10 sposobów, jak spędzić 40 urodziny

2

40 urodziny wymagają prawdziwej królewskiej oprawy. Niekoniecznie imprezy, jeśli tego nie chcesz. Każda z nas jest przecież inna i ma prawo oczekiwać czegoś innego od tego niezwykłego dnia. Jak spędzić 40 urodziny? Oto te bardziej oczywiste i te zdecydowanie bardziej oryginalne propozycje.

Jak spędzić 40 urodziny? Zmień się

W jaki sposób my kobiety pokazujemy światu, że w naszym życiu przyszedł czas na kolejny rozdział? Na przykład zmianą fryzury, jej długości czy koloru. Im bardziej odważna metamorfoza, tym większy przełom w życiu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie w 40 urodziny wybrać się do fryzjera i zmienić swój wygląd, wyjechać do SPA i naprawdę zadbać o potrzeby ciała. Nie brakuje też takich osób, które właśnie w 40 urodziny robią sobie tatuaż…

Jak spędzić 40 urodziny? Śniadanie do łóżka i lenistwo w Twoim wydaniu

Jeśli nie lubisz głośnych imprez, możesz spędzić 40 urodziny leniwie. Kto powiedział, że tak nie można? Wyłącz budzik, zjedz śniadanie w łóżku, chodź do południa w piżamie, oglądaj śmieszne filmy, rzucając popcornem w telewizor, zrób konkurs z budowania z chrupek kukurydzianych (wystarczy trochę śliny i gotowe:), zdmuchnij świeczki, niekoniecznie na torcie, pokoloruj ogromną kolorowankę i śpiewaj na cały głos, nie przejmując się fałszowaniem. Spędź czas tak, jak dawno nie miałaś okazji.

Jak spędzić 40 urodziny? Zrób coś dobrego

Chcesz docenić to, co masz?

 jak spędzić 40 urodziny

Czasami właśnie w szczególnie ważnych dla nas dniach, chcemy zrobić coś nieszablonowego, czasami odważnego i dla niektórych niezrozumiałego.

Udajemy się wtedy do szpitala dziecięcego, do domu opieki lub schroniska i dzielimy się swoim sercem. Przytłaczająca opcja? Dla wielu bardzo pomocna. Nie brakuje osób, które właśnie w ten niezwykły  sposób spędzają ważne dla siebie dni – pomagając innym.

 

Jak spędzić 40 urodziny? Podsumuj to, za co kochasz życie

Forma dowolna.

Może być to magiczny słoik z karteczkami, na których napiszesz o wszystkim tym, za co kochasz życie. Może być to tablica korkowa z listą rzeczy, które szczególnie lubisz. Możesz również napisać list do starszej siebie, w którym złożysz sobie, mającej 60 lat, obietnicę, że 20 lat, które Cię czekają będą czasem świadomej nauki i rozrywki, że będziesz robiła wszystko, żeby być szczęśliwą.

Jak spędzić 40 urodziny? Zaplanuj 40 celów

Ile masz marzeń? Zamień je w cele, dopisując do nich termin realizacji.

Spisz 40 marzeń na kartce. Mogą być to najróżniejsze plany: zapiszę się na kurs nurkowania, zasadzę drzewo, wyprowadzę psa starszej sąsiadki, umówię się na kawę z koleżanką z podstawówki, kupię sobie najwyższe szpilki, jakie znajdę w sklepie, itd. Do każdego celu dopisz termin, godzinę zero, która zmotywuje Cię do realizacji określonego zadania. I zrób wszystko, by świetnie się bawić przy spełnianiu marzeń.

Jak spędzić 40 urodziny? Podziękuj innym

Kto powiedział, że w urodziny trzeba czekać aż inny złożą nam życzenia? Można wykorzystać ten dzień, by powiedzieć innym, jak bardzo ich kochamy, jak wiele zmienili w naszym życiu, czy to w formie sms-a czy pocztówką z kilkoma miłymi słowami wysłanymi tradycyjną pocztą.

Jak spędzić 40 urodziny? Pokochaj naturę na nowo

Na co dzień jesteś nerwowa, nie masz czasu na odpoczynek czy na pobycie samej ze sobą? Idź do lasu, przytulaj drzewa, przyjrzyj się co rośnie w trawie, spójrz na drzewa falujące nad Twoją głową i pomyśl, że stoją tak od lat…

Popatrz na ptaki, którym zbyt dużo nie trzeba. Może spotkasz sarenkę czy zająca? Wszystko tak pięknie funkcjonuje, z dala od zgiełku i na przekór zwariowanym czasom.

A może wybierzesz się na wycieczkę w góry? Wejdziesz na szczyt i pooglądasz świat z wysoka? Z takiej perspektywy wszystko wygląda inaczej.

Jak spędzić 40 urodziny? Kup sobie prezent

Zamiast czekać na wymarzony prezent, sama sobie sprezentuj to, o czym od dawna marzysz.

Zapomnij o wymówkach. Wydatki męża czy dzieci wcale nie są ważniejsze. Teraz jest odpowiedni czas, by w końcu zamówić torebkę, o jakiej marzysz od lat, kupić te piękne kolczyki, czy sukienkę, którą obiecujesz sobie od bardzo dawna.

Jak spędzić 40 urodziny? Dom strachów

Na co dzień się boisz – nieszczęśliwych wypadków, utraty zdrowia czy pogorszenia sytuacji materialnej?

Swoje urodziny spędź, bojąc się wielokrotnie bardziej niż każdego dnia, ale na własne życzenie. Nie wyimaginowanych problemów, ale realnych strachów. Wystarczy, że udasz się do domu strachów, który znajdziesz między innymi w Warszawie, Katowicach, Krakowie i wielu innych miastach w Polsce.

Jak spędzić 40 urodziny? Escape Room

Wielokrotnie znajdywałaś się w sytuacji bez wyjścia? Było Ci szczególnie ciężko, ale mimo wszystko udało się znaleźć rozwiązanie? Zatem, jako 40 latka, jesteś dobrze przygotowana, by wydostać się z niejednego escape room. O co chodzi? O wybranie się do pokoju, w którym dasz się (dobrowolnie) zamknąć z bliską osobą lub grupą znajomych i wykorzystując znajdujące się w pokoju podpowiedzi, rozwiązując łamigłówki i włączając kreatywne myślenie, wydostaniesz się z pułapki. Super zabawa!

Jak spędzić 40 urodziny? Pomysłów jest wiele. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie…

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj