W życiu nie chciałabym mieć znowu 20 lat, bo 40 jest lepsza

16

Jak to jest, że z jednej strony uwielbiamy młodość, idealnie gładką twarz, dużo energii, wytrzymałość, i tą wyjątkowo długą perspektywę i masę możliwości, a z drugiej zdecydowanie nie chciałybyśmy znowu mieć 20 lat. Bo 40 lat jest lepsze. Nadal jesteśmy młode, możemy tak wiele, ale z drugiej strony jesteśmy wolne od naiwności i ograniczeń, które towarzyszyły nam 20 lat wcześniej.

Odpuszczasz

Masz już siwe włosy, albo zaraz będziesz miała. Kurze łapki lub zmarszczki w innym miejscu na twarzy. Być może Twoje piersi przegrywają z grawitacją. Nic to jednak. To przestaje mieć znaczenie.

Zmarszczki traktujesz kremem, ale i tak je lubisz. Dodały Ci wyrazu. Siwe włosy pokrywasz farbą albo zostawiasz w spokoju. A piersi…kochasz je takie, jakie są, bo polubiłaś je przez te lata i akceptujesz je zdecydowanie bardziej niż wtedy, kiedy miałaś 20 lat. Wtedy martwiłaś się, że są za małe/za duże, mają nie ten kształt, stresowałaś się, czy się spodobają. A teraz? Wiesz, że są idealne, właśnie takie, jakie są. Bo są Twoje.

“40 – stka to taki czas, kiedy dla myślących kobiet ważniejszy staje się jędrny mózg od jędrnych cycków” Marzena

Robisz to, co lubisz

W życiu nie czułaś się lepiej. Dlaczego?

Bo właśnie teraz znasz siebie. Dużo bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Poznałaś się w wielu sytuacjach. Czasami byłaś na skraju swoich możliwości, balansowałaś na linie, upadłaś już wielokrotnie, jednak otrzepałaś kolana i szłaś dalej. Już wiesz, że nie tak łatwo Cię złamać. Jesteś dużo silniejsza niż sądziłaś. I w końcu masz odwagę żyć po swojemu.

Radość życia

Po 40 radość życia i satysfakcja zazwyczaj rosną. Masz obok siebie wartościowe osoby, dzieci są już odchowane (zazwyczaj), wymagają mniej uwagi, a Ty umiesz doceniać to, co naprawdę ważne. Często cieszysz się najmniejszą drobnostką. I masz poczucie humoru jak nigdy dotąd.

A ja się czuję na 18, no dobra na 19  i tak w ogóle to nie pamiętam, kiedy się urodziłam, bo byłam za mała ” Joanna

Odpowiednie osoby

Nieważne gdzie, ważne z kim. Wiesz to już tak bardzo, że umiesz tę wiedzę wykorzystać w praktyce.

“Ja 47 mam za osiem miesięcy, nie mam kurzych łapek ani siwych włosów, ale za to wspaniałego partnera, który sprawia, że czuje się jak 20-latka” SylVia

Masz tyle lat, na ile się czujesz

Po 40 możesz już zdecydować, jaka chcesz być, a nawet, jak się będziesz czuła. Niemożliwe? A jednak!

“4 marca kończę 47 lat. Masz tyle lat na ile się czujesz, kiedyś ktoś mądry wygłosił to zdanie. I tak jest. Jednego dnia wstaję i mam 20 lat, by drugiego mieć 70… huśtawka” Magda

I tak, wszystko zależy od podejścia. To nie kwestia oszukiwania się. Tylko tego, jak postrzegamy życie. A po 40 trochę nam się podejście zmienia. I chyba dobrze, prawda?

16 KOMENTARZE

 1. 40 jest ok ,ale nie wierzę ,że wszystkie takie jesteśmy uradowane ,że czas leci .Jakbym mogła to cofnelabym się o te 20 lat mając ten sam rozum co mam dziś hihi ? byłoby zajebiście:)

 2. Ja uważam, że każdy wiek ma swoje wady i zalety, ja nauczyłam cieszyć się chwilą, a nie rozpamiętywać co było, jak było, jest tu i teraz, a i po 40 zostałam mamą po raz 3,pozdrawiam was, ciesząca się chwilą 44 latka

 3. Nie wiem ile lat bym chciała mieć?
  Mam ile mam i tyle.
  Jedyny plus to że mam już dorosłe dzieci i lepszy rozum.
  Żyjmy tu i teraz cyferki nic nie zmienia ??

 4. Zgadzam się. Mam jeszcze 46, czuję się na 28. Ale za Chiny Ludowe nie chciałabym się cofać do tamtych lat. Robię w końcu to co sprawia mi frajdę. Mam czas dla siebie. Zyskałam duży luz. Nie szarpię się o rzeczy które nie są dla mnie istotne i “nie kopię się z koniem, bo wiem, że pokona mnie doświadczeniem”. Jest fajnie. Chwilo trwaj, jesteś piękna?

 5. Oczywiście ze lepszy czas .. teraz mam zamiar nadrobić to co przy 20 nie potrafiłam i byłam naiwnie lojalna i takie tam ?i totalnie zapomniałam o sobie myśląc i martwiąc się o innych … nie było warto ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj