Jakiej żony pragnie mężczyzna?

23

Istnieje wiele idealnych żon, które…nie mają męża. Takich och i ach, tylko… bez partnera. Niełatwo być idealną, a tak naprawdę nie sposób. Niemożliwe to przecież. Po prostu. Jak jednak być wystarczająco dobrą? Taką, która po prostu jest ok? Jakiej żony pragnie mężczyzna? Te odpowiedzi Was zaskoczą.

Jakiej żony pragnie mężczyzna?

Pytanie o to, jakiej żony pragnie mężczyzna to dylemat z kategorii czy chcesz szpilki czy wysoki obcas, opla czy czerwony samochód? Za mało danych, żeby coś mądrego napisać. Poza tym spójrzmy prawdzie w oczy – każdy z nas jest inny…i czego innego pragnie. Nawet taki mężczyzna. Twór podobno niezwykle prosty. Nie każdy liczy na „piękne cycki i tyłeczek”, wielu chce jednak czegoś więcej.

„…niech unika rozrzutności, dba o porządny wygląd, zwłaszcza w życiu domowym, unika zalotności wobec obcych mężczyzn w sposób, który denerwuje jej męża, spędza jak najmniej czasu ze swoją matką, nie opowiada znajomym o sprawach rodzinnych, zwłaszcza o wadach i błędach męża, ustępuje w drobnych rzeczach, zachowuje takt, delikatność i pogodę, możliwie w każdej sytuacji” Z. Lew-Starowicz

Milczącej, ale nie za bardzo

Jakiej żony pragnie mężczyzna? Takiej, która za dużo nie gada – napisał mi Patryk. Bo podobno mówimy za wiele…i najczęściej bez sensu. No ileż można tego słuchać? Lepiej zadzwoń do kumpeli – to taka rada od Patryka. Hm…i co Wy na to?

Mamy więcej milczeć. Ale nigdy znacząco, bo zbyt wymowne spojrzenia będą znakiem, że coś jest nie tak. Początkowo mężczyzna będzie się cieszył. Ach ten spokój…ale w końcu zwątpi. Niektóry nawet przeprosi. Jakieś kwiaty, czy coś. Bo być może to jego wina, że ona nic nie mówi?

jakiej żony pragnie mężczyzna

Ślepej

Kobieta powinna oślepnąć na jedno oko. Szczególnie na to, które widzi za wiele męskich przewinień i niedoskonałości.

Powinna przymykać oko. Najlepiej gdy już tak jej zostanie. Niech spogląda na świat przez przymrużone oczy…i się…nie czepia o byle co.

Wspierającej

„Jakiej żony pragnie mężczyzna? Takiej, co będzie mnie wspierać, no dobra napiszę też to – będzie się zachwycać, podziwiać to, co robię” – to już od Tomka.

Mężczyzna podobno zmienia się na lepsze, wtedy, kiedy jest doceniany. Czy to prawda? Podobno czasami działa. Może warto spróbować?

Trochę obcej

Mówią, że mąż potrzebuje żony…co chwilę innej, a najlepiej cudzej.

Słabe to…Czy to jednak na pewno patowa sytuacja i zero nadziei dla związku? Niekoniecznie.

Mądre babcie instruowały wnuczki, by były dla swojego męża zawsze nieco „obce”, tajemnicze, niezależne. Każda z nas powinna zostawić coś dla siebie i tego chronić. Dla dobra siebie i związku.

Szczęśliwej

Mężczyźni kochają pewne siebie, zadowolone z życia, nieco szalone kobiety. Uśmiechnięte, energiczne, takie, którym się chce. Idealna żona to dobra kochanka i zadowolona z siebie kobieta.

Mężczyźni nie znoszą kobiet robiących problem z niczego, wiecznie „wydzierających się” i „nieogarniętych życiowo”.

Tylko jest jedna ważna uwaga na koniec. Przeczytajcie ją powoli… Mądre, wspierające, szczęśliwe żony to kobiety, które mają mądrych, wspierających i szczęśliwych mężów. Proste? Okazuje się, że nie. 

23 KOMENTARZE

 1. Takiej która posprząta,upierze,ugotuje i wychowa dzieci na grzeczne nie rozkapryszone,a przy tym będzie jeszcze pracować i żeby była mądra. Bo dziś bardzo mało mądrych kobiet.

  • Ta która posprząta, ugotuje, ogarnie dziecko i całą resztę, to jednak nie żona. Mąż odejdzie od takiej kobiety, takie życie. Lepiej być zołzą co palcem nie kiwnie w domu, bo i po co się starać jak po kilku latach jemu się znudzi kochającą żona.

 2. A jakiego męża pragną kobiety?
  Trochę seksistowskim jest podejście, że musimy wpasować się w oczekiwania mężczyzn. Co z naszymi oczekiwaniami?
  Czy kobiety akceptują siebie takimi jakie są? Dlaczego od małego jesteśmy uczone żeby dążyć do doskonałości, do jakiegoś chorego, wzorca, który nigdy po tej ziemi nie kroczył. Dlaczego nie jesteśmy uczone akceptacji swoich mocnych i słabych stron? Dlaczego wmawia się nam, że mamy służyć??? Całe życie na kolanach…. Dlaczego większość z nas ma wrażenie, że wszystko co robimy mogłyśmy zrobić lepiej, piękniej, szybciej, smaczniej… Dlaczego nie mamy w sobie szacunku dla samych siebie? Dlaczego nie kochamy same siebie? Jak mamy potem otrzymywać szacunek i Miłość od swoich partnerów i dzieci… Oczywiście generalizuję, jednak widzę, że to nie tylko mój problem stąd ten post. 😃
  Oj…. Ulało mi się… Wpływ chwili. 😄

 3. He he slyszalam o takim zwiazku i facet odszedl bo mu za nudno bylo😂kazdy oczekuje czego innego czasam adrenalina jest dobra dla zwiazku😁😉

 4. Chyba faktycznie lepiej byc sama niz spelniac czyjes oczekiwania 🤔 Tym bardziej jesli samym sie nie jest idealnym partnerem , a co za tym idzie …takowych nie ma 🙄

 5. No tak jakie te kobiety są złe. Jeśli dobrze rozumiem artykuł to np. Po ledwo sprzątnietym domu zostawia za sobą bałagan ale cóż… Zmęczona, kolejny raz mam podnieść skarpetki, nałożyć obiad, i pozmywać po nim a przy tym z uśmiechem na twarzy powiedzieć,, kocham Cię”
  Chyba jednak NIE 🤦‍♀️

 6. Nie ma chodzących idealnych partnerów. Albo komuś pasuje albo nie. Podstawa to szacunek bezpieczeństwo zaufanie i niestety stabilizacja finansowa chodź brzmi mocno materialnie… Ale jak to wszystko dobrze działa… To i związek będzie ok

 7. Czyli wychodzi na to że najlepiej zrezygnować z bycia sobą na rzecz bycia „idealna żona” 😂
  Te artykuły są powalające…
  To już wolę nie być żona, a pozostać wolna i gadatliwa 😎

 8. Nie nie każdy facet jest taki sam !! Faceci tez potrafią kochać bezgranicznie !!! Ja kochałem 2 razy w życiu miałem wiele kobiet ale dwie kochałem nad życie z pierwsza nie mogę być ciężki temat a ta która pokochałem ostatnio powiedziała mi zaprzytulam ja na smietć !!! Jebsc miłość

 9. Nie nie każdy facet jest taki sam !! Faceci tez potrafią kochać bezgranicznie !!! Ja kochałem 2 razy w życiu miałem wiele kobiet ale dwie kochałem nad życie z pierwsza nie mogę być ciężki temat a ta która pokochałem ostatnio powiedziała mi zaprzytulam ja na smietć !!! Jebsc miłość

 10. A czy ktoś się zastanowił czego chcą kobiety? Dlaczego większość artykułów skupia się na mężczyznach, tłumaczy ich zachowanie, pokazuje czego chcą i szukają w kobiecie. Lawina porad jak być ta idealna. Tylko po co? O wartości kobiety nie decyduje to czy jest w związku czy nie 😉.

 11. Prawda jest taka, że to uogólnienie i statystyka. W rzeczywistości każdy lubi co innego, więc nawet jesli nie jestem statystycznie idealna to mam to w nosie- dla mojego faceta jestem idealna i to mi wystarcza w zupełności

 12. Przez 10 lat byłam „idealną żoną”- zrezygnowałam z siebie bo on chciał coraz więcej ode mnie. Teraz jestem wreszcie sobą i mam głęboko czego pragną faceci. Interesuje mnie tylko to, czego ja chcę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj