Piękna kobieta to nie ta, która na siłę chcę nią być

6

Piękna kobieta to nie ta, która zakłada wysokie szpilki i krótką sukienkę i stara się swoim ubiorem skupić wszystkie spojrzenia. To ta, która niezależnie od tego, co ma na sobie zachwyca i robi dobre wrażenie.  Czy to będzie dres, czy też wieczorowa kreacja, strój kąpielowy, czy wysokie obcasy. W domu, poza nim, w pracy i na spotkaniu ze znajomymi. Gdy jest dobrze, czy gdy jest źle.

Zawsze z klasą. Na poziomie. Nigdy nie udaje. Jest sobą i jest z tego powodu dumna. Tworzy wokół siebie aurę, która sprawia, że pragnie się być tuż obok. Piękna kobieta to jakość sama w sobie.

piękna kobieta

Łatwo być piękną, gdy wszystko idzie jak po maśle

Łatwo być piękną, gdy wracamy ze spa, wyjdziemy od fryzjera, czy stylistki. Dużo trudniej być piękną w codziennym trudzie, w zmęczeniu, zirytowaniu, rozczarowaniu, chorobie.

Prawdziwe piękno to nie wypełnione usta, namalowane brwi, czy modna torebka. To wszystko może być piękne, ale nie jest niezbędne. Kluczowe jest coś innego – spokój, uśmiech, pewność siebie. To, co sobą reprezentujemy i jakie jesteśmy. Tego nie da się oszukać, zretuszować, dokleić, czy doczepić. To się ma, albo się tego nie ma.

Albo mamy odwagę życia po swojemu, empatię, z którą patrzymy na świat i autentyczność, albo tego nie mamy. Nie da się tego oszukać.

Piękna kobieta to ta, która kocha siebie i życie

Piękna kobieta wiele razy upadała, ale za każdym razem wstawała silniejsza. To ta, która nie bała się żyć, mimo wszystko i pełnią piersią. Zawsze z nadzieją, choć nieraz z połamanymi skrzydłami.

Piękna kobieta kocha siebie i kocha życie. Ma świadomość swoich ograniczeń. Wie, co w życiu jest ważne, a co mniej istotne, na co warto postawić, a co olać. Piękna kobieta jest autentyczna, prawdziwa, nie udaje. Nie próbuje być kimś, kim nie jest.

Prawda jest dla niej ważna. Zarówno prawda o sobie, jak i o świecie. Dlatego bardzo uważa na to, co mówi i co czyni.

Piękna kobieta nie ma wieku

Może mieć 20 lat, 40, a także 80. Bo to nie wiek jest piękny. Nie chodzi wcale o młodość, ale o to, jak żyjemy i co robi z nami życie. To wszystko można wyczytać w oczach, w rysach twarzy, z czasem w zmarszczkach, które na kochanej, mądrej twarzy pięknie się układają.

To dlatego tak wiele dojrzałych kobiet zachwyca, wzbudza podziw. Jest niesamowitych pod każdym względem. Mimo obiektywnych niedociągnięć, wad, pewnych defektów, one są po prostu piękne. Nie przeszkadzają w tym siwe włosy, pomarszczona skóra, czy dłonie zdradzające wiek.

Gdy wchodzą do pokoju, one przyćmiewają urodą inne kobiety, młodsze, teoretycznie w myśl dzisiejszych standardów piękniejsze, ale pozbawione tego „czegoś”.

Piękna kobieta lubi siebie

Piękna kobieta patrzy w lustro i nie ma problemu z tym, co widzi. Akceptuje siebie w pełni, z każdym mankamentem. Ona nie patrzy na kilka kilogramów za dużo jak na wadę. Przeciwnie, każdy aspekt niej samej przyjmuje w pełni i cieszy się z niego.

Rozumie, że nikt nie jest doskonały i zawsze coś jest do poprawienia. Dba o siebie, ale nie dlatego, żeby komuś zaimponować. Robi to dla siebie. Dla siebie chce być piękna, zdrowsza. To jej samopoczucie jest kluczowe. I to nim się kieruje, gdy codziennie rano staje przed lustrem i zastanawia się, w co się ubrać, jak się uczesać i jak umalować.

Piękna kobieta nie musi pewnych rzeczy robić, ona tego chce.

 • Odchudza się dla siebie.
 • Nie odchudza się dla siebie.
 • Maluje się dla siebie.
 • I nie nakłada makijażu też dla siebie.
 • Biega, bo lubi.
 • Tańczy, bo to kocha.
 • Jeździ na rowerze, by poczuć wiatr we włosach.
 • Idzie do kosmetyczki, nie dlatego, że wszyscy chodzą, ale dlatego, że to dla niej ważne.

Dba o wnętrze

Piękna kobieta nigdy nie poniży drugiej kobiety, nie wyśmieje, nie wytknie z satysfakcją błędu. Ma klasę, zawsze i wszędzie. Nie musi poprawiać sobie samopoczucia kosztem innej.

Patrzy na człowieka jako na całość. Oprócz wyglądu liczy się przecież również wnętrze i to ono jest w gruncie rzeczy najpiękniejsze. To, co sobą reprezentujemy, co jest dla nas ważne, do czego dążymy, co chcemy osiągnąć, jakimi jesteśmy przyjaciółmi, rodzicami, ludźmi.

Piękno to coś więcej. Zawsze. Tak było kiedyś, tak jest dziś. I pewnie tak będzie zawsze.

6 KOMENTARZE

 1. Kobieta musi mieć w sobie to coś…co przyciąga innych.
  Niektórzy mężczyźni to dostrzegają,ale jest ich niewielu.
  Są jeszcze tacy którzy poprostu są w stanie powiedzieć to kobiecie i to jest urocze.

 2. Piękny tekst, taki bez sztuczności… od A do Z prawdziwy….
  Czasami może „tego ” prawdziwego piękna nie widać w lustrze, ani na pierwszy rzut oka…ale kto chce i tak je dostrzeże…😉

 3. Kobieta akceptująca Siebie w 100% 🥰 z wadami,błędami ,zaletami…mająca swoje zdanie…pewna Siebie mimo uwag „życzliwych”…jej władza to urok ,czar i styl bycia …jest szczera i nie kreuje się na kogoś kim nie jest…taka Kobieta zostaje długo w pamięci…Siła jest Kobietą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj