Czy pierścionek zaręczynowy z szafirem jest wart swojej ceny? Sprawdzamy

0

Szafir należy do ścisłej czołówki najtrwalszych i najbardziej luksusowych kamieni na świecie. Zdobi nie tylko biżuterię, ale także królewskie korony. Odznacza się fantastyczną prezencją. Zaskakuje głębokimi barwami, niesamowitą brylancją, a także wysoką ceną. Pierścionek zaręczynowy z niebieskim szafirem nie jest dostępny dla każdego, czy warto go kupić?

Szafir – symbolika i właściwości

Wartość kamieni szlachetnych zależy od kilku czynników. Najcenniejszy jest oczywiście diament, który jest niemal niezniszczalny. Na drugim miejscu plasuje się nasz główny bohater – szafir. Charakteryzuje go czarujący wygląd oraz głębokie znaczenie. Jest symbolem miłości, czystości i prawdy. Już w starożytności przypisywano mu nadzwyczajne właściwości, dzięki którym przyczyniał się do przewidywania przyszłości. Na wschodzie istniało przekonanie, że pomaga w otwarciu trzeciego oka, mającego być źródłem naszej intuicji. Postrzegano go także jako talizman szczęścia małżeńskiego, tarczę przed złymi mocami, czy symbol prawdy. To właśnie wspomniane cechy sprawiły, że szafir zyskał tak duże znaczenie na świecie. Bezsprzecznie wpłynęło to na jego cenę, podobnie jak rzadkość występowania. Wspomniany klejnot jest dość unikatowy, dlatego każda biżuteria ukoronowana tak doskonałym kamieniem, zdecydowanie zasługuje na miano wyjątkowej.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem

Złoty pierścionek zaręczynowy z szafirem marki Savicki to element biżuterii, który można uznać za swego rodzaju pewnik. Wybierając go, zyskujemy gwarancję, że druga połówka zakocha się w wybranym symbolu miłości. W końcu tak luksusowa ozdoba idealnie wpisuje się w wyjątkową okazję, zwykle zdarzającą się jedynie raz w trakcie całego życia. Oświadczyny są momentem godnym zakupu najznakomitszej biżuterii – zapewniają parze stabilizacje, a kobieta może cieszyć się uczuciem docenienia. Chociaż szafir jest kosztowny, jego doskonała trwałość pozwoli przetrwać symbolowi miłości przez długie lata. W tym unikatowym klejnocie zakochała się księżna Diana. Zadbała ona o to, aby jej symbol miłości został ukoronowany szafirem, postępując tym samym wbrew zwyczajom panującym w rodzinie królewskiej. Rozsławiła tym samym wizytówki narzeczonej ze wspomnianym klejnotem na całym świecie. Do dziś kobiety marzą o pierścionkach zaręczynowych podobnych do tego, który wybrała dla siebie prawdziwa ikona, dawna księżna Walii.

Barwy szafiru, którą wybrać?

Głęboka niebieska barwa przywodzi na myśl toń oceanu bądź niezmierzone sklepienie nieba. Pozwala na rozmarzenie się, osiągnięcie harmonii i powracanie myślami do miejsca, w którym czujemy się wyjątkowo. Cejloński klejnot bez wątpienia budzi największy zachwyt, jednak inne barwy szafiru także są godne uwagi. Paleta barw jest naprawdę szeroka. Osoby o pogodnej osobowości powinny postawić na kamienie w odcieniach pomarańczu bądź żółci. Przywodzą one na myśl promienie słoneczne, które przynoszą nam tak wiele szczęścia. Miłośnikom klasyki i minimalizmu polecamy białe szafiry do złudzenia przypominające diament. Jeśli Twoja ukochana uwielbia kobiecą biżuterię, sprezentuj jej ozdobę z różowym lub fioletowym kamieniem. Subtelny połysk klejnotów z pewnością przypadnie jej do gustu. Pierścionek zaręczynowy z zielonym szafirem to propozycja dla niezwykle eleganckich, a jednocześnie oryginalnych osób. Kamień charakteryzuje się wspaniałą energią, dzięki której zapewni pozytywne nastawienie na każdy dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj