Nigdy więcej związków na siłę! Determinacja tak, desperacja nie

1

Nic na siłę. Zwłaszcza wtedy, kiedy budujemy związek.  To tak nie działa. Są granicy absurdu, żenady i śmieszności i nie należy ich nigdy przekraczać. Kluczowe jest bowiem, żeby dbać o swój komfort i poczucie bezpieczeństwa i nigdy, przenigdy nie naginać twardych zasad dla kogoś innego. Determinacja tak, ale desperacja już nie.

O związki trzeba dbać

O związki trzeba dbać. Ciągle, bezustannie dokładać do ognia. Nigdy nie dopuszczać, żeby płomień osłabł. Jednak, gdy tak się stanie (czasami tak bywa), to dbać o ten mały promyk nadziei, o to, co się jeszcze tli.

Gdy jeszcze jest ciepło, można zrobić coś, żeby na nowo płomień buchnął. Jednak gdy już się wypali, to jest to niezmiernie trudne, żeby nie napisać niemożliwe.

Dlatego tak istotne jest, żeby także w związku zapobiegać, bo leczenie utraconej miłości nie jest już takie proste. Odbudować to, co minęło może być wysiłkiem ponad siły. Dużo łatwiej systematycznie dbać o to, co mamy. To znaczy doceniać to i akceptować niedoskonałości, które są naturalne. Nikt nie jest bowiem idealny.

Determinacja tak, desperacja nie

Istnieje jednak dość wyraźna granica między determinacją a desperacją. Nigdy nie należy przekraczać tej linii, po której wpadamy w otchłań absurdów i stajemy się śmieszne. Nie lubimy siebie, robimy coś na siłę, bo nie chcemy pogodzić się ze stratą.

Nigdy nie należy się w ten sposób poniżać. Zawsze warto mieć swoją godność. Żebranie o uwagę to zły pomysł. Choćbyśmy nie wiem, co zrobiły nie zmusimy nikogo do uczucia, nie zmotywujemy do zmian. Jeśli druga strona nie chce, nie ma takiej siły, która by ją przekonała.

Wystarczy spojrzeć na siebie. Osoba, która pracowała nad swoim charakterem choć raz, wie jakie to trudne, jak wiele wysiłku trzeba włożyć, by się zmienić i jak szybko/łatwo powraca się do dawnych przyzwyczajeń. Jeśli mamy to na uwadze, łatwiej będzie nam zrozumieć, że nie ma takiej siły, by zmienić innych.

Zmiana wychodzi od nas samych. I jest okupiona ogromnym wysiłkiem.

Z tego powodu nie rezygnujmy ze swojej godności i szacunku do siebie. Determinacja w dążeniu do celu nigdy nie powinna zamienić się w desperację. Bo ona jest…śmieszna, żałosna, godna…współczucia.

Kobieta może być szczęśliwa i spełniona bez mężczyzny. Powinna czuć się dobrze sama ze sobą. Gdy dojdzie do takiego stanu, związek nie jest jej konieczny do przeżycia. Nie musi robić nic na siłę. Może się z kimś związać, ale tylko dlatego, że tego chce, a nie dlatego, że nie potrafi inaczej… Umie być sama. I woli żyć w pojedynkę niż pozostawać w związku na siłę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj