajką Disneya “Kraina Lodu” na pewno podbije serce każdej dziewczynki. Znajome postacie pozwolą na odgrywanie scen znanych z filmu lub stworzenie własnych, zupełnie nowych historii. W zestawie znajduje się zamek, figurki postaci, a także specjalny przyciskany klocek, który oświetla zamek na różne kolory, tworzą spektakularne wrażenie.

Dom i kawiarnia Myszki Minnie

Próżno szukać brzdąca, który nie znałby kultowych już myszek Disneya. Oprócz Myszki Minnie znajdziemy w nim także Kaczuszkę Daisy, która spędza czas w kawiarni razem ze swoją przyjaciółką. Komplet wyposażony jest w wiele akcesoriów, które inspirują do kreatywnej zabawy. Znajdziemy w nim mikser, konewkę, miotłę, a nawet gofry. Dzięki temu zestaw pozwala na odgrywanie ról, zabawę w gotowanie czy też uprawianie ogródka.
Wielofunkcyjny domek

W tym kilkupokojowym domku znajdziemy wszystkie elementy niezbędne w wyposażeniu każdego mieszkania, takie jak łóżko, lodówkę, naczynia, a nawet pluszowego misia. Budowla została stworzona bardzo realistycznie, z dbałością o odpowiednie szczegóły. Będzie fantastyczną inspiracją do kreatywnej zabawy w dom oraz pozwoli odegrać sceny codziennego życia rodzinnego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj