Przeszczep włosów – poznaj rewolucyjną metodę Smart Graft

1

Łysienie jest dolegliwością, z którą mężczyźni (i nie tylko) zmagają się od wieków. Współcześnie utrata włosów często stanowi źródło kompleksów. Dlatego nie warto zwlekać z podjęciem odpowiednich działań, mających na celu przywrócenie skórze głowy jej dawnego wyglądu. Jedną ze skuteczniejszych metod przeciwdziałających łysieniu jest przeszczep włosów, na który, dzięki postępowi procedur przeszczepiania, decyduje się coraz większa liczba pacjentów. Transplantacja włosów jest metodą znaną medycynie od dawna, ale dziś została dopracowana i pozwala osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Podpowiadamy, jak zmieniła się przez lata technika reimplantacji włosów i na jaką metodę przeszczepu warto zwrócić szczególną uwagę.

przeszczep włosów

Historia przeszczepu włosów

Nadmierna utrata włosów to zjawisko, które od lat próbowano maskować lub cofnąć różnymi metodami. Z jednej strony, ogromne pole do popisu miała i ma w tym zakresie farmakologia, w której produkty o wskazaniach trychologicznych stanowią bardzo duży procent. Istnieje cały szereg preparatów ziołowych i chemicznych, których działanie ma na celu wzmocnienie struktury i żywotności włosów. Z innej perspektywy działają wszelkie metody maskujące – stosowanie peruk, tupetów, specyficznych fryzur maskujących obszary, w których włosy są przerzedzone. Jednak żadna z tych metod nie stanowi idealnego rozwiązania problemu.

Przełom w leczeniu łysienia nastąpił dopiero w 1939 roku, gdy japoński dermatolog dr Okuda po raz pierwszy opisał technikę transplantacji włosów. Jego metoda, polegająca na wycinaniu cylindrycznych fragmentów skóry z mieszkami włosowymi i wszczepianiu ich w łysiejące obszary na głowie, okazała się rewolucyjnym odkryciem. Metodę udoskonalano przez lata, aby w końcu w latach 80. zastosować specjalne mikrotransplanty, które pozwoliły przeszczepiać pojedyncze mieszki włosowe bez potrzeby wycinania kawałków skóry.

Współczesne metody transplantacji włosów

Najintensywniejszy rozwój metod transplantacji włosów rozpoczął się w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia i trwa do dziś. Choć sama istota wykonywania zabiegu implantacji nie uległa zmianie, to systematycznie ulepszano technikę i efektywność transplantacji. Z inwazyjnej operacji, przeszczep włosów stał się z czasem stosunkowo mało inwazyjnym i praktycznie bezbolesnym zabiegiem, pozbawionym ryzyka pozostawiania blizn na skórze.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom używanym w trakcie procedury, włosy po przeszczepie utrzymują swoją żywotność a obszary pozabiegowe wyglądają naturalnie i idealnie komponują się z naturalną linią włosów pacjenta.

Najbardziej innowacyjną i najskuteczniejszą obecnie metodą przeszczepiania włosów jest Smart Graft – zamknięty system do transplantacji włosów, którym dysponują lekarze z Kliniki Miracki w Warszawie. System ten pozwolił osiągnąć zupełnie nową jakość w walce o gęste i równomierne owłosienie na głowie.

Doktor Krzysztof Miracki, dyrektor medyczny Kliniki tłumaczy: “Jesteśmy Kliniką, która od lat jest niekwestionowanym liderem we wdrażaniu innowacji technologicznych w medycynie estetycznej w Polsce. Zawsze sięgamy po najnowocześniejsze i najbardziej perspektywiczne metody terapeutyczne. Dlatego też, światowa premiera urządzenia Smart Graft błyskawicznie zaowocowała pojawieniem się tej techniki implantacji włosów w naszej ofercie. Jestem przekonany, że technologia Smart Graft na wiele lat zmieni oblicze zabiegów transplantacji włosów. Atuty tej metody trudno zliczyć: nieprawdopodobna efektywność (aż 98% przeżywalności włosów poddanych transplantacji to dotychczas najlepszy, nieosiągalny dla innych technologii wynik), naturalny rezultat, niemal całkowite wyeliminowanie doznań bólowych u Pacjenta, błyskawiczna rekonwalescencja. To najważniejsze z nich”

Smart Graft – co wyróżnia tę metodę przeszczepu włosów?

Smart Graft można śmiało nazwać przełomowym i rewolucyjnym systemem do przeszczepu włosów, który pozwala nie tylko pobierać, lecz także przechowywać i nawilżać włosy przed ich transplantacją. Zabieg trwa zaledwie kilka godzin. Lekarz, za pomocą specjalnej głowicy, precyzyjnie pobiera włosy przeznaczone do implantacji w inny obszar, bez konieczności wycięcia fragmentu owłosionej skóry, jak to miało miejsce w przypadku starszych technologii. Tak przygotowane, pobrane włosy wędrują bezpośrednio, w systemie zamkniętym, do systemu specjalnych pojemników, który podtrzymuje żywotność włosa zanim zostanie on wszczepiony w miejsce docelowe. To właśnie ten system przechowywania włosów podczas zabiegu, obok precyzyjnej głowicy transplantacyjnej stanowi o rewolucyjnych efektach zabiegu Smart Graft. Poza tym dzięki technologii Smart Graft znacząco poszerzył się zakres możliwości transplantacyjnych. Dzięki wysokiej precyzji i implantacji pojedynczych wyselekcjonowanych mieszków włosowych, zabieg przeszczepu może być wykonywany praktycznie w każdym obszarze, nie tylko na skórze głowy. Smart Graft pozwala na przeszczep włosów wszędzie, gdzie uważamy, że natura poskąpiła nam gęstego owłosienia: na twarzy, w miejsce naturalnego zarostu lub zbyt rzadkich brwi, ale też na klatkę piersiową czy inne obszary.
Więcej informacji na temat innowacyjnego systemu do przeszczepu włosów Smart Graft znajdą Państwo na stronie:

http://klinikamiracki.pl/zabieg/smartgraft-przeszczep-wlosow/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj