7 ciągle żywych mitów o życiu po 40

1

Czterdzieste urodziny to już symbol, a życie po 40 to hasło, które mówi nam o nowej jakości w życiu. Okazuje się jednak, że nadal, mimo upływu lat, dobrze się mają mity dotyczące życia po 40. Oto 7 typowych hiciorów w tej kategorii. Znasz je?

Mit 1: Najważniejsze masz już za sobą

Niektórzy mówią, że życie po 40 jest nudne. Dlaczego? Bo to, co najważniejsze mamy za sobą – najbardziej przełomowe, piękne, wzruszające chwile należą do przeszłości.

Szkoła, studia, pierwsza praca, pierwsze związki. Narodziny dzieci, pełne wyzwań, ale i wzruszeń lata życia, gdy dzieci są małe. To za nami.

Teraz mamy z jednej strony stabilność, spokój, ale z drugiej strony nudę. Miłe, zabawne maluszki zamieniły się w marudne nastolatki.

Niektórzy mówią, że to, co najważniejsze już za Tobą. Czy to prawda?

Dużo zależy od Ciebie i Twojego nastawienia. Masz mnóstwo opcji. Pytanie, czy je dostrzeżesz? Podróże, rozwój kariery, nową jakość w związku. Wolność i więcej wolnego czasu pomogą Ci rozwinąć skrzydła…albo sprawią, że z braku wyzwań uschniesz. Co wybierasz?

Mit 2: W pracy już osiągnęłaś szczyt kariery

Kolejny mit to ten dotyczący pracy, jakoby nic dobrego nie miało Cię już w niej czekać.

To oczywiście nieprawda.

Po pierwsze mnóstwo osób zdecydowało się na zmianę życia zawodowego po 40. Częstą praktyką jest zakładanie własnej firmy, stawianie na odważne decyzje i realizacja marzeń, których z jakiegoś powodu wcześniej nie brało się pod uwagę. Po drugie Twoje doświadczenie, dystans i wiedza mówią same za siebie i dają naprawdę dużo możliwości.

Mit 3: Jesteś za stara, by czegoś się uczyć

Mnóstwo kobiet po 40 wraca na studia. Dokształca się lub całkowicie zmienia branżę, w której ma zamiar pracować.

Dlatego nie jest zaskoczeniem, że wiele osób w wieku średnim spotkamy na studiach pielęgniarskich, inżynierskich, informatycznych. Poza tym nie brakuje czterdziestolatek w szkole nauki jazdy. Można? Można!

Mit 4: Jedyne na co czekasz, to chwila aż zostaniesz babcią

W Polsce większość kobiet zostaje babciami około 50 roku życia, czasami jest to bliżej 48 urodzin, innym razem 55.

Tak czy inaczej ta chwila, kiedy rodzi się wnuk czy wnuczka to przełom, uważany za niezwykły. Niektórzy twierdzą, że właśnie na to czekamy po 40, że to jedyna naprawdę warta życia chwila.

I znowu pytanie, czy to prawda? Oczywiście, że nie. Jeśli mamy energię do życia i pomysł na siebie, bycie babcią nie jest jedynym celem w naszym życiu.

Mit 5: Czas ubierać się stosownie do wieku

Po 40 nie ma mowy o krótkich sukienkach, ubraniach z aplikacjami kreskówkowymi, dziurach w spodniach. Nie można eksponować kształtów, czy zbyt lekko się ubierać. Konieczny jest umiar i powaga.

Ten mit jest nadal wyjątkowo silny. Jednak całkowicie nie ma już racji bytu. Nie ma stylu odpowiedniego dla czterdziestolatki. To Ty decydujesz, jak masz wyglądać, w czym czujesz się dobrze.

Przeczytaj, czego nie wypada po 40.

Mit 6: Bikini już nie dla Ciebie

Kolejna bzdura. Czy widziałaś mężczyznę poszukującego stroju kąpielowego zasłaniającego brzuch? No właśnie.

Dlaczego zatem Ty masz się przejmować jakimiś bzdurnymi sugestiami dotyczącymi tego, jak się masz ubierać?

Mit 7: Po 40 stajesz się niewidzialna

Jako czterdziestolatka, według niektórych, tracisz na swojej kobiecości, seksualności. Zmieniasz się w twór bezkształtny i niemal niewidoczny.

Czy tak się dzieje?

Może tak się zdarzyć, gdy sama zrobisz z siebie…staruszkę. Jednak jeśli nie stracisz radości życia, to o byciu duchem nie ma mowy. To Ty decydujesz!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj